2021 m. sausio 20 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Meras su gyventojais aptaria seniūnijos aktualijas

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas nuolat lankosi rajono seniūnijose, susitinka su seniūnais, bendruomenių aktyvistais, gyventojais.

 

ŠÄ¯ sykį meras svečiavosi Turmanto seniÅ«nijoje, susitiko su šios seniÅ«nijos seniÅ«nu Stanislovu Stankevičiumi, aptarė sprendžiamas problemas, numatė veiklos gaires ateičiai. Buvo akcentuota, kad seniÅ«nijos darbuotojai sėkmingai teikia paslaugas gyventojams, saugo tai, kas sukurta, vykdo tinkamą viešÅ³jų erdvių priežiÅ«rą, organizuoja bendrojo naudojimo teritorijų, šaligatvių valymą ir priežiÅ«rą, gatvių ir kitų viešÅ³jų vietų apšvietimą, želdinių priežiÅ«rą, atlieka kitus darbus.

 

Šioje, kaip ir kitose seniÅ«nijose, yra aktuali problema – gyventojų mažėjimo tendencijos. Turmantiškių mažėja dėl migracijos, didelio mirtingumo ir mažo gimstamumo. SeniÅ«nas kartu su meru aptarė socialinio darbo gerinimo perspektyvas.

 

Meras Nikolajus Gusevas apsilankė buvusios pagrindines mokyklos pastate, čia dabar įsikÅ«ręs Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos Turmanto ugdymo skyrius, kur ugdomi ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikai, pirmų-ketvirtų klasių mokiniai. Meras su darbuotojais, seniÅ«nu aptarė šio pastato įveiklinimo perspektyvas.

 

Daug dėmesio viešnagės metu buvo skirta kelių tvarkymui. Tvarkymo darbai buvo atliekami ten, kur labiausiai jie buvo reikalingi.

 

Praėjusiais metais iš Kelių priežiÅ«ros ir plėtros programos vietinės reikšmės keliams su žvyro danga išasfaltavimui buvo gauta 80 354 tÅ«kstančiai eurų. Savivaldybė prisidėjo 80 800 tÅ«kstančių eurų ir buvo sėkmingai suremontuota dalis Turmanto seniÅ«nijos Bagdoniškių kaimo gatvių. Šio kaimo žmonės šiandien džiaugiasi sutvarkytomis gatvėmis. Visai neseniai buvo surastos finansinės galimybės ir šiame kaime pažvyruotos dar Bagdoniškių ir Pievų gatvės. Planuojama, kad ateityje visi šio kaimo gyventojai turės šiuolaikinius kelius. Šiemet UAB „Keljeras“ atliko vietinės reikšmės kelio „Skirna – Skirnos miškas –Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos siena“ taisymo (remonto) darbus. Skirnų kaimas yra Latvijos, Baltarusijos ir Lietuvos valstybių sienų sandÅ«roje. Šioje vietoje yra pastatyta 14 koplytstulpių. Šis meno dirbinių ansamblis simbolizuoja Lietuvos pasieniečių pasiryžimą ginti savo šalį, jų drąsą ir ryžtą. Ansamblio drožiniuose pasieniečių tarnybos, bendradarbiavimo su krašto žmonėmis dvasinės ir religinės prasmės įamžinimas. Ši vieta yra turistų ir ekskursantų traukos vieta. Čia jie atvyksta, domisi ir susipažįsta su šiuo kraštu. Tačiau kelias į šią vietą buvo prastas. Dabar turmantiškių svečiai į trijų valstybių sandÅ«ros vietą atvyksta sutvarkytu keliu. Šiam remontui panaudota 29 800 Eur.

 

Meras lankėsi taip pat pas Turmanto seniÅ«nijos gyventojus, domėjosi jų problemomis, kartu pagal galimybes sprendė jas, išklausė turmantiškių nuomonę apie Savivaldybės institucijų veiklą, aptarė aplinkos tvarkymo, teisėtvarkos gerinimo ir kitus aktualius gyventojams klausimus.

 

Petras Ivanovas

Mero patarėjas
Nuotraukose – mero Nikolajaus Gusevo viešnagės Turmanto seniÅ«nijoje akimirkos.


Petras Ivanovas 2020-11-24 16:08:20
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau Zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

 

Apklausa
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?