2020 m. rugsėjo 25 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Mero prizas Europos čempionui

Praėjusį savaitgalį zarasiškiai, jų svečiai stebėjo nepakartojamus reginius. Čia Zaraso ežere vyko Formulė 2. Ji kitokia, nei vyko iki šiol. Tai buvo galingų katerių lenktynės. Jos Lietuvoje rengiamos pirmą kartą. Šis ekstremalaus sporto renginys buvo laukiamas ir įdomus.


Pastaraisiais metais populiarėja šis sportas ir Lietuvoje. Lietuva turi ir savo herojų. Lietuvos sportininkas Edgaras Riabko pirmą kartą šioje klasėje debiutavo 2014 metais pasaulio čempionate Vengrijoje.


Zarasuose Edgarui Riabko apginti Europos čempiono titulą buvo labai sunku. Jis rungtyniavo su geriausiais pilotais iš Portugalijos, Ispanijos, Anglijos, Vokietijos, Austrijos, Rusijos, Latvijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Olandijos. Tarp varžovų dvi dienas virė atkakli ir įtempta kova.

 

Zaraso ežere pilotų laukė keturių posūkių trasa – visi posūkiai buvo kairiniai, o ilgiausia tiesioji siekė 625 m – čia pilotai išvystė didžiausią greitį. Visos trasos ilgis – 1800 m. Tokia pati trasa Zarasuose buvo suformuota ir pernai.

 

Atkaklioje dviejų dienų kovoje Zarasuose triumfavo „F2-Hegelmann-LT“ komandos atstovas Edgaras Riabko. Po sunkių ir sudėtingų pergalių Lietuvos sportininkas apgynė Europos čempiono vardą ir tapo nugalėtoju. Latvis Uvis Slakteris liko antras. Trečias finišavo vienu iš favoritų laikytas norvegas Tobias Munthe-Kaasas.


Kaunietis Edgaras Riabko vėl iškovojo lyderio poziciją. Didžiojoje saloje nuskamba Lietuvos himnas.


Europos čempioną sveikino šio ekstremalaus sporto varžybų organizatoriai, gerbėjai ir žiūrovai. Nugalėtojams įteikiami apdovanojimai.

 

Edgaro Riabko pergale džiaugėsi ir rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Jis įteikė rajono Savivaldybės mero prizą Europos čempionui Edgarui Riabko.


Petras Ivanovas
Nuotraukose: galingų katerių lenktynių akimirkos Zarasuose

 


Petras Ivanovas 2019-07-22 15:55:29
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?