2021 m. spalio 25 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Mero taurės Zarasų konkūrų nugalėtojams

Praėjusį sekmadienį į Magučių stadioną Zarasų žirgų sporto asociacija pakvietė zarasiškius, jų svečius į žirgų konkÅ«rų varžybas. Tokios varžybos Zarasuose organizuojamos pirmą sykį. Parungtyniauti, pademonstruoti savo meistriškumą atvyko šio sporto entuziastai ne tik iš Zarasų, bet ir iš AnykšÄių, Utenos, Tauragnų, Visagino. Atvyko čia parungtyniauti ir sportininkai iš Latvijos. Iš viso Zarasų varžybose dalyvavo 14 duetų.

 

Varžybų organizatoriai siÅ«lė tris konkÅ«rus. Pirmasis Žiogų konkÅ«ras - kliūčių aukštis iki 60 cm, antrasis konkÅ«ras su jokeriu - kliūčių aukštis iki 80 cm, jokeris 90 cm. Trečiasis konkÅ«ras, skirtas Zarasų rajono savivaldybės mero taurei laimėti. Šio konkÅ«ro metu duetams reikėjo įveikti kliÅ«tis, kurių aukštis iki 100 cm

 

ŽiÅ«rovų, sirgalių susirinko net daugiau negu tikėtasi. Tai byloja, kad žirginio sporto entuziastų Zarasų krašte yra daug. Žmonės nepraleido progos pamatyti tikras, nesuvaidintas emocijas, kraują stingdančius žirgų konkÅ«rų šuolius ir nepamirštamas pergalingas džiaugsmo akimirkas.

 

Šventės atidarymo metu varžybų dalyviams, žiÅ«rovams buvo daug sveikinimų, visi linkėjo azartiškų varžybų ir gražių sportinių pergalių. Pasveikinti šventės dalyvius atvyko ir rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Jis pasidžiaugė, kad jojimas tai ne tik sportas, bet ir puikus laisvalaikio praleidimo bÅ«das, neišsenkantis sveikatos šaltinis, dovanojantis nepamirštamus įspÅ«džius ir geras emocijas. Gražu, kad ir ežerų krašte gajos žirginio sporto tradicijos.

 

Šio sporto entuziastė zarasiškė Valentina MazÅ«rienė džiaugėsi ir dėkojo federacijos pirmininkei Laurai NastajÅ«tei, jos mamai. Jos drauge surado bendraminčių ir surengė tokią gražią ir įspÅ«dingą šventę. Daug padėjo ir RÅ«ta Kuzmaitė, ir jos senelis Jonas Laimutis Kuzma.

 

Šventės dalyviai labai šiltai sutiko ir žirginio sporto legendą Joną Zakšauską Jo visas gyvenimas yra susijęs su žirginiu sportu. Per tą laiką teko pajusti daug pergalių. Dabar jau įvairiose lenktynėse jau kovojo Jono anÅ«kas Paulius. O senelis dar labai žvalus, jaunatviškas. Visi labai nustebo, kai Jonas pasigyrė, kad iki šimto metų jubiliejaus jam liko taip nedaug. Tik dvylika metelių!

 

Varžybų dalyvių ir jų eikliųjų žirgų laukė rimti išbandymai - konkÅ«rai su kliūčių ruožais. Atkakli kova užvirė ir dėl Zarasų rajono savivaldybės mero įsteigtos taurės. ŽiÅ«rovų gretose vyravo irgi sportinė įtampa.

 

Po visų varžybų buvo susumuoti rezultatai. Pirmo „Žiogų“ konkÅ«ro nugalėtojai: Pirmoji vieta atiteko Aksinijai Pazniak su žirgu Straigius iš Visagino, antroji liko latvė Sindija Fjodorova su žirgu Aris, trečiąja tapo Augustė Baužaitė su žirgu Dafnija iš AnykšÄių.

 

Antrojo konkÅ«ro su jokeriu nugalėtoja – latvė Sindija Fjodorova su žirgu Aris. Ernestas Laurinavičius su žirgu Čikita iš Antalieptės tapo antru. Trečia vieta turėjo tenkintis zarasiškė RÅ«ta Kuzmaitė su žirgu Nilas.

 

Atkali kova vyko ir dėl Zarasų rajono savivaldybės mero taurės. Šiame konkÅ«re geriausiai sekėsi zarasiškei RÅ«tai Kuzmaitei, antrojoje vietoje liko Sindija Fjodorova su žirgu Kresz. Trečiosios vietos nugalėtoja tapo Laura NastajÅ«tė su žirgu Lora.

 

Zarasų rajono žirgų konkūrų varžybas 2019 rėmė Zarasų rajono savivaldybė.

 

Visiems nugalėtojams ir prizininkams buvo įteiktos rajono Savivaldybės mero taurės, medaliai, prizai, kiti apdovanojimai.

 

Šventės organizatoriai dėkingi už svarią paramą rajono Savivaldybės merui Nikolajui Gusevui, miesto seniÅ«nijai, Štadvilių kaimo bendruomenei, VšÄ® „Antalieptės žirgai“, aeroklubui „Orlėkis“ . Šventės dalyviai ir organizatoriai nuoširdžius padėkos žodžius taria ir Astai Emily Sulcas, kuri sumaniai ir aiškiai pristatė kliūčių maršrutus ir teisėjavo.
 

 

Petras Ivanovas
Nuotraukose - žirginio sporto šventės akimirkos Magučių stadione.
Autoriaus nuotraukos


Svetlana Veikšrienė 2019-07-24 16:30:19
Koronavirusas
image
Laisvės angelas
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?