2020 m. spalio 25 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Mero taurės Zarasų konkūrų nugalėtojams

Praėjusį sekmadienį į Magučių stadioną Zarasų žirgų sporto asociacija pakvietė zarasiškius, jų svečius į žirgų konkūrų varžybas. Tokios varžybos Zarasuose organizuojamos pirmą sykį. Parungtyniauti, pademonstruoti savo meistriškumą atvyko šio sporto entuziastai ne tik iš Zarasų, bet ir iš Anykščių, Utenos, Tauragnų, Visagino. Atvyko čia parungtyniauti ir sportininkai iš Latvijos. Iš viso Zarasų varžybose dalyvavo 14 duetų.

 

Varžybų organizatoriai siūlė tris konkūrus. Pirmasis Žiogų konkūras - kliūčių aukštis iki 60 cm, antrasis konkūras su jokeriu - kliūčių aukštis iki 80 cm, jokeris 90 cm. Trečiasis konkūras, skirtas Zarasų rajono savivaldybės mero taurei laimėti. Šio konkūro metu duetams reikėjo įveikti kliūtis, kurių aukštis iki 100 cm

 

Žiūrovų, sirgalių susirinko net daugiau negu tikėtasi. Tai byloja, kad žirginio sporto entuziastų Zarasų krašte yra daug. Žmonės nepraleido progos pamatyti tikras, nesuvaidintas emocijas, kraują stingdančius žirgų konkūrų šuolius ir nepamirštamas pergalingas džiaugsmo akimirkas.

 

Šventės atidarymo metu varžybų dalyviams, žiūrovams buvo daug sveikinimų, visi linkėjo azartiškų varžybų ir gražių sportinių pergalių. Pasveikinti šventės dalyvius atvyko ir rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Jis pasidžiaugė, kad jojimas tai ne tik sportas, bet ir puikus laisvalaikio praleidimo būdas, neišsenkantis sveikatos šaltinis, dovanojantis nepamirštamus įspūdžius ir geras emocijas. Gražu, kad ir ežerų krašte gajos žirginio sporto tradicijos.

 

Šio sporto entuziastė zarasiškė Valentina Mazūrienė džiaugėsi ir dėkojo federacijos pirmininkei Laurai Nastajūtei, jos mamai. Jos drauge surado bendraminčių ir surengė tokią gražią ir įspūdingą šventę. Daug padėjo ir Rūta Kuzmaitė, ir jos senelis Jonas Laimutis Kuzma.

 

Šventės dalyviai labai šiltai sutiko ir žirginio sporto legendą Joną Zakšauską Jo visas gyvenimas yra susijęs su žirginiu sportu. Per tą laiką teko pajusti daug pergalių. Dabar jau įvairiose lenktynėse jau kovojo Jono anūkas Paulius. O senelis dar labai žvalus, jaunatviškas. Visi labai nustebo, kai Jonas pasigyrė, kad iki šimto metų jubiliejaus jam liko taip nedaug. Tik dvylika metelių!

 

Varžybų dalyvių ir jų eikliųjų žirgų laukė rimti išbandymai - konkūrai su kliūčių ruožais. Atkakli kova užvirė ir dėl Zarasų rajono savivaldybės mero įsteigtos taurės. Žiūrovų gretose vyravo irgi sportinė įtampa.

 

Po visų varžybų buvo susumuoti rezultatai. Pirmo „Žiogų“ konkūro nugalėtojai: Pirmoji vieta atiteko Aksinijai Pazniak su žirgu Straigius iš Visagino, antroji liko latvė Sindija Fjodorova su žirgu Aris, trečiąja tapo Augustė Baužaitė su žirgu Dafnija iš Anykščių.

 

Antrojo konkūro su jokeriu nugalėtoja – latvė Sindija Fjodorova su žirgu Aris. Ernestas Laurinavičius su žirgu Čikita iš Antalieptės tapo antru. Trečia vieta turėjo tenkintis zarasiškė Rūta Kuzmaitė su žirgu Nilas.

 

Atkali kova vyko ir dėl Zarasų rajono savivaldybės mero taurės. Šiame konkūre geriausiai sekėsi zarasiškei Rūtai Kuzmaitei, antrojoje vietoje liko Sindija Fjodorova su žirgu Kresz. Trečiosios vietos nugalėtoja tapo Laura Nastajūtė su žirgu Lora.

 

Zarasų rajono žirgų konkūrų varžybas 2019 rėmė Zarasų rajono savivaldybė.

 

Visiems nugalėtojams ir prizininkams buvo įteiktos rajono Savivaldybės mero taurės, medaliai, prizai, kiti apdovanojimai.

 

Šventės organizatoriai dėkingi už svarią paramą rajono Savivaldybės merui Nikolajui Gusevui, miesto seniūnijai, Štadvilių kaimo bendruomenei, VšĮ „Antalieptės žirgai“, aeroklubui „Orlėkis“ . Šventės dalyviai ir organizatoriai nuoširdžius padėkos žodžius taria ir Astai Emily Sulcas, kuri sumaniai ir aiškiai pristatė kliūčių maršrutus ir teisėjavo.
 

 

Petras Ivanovas
Nuotraukose - žirginio sporto šventės akimirkos Magučių stadione.
Autoriaus nuotraukos


Svetlana Veikšrienė 2019-07-24 16:30:19
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?