2020 m. rugsėjo 22 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Mobilioji komanda Zarasuose – pagalba šeimas pasieks dar greičiau

Vienas iš šiemet įsigaliojusių pokyčių vaiko teisių apsaugos sistemoje – mobiliosios komandos specialistai dirba ne tik su sunkumų patiriančiais suaugusiais šeimos nariais, bet ir susitinka su vaikais, kad kiek įmanoma greičiau jiems suteiktų reikalingą profesionalią pagalbą.
 
Siekiant sustiprinti mobiliasias komandas, visuose Vaiko teisių apsaugos tarnybos skyriuose darbą pradėjo po antrąją mobilią komandą, kurią sudaro psichologas, socialinis darbuotojas ir su priklausomybės ligomis dirbantis specialistas.
„Naujosios Utenos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus mobiliosios komandos darbo vieta yra Zarasuose. Mūsų tikslas – kad pagalba būtų kuo arčiau šeimos ir kuo greičiau ją pasiektų, jeigu bus reikalinga pagalba. Zarasai yra antroji savivaldybė, iš kurios vaiko teisių gynėjai gauna daugiausiai pranešimų apie galimai pažeidžiamas vaikų teises po Utenos rajono savivaldybės. Komanda pagal poreikį vyks ir į kitus Utenos apskrities rajonus“, – sakė Utenos apskrities VTAS vedėja Irena Gaigalienė.
 
Specialistai į naują komandą atrinkti profesionalūs, turintys darbo patirties ir iniciatyvūs, norintys ir galintys padėti šeimai: su priklausomybės ligų turinčiais asmenimis dirbanti specialistė Svetlana Vilkauskienė, socialinė darbuotoja Marija Andrijauskienė, didžiulę patirtį sukaupusi psichologė Laura Vitkūnaitė kol kas darbuojasi abiejose komandose.
Ilgėja ir mobiliųjų komandų darbo laikas. Grupė specialistų su šeima dirbs nebe 14, o 30 kalendorinių dienų, šis laikas esant poreikiui gali būti pratęstas. Per keturiolika dienų su tėvais arba vienu iš tėvų specialistės susitinka ne vieną kartą. Priklausomai nuo poreikių ir nusiteikimo pagalbą priimti, vyksta ir namų aplinkoje bendrauja su šeima penkis, šešis, o pasitaiko, ypač sunkiais atvejais, ir dešimt kartų.
 
„Įsisenėjusios, nesprendžiamos ar netinkamai sprendžiamos šeimų problemos turi tiesioginį ryšį vaikų raidai, palieka ilgalaikes pasekmes jiems. Mobilioji komanda į šeimą atvyksta tuomet, kai įvertinus aplinkybes vaikui nustatytas apsaugos poreikis“, – sakė Utenos apskrities VTAS vedėja Irena Gaigalienė.
 
Per 2019 metus Utenos apskrities mobilioji komanda aplankė ir pagalbą teikė 94 šeimoms, fiksuota per du su puse šimto susitikimų. 
 
Šeimų skaičius, su kuriomis nuo 2019-01-01 iki 2019-12-31 dirbo mobilioji komanda
 
 
Daugiau informacijos apie pokyčius vaiko teisių apsaugos sistemoje:

2020-02-07 10:47:19