2024 m. balandžio 23 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Mokytojai mokėsi atsparumo profesiniam perdegimui

Mokinių atostogos – palankus metas mokytojams tobulinti kvalifikaciją, susitikti su kolegomis, dalintis patirtimi.
 
Zarasų švietimo pagalbos tarnyba ir šiais metais tęsia tradiciją per mokinių atostogas kviesti rajono mokytojus į metodinę dieną. Jos tikslas – sudaryti sąlygas ir skatinti pedagogus plėtoti savo kompetencijas, keistis gerąja darbo patirtimi, siekiant užtikrinti ugdymo kokybę, mokymosi visą gyvenimą bÅ«tinumą ir sklaidą.
 
Šio susitikimo temą parinkome atsižvelgdami į mokytojų išsakytus rÅ«pesčius ir pageidavimus.
 
„Profesinis perdegimas“  tai tema,  kuri aktuali bei svarbi įvairių profesijų atstovams, o ypatingai mokytojams, nes jie dirba su pažeidžiamiausia visuomenės dalimi – vaikais ir jaunimu. Gera savijauta darbe visada lieka tuo baziniu žmogaus poreikiu, kurio nepatenkinus negalima tikėtis produktyvumo ir gerų darbo rezultatų.
 
Džiugu, kad nepaisant žvarbaus ir žiemiško oro, sausio 4 dieną į renginį atvyko 108 rajono ugdymo įstaigų pedagogai.
 
Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė pasveikino visus susirinkusius, palinkėjo sėkmingų prasidėjusių metų. Ji pristatė mokytojams prasidedančių mokomųjų dalykų olimpiadų ir konkursų grafikus, padėkojo mokytojams, kurie ruošia mokinius olimpiadoms, rengia užduotis, dalyvauja vertinimo komisijų darbe. Pasidalino džiugia žinia, kuri atkeliavo iš Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Du rajono mokytojai apdovanoti ministerijos padėkomis. Jų paruošti mokiniai 11-osios Lietuvos mokinių muzikos olimpiados ir 56-ojo Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso respublikiniuose etapuose laimėjo prizines vietas. Tai Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokytojai – Gražvydas Gasparavičius ir Gitana Kavaliauskaitė. Sveikiname juos!
 
Zarasų švietimo pagalbos tarnybos karjeros specialistė Jurgita Jablonskienė pristatė  ugdymo karjerai poreikio mokiniams apklausą, pakvietė mokytojus prisidėti prie apklausos vykdymo.
 
Paskaitą apie profesinį perdegimą ir kaip su tuo kovoti skaitė Europos sertifikuota psichologė Valija Šap. Ji pastebėjo, jog norint tinkamai pasirÅ«pinti mokiniais – pirmiausia turime rÅ«pintis savimi. Apžvelgė profesinio perdegimo grėsmes ir požymius, kalbėjo apie tai, kaip išvengti perdegimo ir jį laiku sustabdyti.
 
Pedagogo darbas – sunkus ir atsakingas, šiame darbe neįmanoma išvengti socioedukacinių problemų ir rizikų. Perdegimas susiformuoja per ilgą laiką, periodiškai kaupiantis neigiamoms emocijoms, tad labai svarbu laiku jį atpažinti. Profesinis perdegimas – tai streso padarinys, ilgainiui jis išsekina emocinius ir asmeninius resursus.
 
Lektorė pateikė praktinių pavyzdžių, kaip pastebėti profesinio perdegimo ženklus, kokių priemonių imtis, kad galėtume padėti sau ir šalia esančiam.
 
Mokymai buvo labai prasmingi, praturtino dalyvių žinias psichologijos srityje, padėjo suprasti darbe atsirandančių sunkumų priežastis bei parodė mechanizmus, kuriais gali pasinaudoti darbuotojas, siekdamas išvengti profesinio perdegimo ar minimalizuoti jo pasekmes.
 
Po paskaitos mokytojai turėjo galimybę užduoti klausimus lektorei, pabendrauti su kolegomis, aptarti metų veiklas.
 
Dėkojame lektorei Valijai Šap už nuoširdų ir prasmingą bendravimą, Zarasų rajono savivaldybės administracijai už mokymų finansavimą.
 
Tariame ačiÅ« Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos kolektyvui už suteiktas patalpas ir visokeriopą pagalbą organizuojant renginius.
 
Dėkojame visiems mokytojams ir mokyklų vadovams, kurie aktyviai dalyvauja metodiniuose ir kvalifikaciniuose renginiuose, tobulina profesines kompetencijas, dalinasi patirtimi. Linkime sėkmingų prasidėjusių metų ir niekada neperdegti skleidžiant šviesą ir šilumą.
 
 
Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija
Nuotraukos

Zarasų rajono savivaldybė 2024-01-08 08:59:09
MERĖ
Teikite dalyvaujamojo biudžeto projektų idėjų pasiūlymus!
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?