2021 m. spalio 18 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Mugėje zarasiškiai džiaugėsi rudens gėrybių gausa, kūrybingais kiemeliais ir šauniais jų šeimininkais

 Zarasuose Rudens gėrybių ir vietos produktų mugė tradicinis ir vienas iš smagiausių metų renginių. Jis mėgstamas ne tik gyventojų, bet ir jų svečių, kurių sulaukiama iš įvairių šalies kampelių. ŠÄ¯ šeštadienį nuo pat ryto mÅ«sų krašto žmonės ir rinkosi į Sėlių aikštę. Čia bÅ«­ria­vo­si se­niÅ«­ni­jų at­sto­vai. Jie kÅ«­rė sa­vo kie­me­lius, puo­šÄ— juos, kad at­kreip­tų at­vy­ku­sių­jų į mu­gę dė­me­sį. Ko tik čia ne­bu­vo! Šventė yra ypatinga, nes šią dieną galime pamatyti ir įvertinti žemdirbių darbą, o taip pat susitikti kaip viena didelė bendruomenė.

 

Kai­mo ir miesto žmo­nės į mugę at­ve­Å¾Ä— tai, kuo no­rė­jo pa­si­džiaug­ti, pa­si­di­džiuo­ti, pasidalyti su kitais. Kiemelių sta­lai lÅ«­Å¾o nuo gė­ry­bių. Kvėpėjo sÅ«riais, dešromis, lašiniais, skaniausiais pyragais. Kiemelių šei­mi­nin­kės maloniai mugės svečius pas save kvietė, vai­ši­no, pirk­ti ra­gi­no. Nors saulutė šilumos dar ryte pašykštėjo, tačiau po to gražią dieną zarasiškiams padovanojo. Kiemelių šeimininkės lyg jaunamartės švytėjo ir nuo jų šypsenų šilumos puikios nuotaikos, džiaugsmo šventės dalyviams tikrai užteko.
 
SeniÅ«nijų, mokyklų, medžiotojų ir kitų dalyvių kiemeliai buvo patrauklÅ«s, skoningai išpuošti gėlėmis, juose puikavosi gražuoliai moliÅ«gai, cukinijos, kitos derliaus gėrybės. Žmonės grožėjosi darbšÄių, kÅ«rybingų ir talentingų žmonių rankdarbiais, vaišinosi kvapnia arbata, kava, gaiviaisiais gėrimais ir kitais gardumynais. Visur ir visi draugiškai, linksmai ir džiugiai bendravo, džiaugėsi muge, spalvingo rudens unikaliu grožiu.
 
Nuo prekystalių mugės dalyviai šlavė visas rudens gėrybes. Be žemdirbių išaugintų gėrybių užteko ir kitų visokių skanumynų. Eilės rikiavosi prie dešrų ir žuvies produktų. Žmonės skubėjo įsigyti vaismedžių ir vaiskrÅ«mių, pirko Å«kininkų siÅ«lomus mėsos gaminius, kepinius, vaisius ir daržoves, dairėsi įvairiausių rankdarbių ir suvenyrų.
Tautodailininkas Erikas Čypas visus norinčiuosius mokė medžio drožybos gudrybių. 
 
Vi­si kie­me­liai bu­vo labai iš­ra­din­gi, iš­mo­nin­gi. Vienas vienomis, kitas kitomis geromis savybėmis pasižymėjo.Visi turėjo kuo pasidžiaugti, ką per vasarą sugebėjo išauginti. Ä®vairios daržovės atgijo išradingomis formomis ir savo unikalumu stebino mažus ir didelius mugės lankytojus.
 
Mugėje visą lai­ką vy­ra­vo pa­ki­li, šventiška nuo­tai­ka. Mugės dalyviams koncertavo Zarasų kultÅ«ros centro folkloro ansamblio ,,Seluona“, kiti meno saviveiklos entuziastai.  
 
Kol šurmuliavo mugė, Zaraso ežere nuo pat ryto vyko žūklės varžybos iš valčių. Varžybas organizavo Zarasų medžiotojų ir žvejų draugija. Žūklės entuziastai Zaraso ežere bandė laimę. Kas nežvejojo, virė žuvienę ir ja vaišino mugės dalyvius.
 
Šventės vedėja Diana Skvarčinskaitė pristatė visus kiemelius, kalbėjo apie šių metų žemdirbių darbus ir rÅ«pesčius, ragino visus linksmiems bÅ«ti ir sugrįžti iš mugės ne tik su pilnais krepšiais, bet ir puikios nuotaikos ir gerų prisiminimų.
Mugės dalyvius sveikino Zarasų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas dekanas Vydas Juškėnas. Kunigas linkėjo gražios ir prasmingos šventės, pašventino zarasiškių duoną ir sÅ«rį. Kaimo ir miesto žmonių švente džiaugėsi rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Jis dėkojo Å«kininkams už jų kantrų ir sąžiningą darbą. Visiems susirinkusiems linkėta naujų idėjų puošiant ir garsinant mÅ«sų kraštą. Sveikino zarasiškius ir rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius, Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, kiti šventės organizatoriai ir svečiai.
 
Tra­di­ciš­kai mugės šven­tės me­tu pa­gerb­ti ir tvar­kin­giau­si bei geriausi rajono Å«kininkai. Konkurso „Metų Å«kis 2021“ nugalėtoju šiemet tapo Imbrado seniÅ«nijos Å«kininkas Povilas Bagdanavičius, antroji vieta atiteko Dusetų seniÅ«nijos Å«kininkams Renatai ir Eugenijui Sipavičiams, trečioji Denisui Dudalevui iš Turmanto seniÅ«nijos.
Apdovanojimus pelnė Suvieko seniÅ«nijos Å«kininkai Janina ir Piotras KupčiÅ«nai už ilgametį Å«kininkavimą. Åªkininkui Edgarui Kuzmai iš Degučių seniÅ«nijos įteiktas apdovanojimas už mėsinių galvijų Å«kio plėtojimą. Antazavės seniÅ«nijos Å«kininkas Donatas Merkys apdovanojimą pelnė už grynaveislių mėsinių galvijų Å«kio kÅ«rimą. Antalieptės seniÅ«nijos Å«kininkų Vaidos ir Vidmanto Stasiulionių šeima apdovanota už augalininkystės Å«kio plėtojimą.
 
Apdovanojimų pelnė ir gražiausių sodybų šeimininkai. Jais pripažinti Antalieptės seniÅ«nijos Purvynės kaimo gyventojai Dženeta ir Vaidas JatkÅ«nai, Antazavės seniÅ«nijos Joniškio kaimo gyventojaiIlona ir ArÅ«nas Kneziai, Degučių seniÅ«nijos Baibių kaimo gyventojai Dalytė ir Stasys MozÅ«ros, Dusetų seniÅ«nijos gyventojai Jelena ir Rimvydas Budzilai, Imbrado seniÅ«nijos Žagorių kaimo gyventojai   Sigutė ir Jonas Komkos, Salako seniÅ«nijos Biržūnų kaimo gyventojai Klavdija ir Kęstutis Rasteniai, Suvieko seniÅ«nijos Ažvertiniškių kaimo gyventojai Danguolė ir Petras Bulotos, Turmanto seniÅ«nijos Smalvų kaimo gyventojai Zita ir Valdas Petravičiai, Zarasų seniÅ«nijos Dimitriškių kaimo gyventojai Ana ir Valentinas Snetkovai ir zarasiškiai Eva ir Jonas Olšauskai.
 
 Neįmanoma bÅ«tų išpasakoti visus įspÅ«džius, gražius prisiminimus. Šventės šurmulyje žmonės leido laiką, bendravo su kiemų šeimininkais, Å«kininkais, amatininkais, tautinio paveldo puoselėtojais, sodininkais, bitininkais, gėlininkais ir tautodailininkais. Dalyviai nešÄ—si iš mugės ne tik gėrybes, bet nuostabią nuotaiką. Sėlių aikštėje šÄ¯ šeštadienį užteko visko – peno ne tik skrandžiui, bet ir širdžiai bei sielai. Šventė padovanojo nuostabią ir nepakartojamą nuotaiką...  
 
Petras Ivanovas
Nuotraukose: šventės akimirkos. 

Zarasų rajono savivaldybė 2021-10-13 10:54:39
Koronavirusas
image
Laisvės angelas
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?