2020 m. liepos 7 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

„Muša, vadinasi.. myli? "griaukime mitus. Smurto prevencija

Smurto artimoje aplinkoje įstatymas priimtas 2011 metais, bet jo įgyvendinimas susiduria vis su naujais iššūkiais. Būtina šviesti visuomenę bei ruošti specialistus, kaip atpažinti smurto apraiškas, ypač psichologinį bei emocinį smurtą. Visuomenėje gajūs mitai apie smurtą šeimoje, kurie trukdo smurto aukoms kreiptis pagalbos. Tik bendromis institucijų, visuomenės, šeimos narių pastangomis galime sėkmingiau spręsti problemas susijusias su smurtu artimoje aplinkoje.
 
Šių metų gegužės 23 dieną, Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo seminarą smurto prevencijos tema, seminare dalyvavo Zarasų raj. seniūnijų soc. darbuotojai, mokyklų soc. darbuotojai, soc. pedagogai.
 
Seminaro metu Laima Milovančevičė psichologė – psichoterapeutė supažindino seminaro dalyvius su smurto artimoje aplinkoje įstatymo teikiamomis galimybėmis, mokė atpažinti psichologinį bei emocinį smurtą. Kas yra smurto ratas ir kaip iš jo išeiti. Kalbėjo apie smurtautojo ir smurto aukos psichologinius portretus. Atskleidė visuomenėje paplitusius mitus apie smurtą šeimoje ir mitų griovimą, paaiškino smurtinio elgesio mechanizmą. Dalyviai aktyviai dalyvavo, dalijosi savo patirtimi. Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nuoširdžiai dėkoja Laima Milovančevičei ir visiems dalyviams už labai prasmingą ir naudingą praleistą laiką.
Nuotraukos
2018-05-24 17:03:04