2024 m. kovo 3 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Mūsų knygynėlyje Eliot Pattison „Tibeto sūnus“

Joseph Eliot Pattison – žymus keliautojas amerikietis, aktyvus visuomenės veikėjas, rašantis knygas ir straipsnius tarptautinės politikos klausimais, juos spausdina visame pasaulyje, verčia į daug kalbų. Šis rašytojas yra labai atidžiai išstudijavęs Kiniją, Tibetą ir jų kultÅ«ras bei gyvenimo filosofiją.
Tibetas – tai Kinijos okupuota teritorijos dalis Azijoje. Ši tauta siekia nepriklausomybės, tačiau kiniečiai nenori paleisti šios visais atžvilgiais naudingos žemės, kurioje nemažai naudingų iškasenų. Tuo tarpu, kol Kinijos valdžia mato tik materialinę naudą, visas pasaulis į tibetiečius žvelgia kaip į neišsemiamą dvasios lobyną. Budistai ir paprasti Tibeto žmonės pasižymi dvasingumu ir savitu gyvenimo bÅ«du. Jie yra harmonijoje su gamta, kosmosu ir pačiu savimi, jie supranta, kad svarbiausia yra vidinė ramybė ir meilė visiems – visi mes esam broliai ir sesės. Knyga „Tibeto sÅ«nus“ ir pasakoja apie šiuos nuostabius žmones. Tiesa, veikėjai išgalvoti, tačiau istorija yra tikra, reali ir tebesitęsianti iki šiol. Šanas Tao, buvęs įtakingas Pekino inspektorius, nepaklusęs nehumaniškiems kinų valdžios įsakymams, yra uždaromas į kalėjimą ir verčiamas sunkiai dirbti. Čia jis susitinka su įkalintais vienuoliais, kurie jam atskleidžia tikrąsias gyvenimo tiesas. Kartu jie pabėga ir slepiasi kalnuose. Tibete yra daug vienuolynų, juose – neįkainojamų aukso dirbinių, freskų ir viso kito. Vagys užsieniečiai plėšia šiuos lobius, pešasi dėl jų su Kinijos valdžia. Štai čia ir iškyla konfliktai tarp įtakingų Kinijos ir JAV žmonių. Šie į savo peripetijas įtraukia ir nekaltus tibetiečius bei šios istorijos pagrindinį veikėją Šaną...
Ši knyga – ne tik geras bÅ«das sužinoti apie Tibeto tautos istoriją, papročius, filosofiją, bet ir paskata pasisemti nors dalelę tibetiečių išminties ir iš naujo perkainoti savo pagrindines vertybes. Tai nėra banalus romanas su primityvia ir nuspėjama eiga, todėl šią knygą tikrai verta perskaityti!
 
Eglė SADAUSKAITĖ
 
NuotraukosEimantė Petrauskaitė 2011-11-13 17:04:51
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?