2020 m. vasario 20 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Mūsų vasara

Nuo liepos 15 iki rugpjūčio 14 dienos Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje vyko vaikų vasaros užimtumo stovykla, kurią patys vaikai pavadino „Šypsenėlė“. Stovyklą lankė 12 (6-10 metų) vaikų.
 
Vaikai aktyviai, linksmai ir prasmingai leido laiką: lipdė iš molio, plastelino, darė darbelius iš popieriaus, dėliojo dėliones, mozaikas iš gamtinės medžiagos, pynė vainikus, maudėsi, sportavo, žaidė žaidimus, šnekučiavosi ir gėrė arbatą. Vyko įvairūs ir naudingi užsiėmimai bei susitikimai. Mokyklos sveikatos priežiūros specialistė R. Antipova vedė paskaitėles apie švarą, 7 vasaros pavojus, suteikė žinių apie pirmąją pagalbą.
 
 Įvairi veikla vyko ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų. Apsilankėme Zarasų pašte, kur vaikai sužinojo apie pašto darbuotojų darbo specifiką. Zarasų krašto muziejuje edukatorė Sigita Paradnikienė vaikams vedė dvi edukacines programas „Duonos kelias“ ir „Mano kraštas“. Vaikai labai noriai lankėsi Zarasų rajono viešojoje bibliotekoje, kur žaidė stalo žaidimus, žiūrėjo filmukus, naudojosi kompiuterinėmis technologijomis, skaitė knygutes, dalyvavo profesionalaus dailininko savanorio Yuri dailės pamokėlėse ir vyresniosios bibliotekininkės Zinos Černovienės   renginiuose “Zarasų kraštas ir vietovardžiai“ bei „Kaip gimsta legendos ir padavimai“. Buvome nuvykę į Zarasų profesinę mokyklą, kur mus labai šiltai pasitiko šios mokyklos darbuotoja Vanda Popovienė. Ji vaikus supažindino su mokyklos aplinka, papasakojo apie profesijų pasirinkimo galimybes. Didelį įspūdį vaikams paliko skoningai sutvarkytos mokyklos erdvės, kabinetai ir kiemo teritorija. Du kartus lankėmės Zarasų socialinės globos namuose, kur šios įstaigos užimtumo specialistės N. Černiauskienė, I. Lukošiūnienė ir L. Novičenko vaikus mokino keramikos paslapčių. Apsilankėme Zarasų „Maximoje“, kur susipažinome su prekybos darbo paslaptimis.
 
Turėjome net dvi išvykas autobusiuku. Pirma kelionė buvo prie Stelmužės ąžuolo, į Šv. Mergelės Marijos apsireiškimo vietą prie Ilgio ežero ir į J. ir D. Adomavičių sraigių ūkį, kur vaikai daug sužinojo apie sraigių auginimą, priežiūrą, rinkimą ir rūšiavimą. Antra kelionė - į Dusetų kraštą „Lapės slėnį“. Ten vaikus pasitiko grynaveislių žirgų, avių, ožkų, veislinių ūkinių paukščių šeimininkė Aurelija su dukromis Vilte ir Migle. Slėnyje vaikai susipažino su daugybe įvairių gyvūnų, juos maitino, jodinėjo poniu, ragavo ožkos pieną, prisilietė prie kiekvieno gyvūno ranka ir širdimi ir labai nenorėjo iš čia išvykti. Likus trims dienoms iki stovyklos uždarymo su tėveliais ir vaikučiais apsilankėme Zarasų saloje, vandens batutų parke, kur smagiai visi pašėlome prisimindami, kad vasara dar tęsiasi ir nesinori jos paleisti.
    
Už galimybę organizuoti vaikų vasaros užimtumo stovyklą nuoširdų AČIŪ tariu Zarasų rajono savivaldybei, Zarasų švietimo ir kultūros skyriaus vedėjui S. Kaulavičiui, Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos direktorei V. Polivoda, už koordinavimą, pagalbą ir rūpestį šios mokyklos direktoriaus pavaduotojai ugdymui N. Ragauskienei, už dvi padovanotas išvykas autobusiuku Zarasų profesinės mokyklos direktorei N. Guobienei, o už saugias keliones šios mokyklos vairuotojui G. Mikšiui. Už priėmimą į sraigių ūkį J. Ir D. Adomovičiams, už pramogas vandens batutų parke R. Valainiui, visiems Zarasų viešosios bibliotekos, vandens batutų parko, Zarasų pašto, „Maximos“, Zarasų krašto muziejaus, Zarasų socialinės globos namų, Zarasų profesinės mokyklos darbuotojams, „Lapės slėnis“ šeimininkėms. AČIŪ visiems padėjusiems ir prisidėjusiems organizuojant stovyklą, o tėveliams AČIŪ už nuostabius ir nepakartojamus vaikus. Gražios jums likusios vasaros!
                                            
Vaikų vasaros užimtumo stovyklos auklėtoja Renata Šatrovienė

2019-08-22 13:23:29