2022 m. birželio 25 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Naktinėta nuotaikingai ir skaniai

Po žvaigždėtu gegužės dangum aštuonioliktą kartą nušurmuliavo, numirguliavo Europos muziejų naktis. Lietuvos muziejai, įsitraukę į šią akciją, lankytojams plačiai atvėrė duris ir padovanojo gausių renginių. Zarasų krašto muziejus taip pat tęsė naktinėjimo tradiciją. Pasibaigus įprastam muziejaus darbo laikui zarasiškiai ir miesto svečiai buvo kviečiami dalyvauti nemokamuose Muziejų nakties renginiuose, turiningai pasibÅ«ti, susipažinti su parodomis, aplankyti ekspozicijas, pabendrauti.

 

Įžanga į nakties programą tapo virtualaus turo apie muziejų ir jo padalinius demonstravimas. Pasiūlymų ir įžvalgų muziejaus gyvybingumui pateikta nedaug, nes sukurtos ekspozicijos jau žinomos ir lankytoją sunku kuo nors nustebinti. Pokalbis pakrypo netikėta linkme, nes susirinkusius labiau domino naujai kuriami muziejaus objektai Antazavės dvare ir Bukonto g. 1.


Ä®vyko jaukus susitikimas su ilgamete rajono laikrašÄio „Zarasų kraštas“ žurnaliste Ona Kačkiene. Kalbėjome apie šių dienų muziejaus gyvavimą, ryšius su bendruomene, informacijos sklaidą, spaudos nÅ«dieniškumą.


Vakaro saulei leidžiantis už Zaraso ežero parodų salėje suskambo kerinčios saksofonininko ArtÅ«ro Paškevičiaus vinguriuojamos melodijos. Jos labai derėjo prie čia eksponuojamų menininkės Aušros Mačiulytės tapybos parodos „Savi“ spalvų ir Vilhelminos Raubaitės-Mikelionienės (Kaunas) personalinės šiaudinių sodų ir riešinių parodos „Tradicija tęsiasi“ švytėjimo.


Kad šÄ¯ kartą ir nesusirinko smalsuolių ekskursijai po miestą „Zarasai gegužės naktyje“, bet nebuvo nusiminta – muziejaus kieme netruko pakvipti kepamais blynais ir žolelių arbata. Ši idėja suteikė bendrystės jausmo, lankytojai džiaugėsi vakaro jaukumu. Grupė dusetiškių, tą vakarą pabuvoję Daugpilio (Latvija) Marko Rotko meno centre, irgi užsuko pas mus panaktinėti ir, manau, nenusivylė. BÅ«ta Muziejų nakties gerbėjų ir iš toliau, kuriems patiko muziejaus ekspozicijos. Jaunimas, besidomintis daile, smalsavo apie Miko Šileikio galeriją, čia eksponuojamus išeivijos dailininko kÅ«rinius bei asmeninius daiktus, mielai fotografavosi. Ūkininko kamaroje merginų akis patraukė senovinis lopšys, o „šimtametė“ vestuvinė suknelė joms pasirodė madinga. Vyrai domėjosi eksponuojamais ginklais, medžioklės trofėjais, muzikos instrumentas. Esame dėkingi už pastabas ir šiltas emocijas.


Dar vienas patrauklus Muziejų nakties momentas – dalyviai turėjo galimybę didelio televizoriaus ekrane iki išnaktų žiÅ«rėti ,,Eurovizijos“ finalinį koncertą. Taigi, Muziejų naktis pavyko ir turi perspektyvą. Tereikia geranoriškumo, išradingumo, susiklausymo. Kas nebuvote, pavydėkite, o kitais metais bÅ«tinai panaktinėkime kartu.

 

Parengė Vasilijus Trusovas

Olgos Raugienės ir ŠarÅ«no Pošiaus nuotraukos
 


Zarasų rajono savivaldybė 2022-05-18 10:20:13