2020 m. liepos 11 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Naujienos apie išmokas nuo 2020 metų

Informuojame, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. padidinti vaiko pinigai nuo 50,16 iki 60,06 eurų, kurie standartiškai kas mėnesį mokami visiems vaikams nuo gimimo iki 18 metų. Išmoka vaikui gali būti mokama ir ilgiau, tai yra iki 21 metų, jeigu vaikas mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, įskaitant ir besimokančius profesinio mokymo įstaigose, jeigu į mokymąsi įtraukta bendrojo ugdymo programa.


Padidinta ir papildoma išmoka vaikams, kuri priklauso neįgaliems, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams. Papildoma išmoka vaikui didėja nuo 20,14 iki 40,17 eurų. Tai reiškia, kad neįgalūs, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikai kas mėnesį gaus po 100,23 eurų.


Nauja ir tai, kad į vaiko pinigus su papildoma išmoka vaikui, gali pretenduoti daugiau vaikų iš nepasiturinčių šeimų, nes nepasiturinti šeima yra tokia, kurioje pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 250 eurų, neskaičiuojant pačių vaiko pinigų ir dalies darbo užmokesčio. Iki šiol vertinamų pajamų riba buvo 183 eurai.


Nuo 2020 sausio mėnesio taip pat didėja vienkartinė išmoka nėščioms moterims, kurios neturi sukaupusios pakankamo socialinio draudimo stažo, kad gautų motinystės išmoką iš „Sodros“. Tokia vienkartinė išmoka didėja nuo 76 iki 250,77 eurų.


Valstybės remiamų pajamų dydis didėja nuo 122 iki 125 eurų. Šis dydis taikomas vertinant, ar konkretus žmogaus, šeima turi teisę gauti socialinę paramą.


Naujovės yra ir mokinių mitybos srityje. Jei iki šiol nemokamai mokyklose buvo maitinami bet kokio amžiaus vaikai iš nepasiturinčių šeimų, tai nuo šių metų nemokami pietūs nevertinant pajamų yra tiekiami visiems priešmokyklinukams (nuo 2020 m. sausio 1 d.) ir visiems pirmokams ir priešmokyklinukams (nuo 2020 m. rugsėjo 1 d.). Projektas įgyvendinamas etapais. Nemokamas maitinimas užtikrinamas vaikams iš nepasiturinčių šeimų, jeigu šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 187,50 eurų, neįskaičiuojant vaiko pinigų ir dalies darbo užmokesčio.


Bazinė socialinė išmoka paaugo nuo 38 iki 39 eurų. Tai dar vienas dydis, nuo kurio priklauso kitos išmokos: vaiko pinigai, išmoka privalomosios tarnybos kario vaikui, vienkartinė išmoka nėščiai moteriai, globos, rūpybos išmoka, vienkartinė išmoka įsikurti, globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas, išmoka besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai, vienkartinė išmoka vaikui, išmoka gimus dvynukams, trynukams ar dar daugiau vaikų, išmoka įvaikinus vaiką, laikinosios vaiko priežiūros išmoka, laidojimo pašalpa, parama palaikams parvežti, vaikų išlaikymo išmokos, socialinė parama mokiniams, transporto išlaidų kompensacijos neįgaliesiems.


Padidėjo tikslinių kompensacijų bazinis dydis iki 117 eurų. Tikslinės kompensacijos mokamos neįgaliesiems, kuriems yra nustatyti specialieji poreikiai: pirmojo ar antrojo lygio nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis, pirmojo ar antrojo lygio nuolatinės slaugos poreikis.

 

Socialinės paramos skyriaus informacija


Svetlana Veikšrienė 2020-02-03 16:00:57