2020 m. rugsėjo 24 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Naujoje vietoje kryžius toliau saugos ir globos Pauliaus Širvio progimnaziją

Prie Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos jau daug metų puikavosi kryžius. Jis saugojo mokyklos rimtį, prasmingus moksleivių ir mokytojų šiokiadienius. Kai nutildavo moksleiviškas klegesys, vakarais čia ateidavo močiutės, atsisėdavo ant suoliuko pailsėti po dienos darbų ir gyvenimo naštos. Prie kryžiaus jiems buvo susikaupimo, apmąstymų vieta. Ir štai vieną vakarą moterys nustebo: prie progimnazijos kryžiaus nebeliko. Visi stebėjosi - juk jau seniai praėjo tie laikai, kai buvo negailestingai griaunami ir niokojami kryžiai. Pasirodo, kryžius nedingo. Tik nuspręsta buvo jį restauruoti. Dėl gamtos poveikio ąžuolinis kryžius žemėje pradėjo pūti. Reikėjo gelbėti ne tik kryžių, bet ir apsaugoti nuo nelaimės vaikus ir suaugusius. Pučiant smarkiam vėjui, kryžius galėjo lūžti ir sužeisti žmones.


Po restauravimo kryžius buvo pastatyta ant kalvos, šalia progimnazijos. Patirtis pamokė ir dabar aštuonių metrų aukščio kryžius pastatytas ant metalinių strypų. Lietus, sniegas, šaltis ir kiti gamtiniai poveikiai dabar kryžiui naujoje vietoje jau nebaisūs.


Į kryžiaus šventinimo ceremoniją susirinko progimnazijos moksleiviai, mokytojai, mokyklos vadovai. Moksleiviai priminė šventinimo ceremonijos dalyviams kryžiaus atsiradimo istoriją, kryžių statymo Lietuvoje tradicijas, kurios liudija, kad tikėjimas ir amžinosios vertybės yra gyvos ir gyvenančios mūsų šalies žmonių širdyse.


Progimnazijos direktorė Aldona Navickienė papasakojo ceremonijos dalyviams apie žmones, kurie rūpinosi kryžiaus pastatymu, restauravimu, nuoširdžiai visiems dėkojo.


Buvusi mokyklos direktorė Dalia Vitkūnienė prisiminė kryžiaus pastatymo istoriją. Nebuvo tai lengvas darbas. Reikėjo gauti ąžuolą, surasti meistrą, pasitelkti galingą techniką, kuri pargabentų medį į mokyklą. Sutiko įrengti ir pagaminti kryžių Jonas Mackevičius, Jėzaus Kristaus skulptūrą nudrožė liaudies meistras Ričardas Sirotka. Nelengva buvo dar ir todėl, kad pasigirdo balsų, kad čia ne katalikiška mokykla ir čia iš viso kryžius nebereikalingas. Tačiau visi nesutarimai buvo įveikti ir 2002 m. birželio 6 d. kryžius buvo pašventintas. Buvusi mokymo įstaigos vadovė džiaugėsi, kad kryžius ne tik saugojo mokyklą, bet ir padėjo vystyti, tvirtėti bendruomeniškumai bei žmogiškai draugystei. Tarp moksleivių, mokytojų bendravimas tapo šiltesnis, artimesnis, broliškesnis.


Kryžių pašventino Zarasų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas kunigas dekanas Vydas Juškėnas, jis pasakė, kad kryžius ir toliau saugos, globos ir laimins Pauliaus Širvio progimnazijos bendruomenę. Dekanas pasidžiaugė progimnazijos iniciatyva ir pastangomis mokymo įstaigą papuošti tokiu prasmingu simboliu. Kryžius atstatytas geranoriškumo dėka ir tai liudija apie stiprią bendruomenę, kurioje ir šiandien gyvas tikėjimas.


 

Petras Ivanovas

Nuotraukose – atstatyto kryžiaus prie Pauliaus Širvio progimnazijos šventinimo akimirkos.

Autoriaus nuotraukos

 

 

 

 

 

NuotraukosSvetlana Veikšrienė 2019-10-18 10:26:58
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?