2022 m. gruodžio 2 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

(ne) tobulumo link

Nuotraukose – Maiklas Džeksonas jaunystėje ir paskutiniaisiais gyvenimo metais.
 Galima drąsiai klausti tiek seno, tiek jauno – visi žino garsųjį pop karalių Maiklą Džeksoną. Šis atlikėjas garsėjo ne tik išskirtiniu balsu ar ypatingais šokių judesiais, tačiau ir savo išskirtine išvaizda. Gimęs juodaodžiu mirė bÅ«damas baltaodžiu ir visiškai kitokiais veido bruožais. Garsusis atlikėjas tikino sergąs liga baltme. Pagrindinis šios ligos požymis yra pigmento melanino netekimas, kuris lemia odos, plaukų bei akių spalvą. Visgi pasikeitusi odos spalva taip nešokiruotų, o štai visiškai kitokia veido bei nosies struktÅ«ra jau visai kas kita. BÅ«simasis pop karalius nuo vaikystės nemėgo savo plačios nosies. Po jos susilaužymo pradėjo nosies operacijų seriją, kol galop nebegalėjo pro ją net kvėpuoti ir dėl to – koncertuoti, o veidas nuo nuolatinių operacijų tapo demoniškas. 
Kita plastikos chirurgijos auka, nors pati viską neigia, – Valerija Lukjanova, geriau žinoma kaip „gyvoji Barbė“. Ši savo amžių slepianti mergina panašesnė į lėlę nei į tikrą kvėpuojantį žmogų. Užtenka pažiÅ«rėti į jos akis ir supranti, kaip viskas yra netikra. Gyvoji Barbė teigia, jog jau šešerius metus nevalgo nieko, išskyrus sveikuoliškus vaisių ir daržovių kokteilius, o energijos gaunanti iš saulės... Pažvelgus į jos liekną taliją sunku patikėti, jog motina gamta buvo tokia dosni, o gal tiksliau – šykšti, nes pagailėjo kelių šonkaulių... 
Šie pavyzdžiai pateikiami ne šiaip sau. Vis dažniau jaunimas, o ir vaikai svajoja bÅ«ti panašÅ«s į kažkokias „tobulybes”, garsius žmones ar net lėles. Puiku, kad mÅ«sų šalyje kol kas ši problema nėra itin aktuali, tačiau yra šalių, kuriose situacija kiek kitokia. Pavyzdžiui, Amerikoje tai tampa didžiule problema. Vaikai, mokyklose patiriantys patyčias dėl savo išvaizdos, ryžtasi plastinėms operacijoms, tam net yra specialÅ«s labdaros fondai. Taip pat populiarėja idėja savo vaikams gimtadienio proga įteikti plastinės chirurgijos paslaugų čekį, kurį galės išleisti ateityje.
Sutinku, jog šiais laikais išvaizda reiškia labai daug. Puiku, kad plastikos chirurgai gali ištiesinti kreivą nosį ar „prisiÅ«ti“ itin atlėpusias ausis ir taip suteikia galimybę žmogui jaustis geriau, labiau pasitikėti savimi. Tačiau kai plastinė chirurgija tampa priklausomybe ir nežinia vardan ko žalojama sveikata, tai visai kas kita. Belieka džiaugtis mÅ«sų šalyje gyvenančiu jaunimu, kuris vengia tokių drastiškų bÅ«dų keisti savo išvaizdą ir randa paprastesnį kelią tobulėjimui.
Straipsnį parengė Vilija BUČENKAITĖ
Nuotraukos

Nuotraukose – Maiklas Džeksonas jaunystėje ir paskutiniaisiais gyvenimo metais.
Arianda Griščenko 2013-08-08 12:55:30
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?