2022 m. gruodžio 2 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

NEBĖRA Jaunimo centro ?!

 - Kodėl persikraustėte į kitas patalpas?
- Kalbos apie  Jaunimo centro perkėlimą sklido jau seniai – prieš kokius ketverius metus. Tad reagavome ramiai. Kodėl perkėlė? Rajono savivaldybė nusprendė tai padaryti taupymo sumetimais ir dar dėl to, kad jaunimas jaustųsi saugus, nes jaunimo užimtumui erdvė visų pirma turi bÅ«ti ne tik prieinama, bet ir saugi. Tuo tarpu senasis pastatas (buvęs kino teatras) yra kritinės bÅ«klės. Jis tik atrodo pakankamai gerai – pirmas aukštas paremontuotas, gražiai padažytas, ir tiek. Bet iš tikrųjų pro stogą varva vanduo, elektros instaliacija visą laiką „trumpina“, vandens įvadai dažnai trÅ«kinėja ir kita. Ir nors jame žiemą bÅ«davo šalta, vis tiek reikėdavo labai daug mokėti už šilumą ir elektrą. Ä® buvusius vaikų globos namus persikėlus ne tik Jaunimo centrui, bet ir Zarasų meno mokyklai, rajono policijos komisariatui, nakvynės namams, išsidalijami šildymo kaštai ir yra taupiau. 
- O kas bus su senuoju pastatu?
- Su kultÅ«ros specialiste Daiva Šukštuliene esame pateikę paraišką KultÅ«ros ministerijai, ir jeigu mums pavyktų, tai senasis pastatas bÅ«tų renovuojamas ir ten atidaromas kino teatras. O jei nepavyktų šis planas, tai čia jau yra rajono savivaldybės administracijos reikalas, kas toliau su tuo pastatu bus daroma. 
- Kokie yra senųjų ir naujųjų patalpų pliusai ir minusai?
- Senojo pastato pagrindinis pliusas, dėl ko turbÅ«t niekas nesiginčys, – didelė salė, kur galėjo susiburti daug jaunimo, vykti koncertai, masiniai renginiai. Kai vyko kalėdinis renginys naujosiose patalpose, salės labai pasigedome. Susirinko jaunimas: viename kambaryje šoko merginos, kitame dainavo vaikinai, bet tas vaikšÄiojimas iš kabineto į kabinetą truputėlį glumina. O naujo pastato privalumas – daug uždarų erdvių, kur kasdienė veikla gali vykti nuolatos. Breikininkai gali laisvai repetuoti viename kambaryje, panelės šokti kitame, muzikantai groti savo kabinete, o kas nori ramiai rengti pamokas ar prie interneto pasėdėti, gali netrukdomas bÅ«ti kompiuterių salėje.
- O kai užgroja bÅ«gnai, ar iš „kaimynų“ niekas nesiskundžia?
- Iš tikrųjų čia labai storos sienos ir garso izoliacija dar geresnė negu senajame pastate. Muzikantai sako, kad ir akustika labai gera.
- Ar pakanka patalpų?
- Mažoka, bet planuojama, kad Jaunimo centrui bus perduota buvusi valgykla pirmame aukšte. Ten galvojama padaryti didelę salę, kurioje vyktų veikla ir joje vienu metu galėtų dalyvauti daug žmonių. 
- Teko girdėti, ne visi jaunuoliai patenkinti naująja buveine. Ką apie tai manote?
- Nuomonių yra labai daug ir įvairių. TurbÅ«t jaunimui čia dar nėra labai įprasta, juk jie tą senąjį pastatą laikė tarsi kokiais namais, nes nuo pat centro įsikÅ«rimo visa veikla vykdavo ten. Bet manau, kad laikui bėgant jie taip pat pamėgs ir šias patalpas.
O kaip į tai žiūri pats jaunimas?
AURIMAS (breikininkas):
- Minusų, mano ir draugų nuomone, daugiau nei pliusų. Vienas iš pagrindinių trÅ«kumų – patalpų ankštumas. Šokių salę gavome kone trigubai mažesnę nei turėjome. Nėra vietos ne tik atlikti visiems mums reikiamiems judesiams, bet net pasidėti čiužinių nėra kur. Ką jau kalbėti apie salę, kur stovi bÅ«gnai – juk muzikantams tikrai reikia žymiai daugiau erdvės nei turi. Man dar labai nepatinka, kad per pertrauką ar per laisvą pamoką atėjus į Jaunimo centrą pasitreniruoti randi užrakintas duris ir turi pėdinti atgal į mokyklą, kur sėdi valgykloje nieko neveikdamas. Nepatinka ir tai, kad šokių salė jau nebe vien mÅ«sų. Savaime suprantama, kad ji mums ir nepriklauso, tačiau kai dirbi, statai ir suki veidrodžius prie sienos, neši viską, kraustaisi, tai niekas nenori padėti, o kai viską sutvarkai – iškart atlekia įvairios šokių grupės ir pasiima sau geriausią laiką. 
Aišku, yra ir pliusų. Vienas didžiausių – šiluma! Senajame pastate žiemą visi langai bÅ«davo apledėję, apšilimą reikėdavo daryti ne tam, kad apšiltum raumenis, o tam, kad sušiltum pats. Dabar ir šilta, ir gera. Dar vienas pastebėjimas – atsikrausčius į naujas patalpas labai pagerėjo mÅ«sų buhalterės Marytės nuotaika.
Panašios buvo ir kitų jaunuolių nuomonės. Bet rask tu ką nors, kad bÅ«tų tik pliusai. Reikia džiaugtis, kad jaunimas išvis neatsidÅ«rė gatvėje – ptfu ptfu ptfu!.. Tad linkime jaunimui džiaugtis tuo, ką turi, neslampinėti gatvėse be veiklos, o eiti į Jaunimo centrą ir smagiai leisti laiką ten, kur šviesu ir gera.
Aurimą kalbino Egidijus PETRAUSKAS, Romą Dobrovolskį kalbino ir medžiagą parengė Dorina ŠUKYTĖ.
 
 
 
 
 
 
 
Nuotraukos
Eimantė Petrauskaitė 2012-01-14 16:00:15
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?