2020 m. spalio 30 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Nei žvyno, nei uodegos!

2014 m. kovo 2 d. įvyko tradicinė Aukštaitijos bendruomenių poledinės žūklės žvejų šventė „Un Sartų Dusetose 2014“. Su nerimu laukta (kad tik neištirptų ledas), šiemet ji pritraukė rekordinį dalyvių skaičių – užsiregistravo net 79 žvejai iš Anykščių, Biržų, Molėtų, Utenos, Rokiškio, Vilniaus ir Zarasų rajonų bei Visagino savivaldybės.
 
Varžybos  pirmą kartą vyko kitoje nei įprastai vietoje - Sartų ežero pakrantėje tarp senosios tribūnos ir Kazimiero Būgos gimnazijos. Tai vieta, kurią baigia tvarkyti Dusetų bendruomenės ir parapijos santalka įgyvendindama projektą „Infrastruktūros sutvarkymas žvejybos vietų prieinamumui pagerinti Sartų ežero pakrantėje“ pagal Zarasų ir Visagino žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės 2007-2013 metų strategiją. Ši pakrantė dar tebetvarkoma, bet jau dabar aišku, kad ji puikiai parinkta ir bus pamėgta dėl patogaus privažiavimo bei didelės erdvės.
 
Šventę vedė Zarasų ir Visagino žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės pirmininkas Arvydas Veikšra, kuris visą šešias valandas trukusį renginį smagiai ir išradingai komentavo. Dalyvius sveikino Dusetų seniūnas Saulius Kėblys, Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Ramūnas Keršys, kuris, beje, taip pat rungėsi varžybose. Vyr. teisėjas, daugkartinis žvejybos čempionas Pranas Vadišius supažindino žvejus su taisyklėmis ir palinkėjęs „nei žvyno, nei uodegos“, išleido visą gausų būrį ant ežero. Ledas atrodė dar gan tvirtas, nors pakrantėse jau grėsmingai lingavo, o telkšančios balos taip pat nekėlė didelio pasitikėjimo. Tačiau visi apsirūpinę apsaugos priemonėmis užtikrintai užsiėmė savo vietas prie vėliavėlių - nusiteikę puikiai praleisti dieną, sugauti kuo daugiau žuvelių ir parsivežti namo bent vieną prizą.
 
Varžybose žuvelių buvo sugauta tikrai nemažai – net 112 kg. Pirmąjį etapą laimėjo dusetiškis Giedrius Šakalys, sugavęs 1,88 kg laimikį. Gaila, kad antrame etape jam ne taip gerai sekėsi ir Giedrius galutinėje lentelėje liko 5 – oje vietoje.
 
O laimėtojai pasiskirstė taip. Trečioji vieta tarp moterų atiteko Agnei Tveritnevaitei iš Anykščių, antroji - Jolantai Lasienei iš Jūžintų, pirmąją iškovojo Rimutė Švilpienė iš Utenos. Vyrų tarpe trečiąją vietą užėmė Austrius Šešeika iš Biržų, antrąją - Audrius Naujokaitis, pirmąją - Gediminas Šiukščius - abu molėtiškiai.
 
Tortas – žuvis, kurį dovanojo UAB ‚,Viralda“, „išplaukė“ taip pat į Molėtus - pas aktyviausiai dalyvavusią Rinkūnų šeimą. Šeimų, sugavusių daugiausiai žuvies turnyrinė lentelė išsidėstė taip: trečia vieta – dusetiškiai Giedrius ir Eimantas Jakovlevai (3,150 kg), antra – taip pat dusetiškiai Giedrius ir Paulius Šakaliai (4,225 kg), pirma  – molėtiškiai Gintautas ir Gediminas Šiukščiai (5,235 kg ). Aktyviausia bendruomene šį kartą pripažinta Lašų bendruomenė iš Rokiškio rajono. Jauniausia žvejė Agnė Tveritnevaitė atvyko iš Anykščių, jauniausias žvejas – Ernestas Laurinavičius iš Antalieptės, vyriausios žvejės titulas atiteko Rimutei Švilpienei iš Utenos, o vyriausio žvejo Petrui Vasiliui iš Biržų.
 
Darius Geškus iš Lašų bendruomenės džiaugėsi pirmąja sugauta žuvimi, o didžiausia žuvis (0,590 kg) užkibo molėtiškiui Kęstui Rinkūnui. Dar vienas Lašų bendruomenės narys Aurimas Viplentas sužvejojo didžiausią ešerį, sveriantį 0,280 kg. Paguodos prizas atiteko dusetiškiui Artūrui Čenkui.
 
Na, o ekečių gręžimo varžybose, kurių metu reikėjo greitai išgręžti 10, pergalę išplėšė Audrius Snarskis iš Jūžintų. Jam atiteko IĮ ,,Meškerinė“ prizas – grąžtas.
 
Visi varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti asociacijos „Nemunas“ diplomais, medaliais, taurėmis, UAB „Vasaknos“, Sartų regioninio parko, IĮ „Meškerinė“ įsteigtais prizais, Kultūros centro Dusetų dailės galerijos katalogais „Žirgas dailėje“ ir sporto klubo „Ainiai“ šampanu pergalei atšvęsti.
 
O kokios gi varžybos, tuo labiau tokios ilgos, be kvapnios žuvienės, sočios košės ar keptos žuvies! Renginio įgarsinimu, žvejų ir žiūrovų maitinimu, karšta arbata, palapinėmis, kuriose galėjo pasišildyti muzikantai, o teisėjai pasverti sugautą laimikį ir skaičiuoti rezultatus, pasirūpino asociacija „Bendruomenių renginiai“. Įrangą maitinimui įgyvendinant projektą „Zarasų ir Visagino ŽRVVG bei Utenos ŽRVVG regioninis bendradarbiavimas“, įsigijo Zarasų ir Visagino žuvininkystės vietos veiklos grupė.
 
UAB „Cobb“ iš Kauno šventės dalyviams pristatė  nešiojamą orkaitę – rūkyklą, kepsninę ir viryklę viename, kuri sukurta naudojant naujausias XXI amžiaus technologijas ir originalius, patentais apsaugotus technologinius sprendimus. Kepsninė funkcionali, ekonomiška ir ekologiška. Tuo ragaudami iškeptą viščiuką ir didžiulį karpį bei išrūkytus upėtakius įsitikino ir šventėje dalyvavę dusetiškiai. Žuvienė šiais metais buvo verdama ne iš varžybų metu sugautų ešeriukų, o iš tvenkiniuose užaugintos žuvies, kurią dovanojo UAB „Vasaknos“.
 
Šventės metu buvo organizuotas žuvininkystės atstovų teorinis – praktinis seminaras poledinės ir sportinės žūklės tematika. Seminaro ekspertais buvo patyrę žvejai iš Utenos - Algirdas Zakarka ir Algis Kalinauskas. Beje šiose varžybose atitinkamai užėmę 4 ir 7 vietas. Atvykusiems į Dusetas buvo pristatyti šiuo metu įgyvendinami projektai „Infrastruktūros sutvarkymas žvejybos vietų prieinamumui pagerinti Sartų ežero pakrantėje“, „Zarasų ir Visagino ŽRVVG bei Utenos ŽRVVG regioninis bendradarbiavimas“, „Žvejybos rojus“, „Žuvies perdirbimo cecho įkūrimas Vasaknose“. Tai gražūs bendruomenės, verslo ir vietos valdžios bendradarbiavimo pavyzdžiai.
 
Pirmą kartą šventėje dalyvavo meno kolektyvai - tai Salako kultūros namų kapela „Vedarėlis“ (vadovė Rasa Lukošiūnaitė), ,,Senolių kaimo“ iš Vajasiškio ir ,,Lieptų kaimo“ iš Antalieptės spalvingi personažai, įtraukę visus į linksmybių verpetą.
 
Dusetiškiams ir svečiams veikė „Žuvų turgelis ir ne tik...“, kuriame buvo galima įsigyti įvairios žuvies ir suvenyrų. Tik gaila, kad pirkėjų nebuvo labai daug - gal išgąsdino apniukęs dangus ir šaltas vėjas, o gal paprasčiausias abejingumas pašonėje vykstantiems renginiams. Tačiau sulauktas nemažas būrys garbių svečių – tai Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų meras Alvydas Steponavičius, jo pavaduotojas Nikolajus Gusevas bei administracijos direktorius Ramūnas Keršys, rajono Savivaldybės tarybos narė Genovaitė Burokienė bei moterų politikių bendruomenės ir rajono Savivaldybės tarybos narės Stasė Goštautienė, Daiva Kelečienė, Nina Kudrešova ir Violeta Barisevičienė.
 
Pagrindiniai renginio organizatoriai: LKSKA „Nemunas“, Zarasų ir Visagino žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė. Organizatoriai: Dusetų seniūnija, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka, Dusetų sporto klubas „Ainiai“, Sartų regioninis parkas.
 
Rėmėjai: LKSKA „Nemunas“, Zarasų ir Visagino žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė, Sartų regioninis parkas (direktorius Saulius Mažiulis), UAB „Vasaknos“ (vadovas Algirdas Šiukščius), IĮ „Meškerinė“ (savininkas Audrius Šablinskas), UAB „Viralda“ (vadovas A. Balys), ZASK „Akseleratorius“ (prezidentas Arvydas Petkevičius), sportinės žūklės klubas „Ešerys“ (pirmininkas Sigitas Lukšta), Kultūros centro Dusetų dailės galerija (direktorius Alvydas Stauskas).
 
Bendradarbiaujant projektų „Infrastruktūros sutvarkymas žvejybos vietų prieinamumui pagerinti Sartų ežero pakrantėje“, „Zarasų ir Visagino ŽRVVG bei Utenos ŽRVVG regioninis bendradarbiavimas“, „Žvejybos rojus“ rengėjams ir  vykdytojams, šventė buvo išskirtina ir ilgam įsimenanti. Tad kitais metais tikimės dar gausesnio dalyvių ir žiūrovų būrio, tvirtesnio ledo ir... nei žvyno, nei uodegos!
 
Informaciją parengė Vilija Visockienė

Zarasų rajono savivaldybė 2014-03-05 13:52:54
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?