2023 m. gruodžio 10 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Nei žvyno, nei uodegos!

2014 m. kovo 2 d. įvyko tradicinė Aukštaitijos bendruomenių poledinės žūklės žvejų šventė „Un Sartų Dusetose 2014“. Su nerimu laukta (kad tik neištirptų ledas), šiemet ji pritraukė rekordinį dalyvių skaičių – užsiregistravo net 79 žvejai iš AnykšÄių, Biržų, Molėtų, Utenos, Rokiškio, Vilniaus ir Zarasų rajonų bei Visagino savivaldybės.
 
Varžybos  pirmą kartą vyko kitoje nei įprastai vietoje - Sartų ežero pakrantėje tarp senosios tribÅ«nos ir Kazimiero BÅ«gos gimnazijos. Tai vieta, kurią baigia tvarkyti Dusetų bendruomenės ir parapijos santalka įgyvendindama projektą „InfrastruktÅ«ros sutvarkymas žvejybos vietų prieinamumui pagerinti Sartų ežero pakrantėje“ pagal Zarasų ir Visagino žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės 2007-2013 metų strategiją. Ši pakrantė dar tebetvarkoma, bet jau dabar aišku, kad ji puikiai parinkta ir bus pamėgta dėl patogaus privažiavimo bei didelės erdvės.
 
Šventę vedė Zarasų ir Visagino žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės pirmininkas Arvydas Veikšra, kuris visą šešias valandas trukusį renginį smagiai ir išradingai komentavo. Dalyvius sveikino Dusetų seniÅ«nas Saulius Kėblys, Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius RamÅ«nas Keršys, kuris, beje, taip pat rungėsi varžybose. Vyr. teisėjas, daugkartinis žvejybos čempionas Pranas Vadišius supažindino žvejus su taisyklėmis ir palinkėjęs „nei žvyno, nei uodegos“, išleido visą gausų bÅ«rį ant ežero. Ledas atrodė dar gan tvirtas, nors pakrantėse jau grėsmingai lingavo, o telkšančios balos taip pat nekėlė didelio pasitikėjimo. Tačiau visi apsirÅ«pinę apsaugos priemonėmis užtikrintai užsiėmė savo vietas prie vėliavėlių - nusiteikę puikiai praleisti dieną, sugauti kuo daugiau žuvelių ir parsivežti namo bent vieną prizą.
 
Varžybose žuvelių buvo sugauta tikrai nemažai – net 112 kg. Pirmąjį etapą laimėjo dusetiškis Giedrius Šakalys, sugavęs 1,88 kg laimikį. Gaila, kad antrame etape jam ne taip gerai sekėsi ir Giedrius galutinėje lentelėje liko 5 – oje vietoje.
 
O laimėtojai pasiskirstė taip. Trečioji vieta tarp moterų atiteko Agnei Tveritnevaitei iš AnykšÄių, antroji - Jolantai Lasienei iš Jūžintų, pirmąją iškovojo Rimutė Švilpienė iš Utenos. Vyrų tarpe trečiąją vietą užėmė Austrius Šešeika iš Biržų, antrąją - Audrius Naujokaitis, pirmąją - Gediminas ŠiukšÄius - abu molėtiškiai.
 
Tortas – žuvis, kurį dovanojo UAB ‚,Viralda“, „išplaukė“ taip pat į Molėtus - pas aktyviausiai dalyvavusią RinkÅ«nų šeimą. Šeimų, sugavusių daugiausiai žuvies turnyrinė lentelė išsidėstė taip: trečia vieta – dusetiškiai Giedrius ir Eimantas Jakovlevai (3,150 kg), antra – taip pat dusetiškiai Giedrius ir Paulius Šakaliai (4,225 kg), pirma  – molėtiškiai Gintautas ir Gediminas ŠiukšÄiai (5,235 kg ). Aktyviausia bendruomene šÄ¯ kartą pripažinta LašÅ³ bendruomenė iš Rokiškio rajono. Jauniausia žvejė Agnė Tveritnevaitė atvyko iš AnykšÄių, jauniausias žvejas – Ernestas Laurinavičius iš Antalieptės, vyriausios žvejės titulas atiteko Rimutei Švilpienei iš Utenos, o vyriausio žvejo Petrui Vasiliui iš Biržų.
 
Darius Geškus iš LašÅ³ bendruomenės džiaugėsi pirmąja sugauta žuvimi, o didžiausia žuvis (0,590 kg) užkibo molėtiškiui Kęstui RinkÅ«nui. Dar vienas LašÅ³ bendruomenės narys Aurimas Viplentas sužvejojo didžiausią ešerį, sveriantį 0,280 kg. Paguodos prizas atiteko dusetiškiui ArtÅ«rui Čenkui.
 
Na, o ekečių gręžimo varžybose, kurių metu reikėjo greitai išgręžti 10, pergalę išplėšÄ— Audrius Snarskis iš Jūžintų. Jam atiteko IÄ® ,,Meškerinė“ prizas – grąžtas.
 
Visi varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti asociacijos „Nemunas“ diplomais, medaliais, taurėmis, UAB „Vasaknos“, Sartų regioninio parko, IÄ® „Meškerinė“ įsteigtais prizais, KultÅ«ros centro Dusetų dailės galerijos katalogais „Žirgas dailėje“ ir sporto klubo „Ainiai“ šampanu pergalei atšvęsti.
 
O kokios gi varžybos, tuo labiau tokios ilgos, be kvapnios žuvienės, sočios košÄ—s ar keptos žuvies! Renginio įgarsinimu, žvejų ir žiÅ«rovų maitinimu, karšta arbata, palapinėmis, kuriose galėjo pasišildyti muzikantai, o teisėjai pasverti sugautą laimikį ir skaičiuoti rezultatus, pasirÅ«pino asociacija „Bendruomenių renginiai“. Ä®rangą maitinimui įgyvendinant projektą „Zarasų ir Visagino ŽRVVG bei Utenos ŽRVVG regioninis bendradarbiavimas“, įsigijo Zarasų ir Visagino žuvininkystės vietos veiklos grupė.
 
UAB „Cobb“ iš Kauno šventės dalyviams pristatė  nešiojamą orkaitę – rÅ«kyklą, kepsninę ir viryklę viename, kuri sukurta naudojant naujausias XXI amžiaus technologijas ir originalius, patentais apsaugotus technologinius sprendimus. Kepsninė funkcionali, ekonomiška ir ekologiška. Tuo ragaudami iškeptą višÄiuką ir didžiulį karpį bei išrÅ«kytus upėtakius įsitikino ir šventėje dalyvavę dusetiškiai. Žuvienė šiais metais buvo verdama ne iš varžybų metu sugautų ešeriukų, o iš tvenkiniuose užaugintos žuvies, kurią dovanojo UAB „Vasaknos“.
 
Šventės metu buvo organizuotas žuvininkystės atstovų teorinis – praktinis seminaras poledinės ir sportinės žūklės tematika. Seminaro ekspertais buvo patyrę žvejai iš Utenos - Algirdas Zakarka ir Algis Kalinauskas. Beje šiose varžybose atitinkamai užėmę 4 ir 7 vietas. Atvykusiems į Dusetas buvo pristatyti šiuo metu įgyvendinami projektai „InfrastruktÅ«ros sutvarkymas žvejybos vietų prieinamumui pagerinti Sartų ežero pakrantėje“, „Zarasų ir Visagino ŽRVVG bei Utenos ŽRVVG regioninis bendradarbiavimas“, „Žvejybos rojus“, „Žuvies perdirbimo cecho įkÅ«rimas Vasaknose“. Tai gražūs bendruomenės, verslo ir vietos valdžios bendradarbiavimo pavyzdžiai.
 
Pirmą kartą šventėje dalyvavo meno kolektyvai - tai Salako kultÅ«ros namų kapela „Vedarėlis“ (vadovė Rasa LukošiÅ«naitė), ,,Senolių kaimo“ iš Vajasiškio ir ,,Lieptų kaimo“ iš Antalieptės spalvingi personažai, įtraukę visus į linksmybių verpetą.
 
Dusetiškiams ir svečiams veikė „Žuvų turgelis ir ne tik...“, kuriame buvo galima įsigyti įvairios žuvies ir suvenyrų. Tik gaila, kad pirkėjų nebuvo labai daug - gal išgąsdino apniukęs dangus ir šaltas vėjas, o gal paprasčiausias abejingumas pašonėje vykstantiems renginiams. Tačiau sulauktas nemažas bÅ«rys garbių svečių – tai Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų meras Alvydas Steponavičius, jo pavaduotojas Nikolajus Gusevas bei administracijos direktorius RamÅ«nas Keršys, rajono Savivaldybės tarybos narė Genovaitė Burokienė bei moterų politikių bendruomenės ir rajono Savivaldybės tarybos narės Stasė Goštautienė, Daiva Kelečienė, Nina Kudrešova ir Violeta Barisevičienė.
 
Pagrindiniai renginio organizatoriai: LKSKA „Nemunas“, Zarasų ir Visagino žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė. Organizatoriai: Dusetų seniÅ«nija, Dusetų seniÅ«nijos ir parapijos bendruomenės santalka, Dusetų sporto klubas „Ainiai“, Sartų regioninis parkas.
 
Rėmėjai: LKSKA „Nemunas“, Zarasų ir Visagino žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė, Sartų regioninis parkas (direktorius Saulius Mažiulis), UAB „Vasaknos“ (vadovas Algirdas ŠiukšÄius), IÄ® „Meškerinė“ (savininkas Audrius Šablinskas), UAB „Viralda“ (vadovas A. Balys), ZASK „Akseleratorius“ (prezidentas Arvydas Petkevičius), sportinės žūklės klubas „Ešerys“ (pirmininkas Sigitas Lukšta), KultÅ«ros centro Dusetų dailės galerija (direktorius Alvydas Stauskas).
 
Bendradarbiaujant projektų „InfrastruktÅ«ros sutvarkymas žvejybos vietų prieinamumui pagerinti Sartų ežero pakrantėje“, „Zarasų ir Visagino ŽRVVG bei Utenos ŽRVVG regioninis bendradarbiavimas“, „Žvejybos rojus“ rengėjams ir  vykdytojams, šventė buvo išskirtina ir ilgam įsimenanti. Tad kitais metais tikimės dar gausesnio dalyvių ir žiÅ«rovų bÅ«rio, tvirtesnio ledo ir... nei žvyno, nei uodegos!
 
Informaciją parengė Vilija Visockienė

Zarasų rajono savivaldybė 2014-03-05 13:52:54
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?