2023 m. vasario 3 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Nuostabus konkursas – šventė „Mis Mokykla 2022“

„Veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje gražiausia?“, – tikriausiai visi prisimenate Brolių Grimų pasakos, plačiai žinomos visame pasaulyje, žodžius.

 

Baigiantis šokiui ir nušvitus scenai, iškilmingai įnešta karÅ«na. Ji ir sukvietė iš įvairių Lietuvos profesinių mokyklų į tarptautinę šventę – konkursą „Mis Mokykla 2022“, vykstančią Zarasų profesinėje mokykloje jau 21-ąjį kartą. Šiandien čia varžėsi vienuolika merginų. Renginio vedėjai apgailestavo, kad negalėjo atvykti moksleivės iš Latvijos.

 

Vertinimo komisija, kurios pirmininkas Andrius Glušakovas, žinomas pseudonimu Pushaz (lietuvių hip hopo / rap atlikėjas, muzikos prodiuseris, dainų autorius, BDMusic įkÅ«rėjas); nariai: Nijolė Guobienė, Zarasų profesinės mokyklos direktorė; Gintarė Laurikėnienė, Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė; Aušra Klimavičė, profesionali įvaizdžio stilistė, „Stiliaus kapsulė“ įkÅ«rėja; Vasilijus Trusovas, kultÅ«rinių renginių koordinatorius; Vasilijus Kukonenko, laikrašÄio „Zarasų kraštas“ fotografas; Augustė Grinytė-Kilbauskienė, fizinio aktyvumo specialistė, kÅ«no kultÅ«ros ir laisvalaikio centro direktorė, – įvertinusi visų dalyvių pasirodymus, nuspręs nominacijas, o svarbiausia įvardins tą, kuri pasipuoš „Mis Mokykla 2022“ karÅ«na.

 

Zarasų profesinės mokyklos direktorė Nijolė Guobienė, linkėdama susirinkusiems puikiausių emocijų, komisijai – sklandaus darbo, o dalyvėms atkleisti tai, ką turi savyje geriausio, įžvelgė konkurso pranašumus: „Kur grožis ir elegancija, nebÅ«na pralaimėjimo. Besiruošdamos konkursui, merginos stiprino pasitikėjimą, įgijo naujos patirties“.

 

Komisijos pirmininkas Andrius Glušakovas akcentavo, jog dalyvės, išÄ—jusios iš komforto zonos, geriau pažino save ir atrado talentus. Kadangi ruošimasis yra treniruotė, šiandien jau – varžybos, todėl linkėjo laimėti geriausiai.

 

Vienuolikos merginų – elegantiškų, drąsių ir pasiryžusių pasipuošti karÅ«na – laukė penkios užduotys: prisistatymas, talento atskleidimas, butaforinių drabužių demonstravimas, foto ir elegancijos konkursų užduotys.

 

Renginio vedėjai Arina Baukytė ir Ustinas Keleberda, puikiai apibÅ«dino visas dalyves, išryškindami jų pomėgius ir charakterio savybes.

 

Talento atskleidimas – tai namų darbai, kuriuos reikėję atlikti – atskleisti savo gebėjimus, pasitikėjimą, ir charizmą.

 

Tatjana Špilevaja (Nr. 1), Zarasų profesinės mokyklos mokinė, sportiška ir labai aktyvi, todėl pasirinko ugningą, ryškų šokį „Džiunglės“.

 

Gabrielė GaudiešiÅ«tė (Nr. 2), besimokanti renginių ir poilsio paslaugų organizatore Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre, mano, kad įgytas patyrimas svarbiau už 7 vertingus pamokymus, o „daina išskelia ugnį iš žmogaus sielos“, – tą puikiai įrodė duetu atlikusi Maikl Bubley ir Laura Pauzini dainą „You‘ll never find“.

 

Kornelija Ratkė (Nr. 3), puikiai dainuojanti ir kurianti, atvyko iš Aukštaitijos profesinio rengimo centro. „Visą pasaulį paversiu savu/ suklyst negaliu, kol myliu/ viską įveiksim kartu“, – skambėjo merginos atliekamos dainos žodžiai.

 

Evelina Kernagytė (Nr. 4) mokosi fotografijos Kauno taikomosios dailės mokykloje. Ji atviravo, ieškanti „gražiausių šešÄ—lių, ritmo, įstrižainių ir pačių tikriausių emocijų“, o amžius žmogui suteikia žavesio.

 

Greta Žiemytė (Nr. 5) mokosi Zarasų profesinėje mokykloje. BÅ«dama 10-ties metų, ji šoko čia vykstančiame „Mis Mokykla“ konkurse. Šiuolaikinis šokis „Liepsnos“ – tapo puikia jos vizitine kortele.

 

Dominyka Ovsova (Nr. 6) – mokinė iš Zarasų profesinės mokyklos vadovaujasi auksine taisykle: „Tikėk, kad gali“. „Valsas“, kurį šoko su partneriu, įrodė, kad šokis – jos aistra.

 

GertrÅ«da Vostrecovaitė (Nr. 7), Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro moksleivė, apdovanota išskirtiniu talentu: stovėdama ant didelio kamuolio, ji žongliravo lankais. Mirguliuojančios šviesos, lankų spindesys – kÅ«rė ypatingą nuotaiką.

 

Paulina Popina (Nr. 8 ) mokosi Zarasų profesinėje mokykloje. Mergina dievina šokį, muziką ir makiažą. Norėdama atskleisti savo vidinį pajautimą, nesuklydo pasirinkusi šokį.

 

Zarasų profesinėje mokykloje mokosi ir Elidija Maigytė (Nr. 9), ypatingai mėgstanti žiemą ir romantiškus vakarus. Su partneriu Virgiu Baltmiškiu svajingai sukosi valso ritmu. Jos moto: „Šypsokis ir judėk į priekį, nesvarbu, kaip bebÅ«tų sunku“.

 

Dominyka ČerniÅ«tė (Nr. 10), bÅ«simoji virėja iš Aukštaitijos profesinio rengimo centro, atsipalaiduoja ruošdama maistą. Savo gyvenimo neįsivaizduotų be piešimo...

 

Viktorija SteponavičiÅ«tė (Nr. 11) mokosi Kauno taikomosios dailės mokykloje, turi daug pomėgių. Demonstruodama skaitmeninės fotografijos darbus, teigė, kad „menininku ne gimstama, o tampama“.

 

ŽiÅ«rovus džiugino žavÅ«s „intarpai“: grupės „SadÅ«nai“ lyderis, Zarasų profesinės mokyklos instrumentinio muzikavimo bÅ«relio vadovas Gintaras Andrijauskas su mokinėmis Gabriele Šerekovaite ir Monika Grigėnaite atliko kÅ«rinį „Saulės kelias“, siuvėjo profesijos mokytoja Jekaterina Gaparavičienė su 21SIUT grupės mokiniais puikiai demonstravo drabužius (choreografija mokytojos Elžbietos Juškėnienės) bei džiugino neformaliojo vaikų švietimo bÅ«relio „Šokio magija“ šokėjos, kurių vadovė Elžbieta Juškėnienė.

 

Trečioji užduotis, kai dalyvės, pasitelkusios išmonę, kÅ«rė nuostabiausią savo drabužį – buvo nesunkiai, bet originaliai atlikta. Ketvirtoji užduotis – pateikiamos nuotraukos, atskleidžiančios Asmenybę.

 

Laikas tikrai neprailgo...

 

Paskutinė užduotis: konkursas „Mis Elegancija“ – scenoje merginos vakarinėmis suknelėmis...

 

„Mis Mokykla“ – tai ne titulas ar siekiamybė. „Mis Mokykla“ – tai puikus konkursas, suteikiantis pasitikėjimo savimi, atveriantis vidinę stiprybę ir išlaisvinantis kÅ«rybiškumą. Konkursas „Mis Mokykla“ – tai laikas, kai triumfuoja žavesys.

 

***
„MIS MOKYKLA 2022“ APDOVANOJIMŲ CEREMONIJA

 

Mokyklos direktorė Nijolė Guobienė sveikino visas dalyves – įveikusias baimes, nugalėjusias dvejones ir dalyvavusias šiandienos konkurse. Jos visos vertos audringų plojimų, dėmesio, pagyrimų. O šiandien gautos nominacijos tikrai primins, koks malonus jaudulys ir koks nelengvas, bet malonus pasiruošimo kelias Jas atlydėjo iki „Mis Mokykla“ scenos.

 

Triukšmingais plojimais žiÅ«rovai išrinko savo favoritę: „Mis Publika“ – Greta Žiemytė;

 

Net dvi nominacijos skirtos už nuostabias šypsenas. Komisijos narė, renginių organizatorė Augustė Grinytė–Kilbauskienė sakė, kad visuose renginiuose, svarbu mokėti nuoširdžiai šypsotis ir valdyti savo kÅ«no kalbą. „Mis Šypsena“ nominacijos atiteko – Kornelijai Ratkei ir Tatjanai Špilevajai.

 

Nors nuotraukos yra socialinių tinklų kasdienybė, profesionalus fotografas Vasilijus Kukonenko nuotraukose gali pastebėti plika akimi neįžiūrimų detalių.

 

Dvi nugalėtojos „Mis Foto“ – Dominyka Ovsova ir Elidija Maigytė.

 

Stilistė Aušra Klimavičė – puikiai supranta drabužių spalvų suderinamumą ir kÅ«rybiškumą. „Mis Stilius“ nominacijos: Evelinai Kernagytei ir Paulinai Popinai.

 

Talentas nėra paprastai atskleisti: tai dažnai tampa iššÅ«kiu. Kam skirta nominacija? Mis Talentai – GertrÅ«da Vostrecovaitė ir Gabrielė GaudiešiÅ«tė.

 

Nominacija „Mis elegancija“, žinoma, elegantiškiausiai konkurso dalyvei, nes elegancija – tai asmenybės stilius. Ši nominacija – Gretai Žiemytei.

 

Laikysena, grakštumas, žavumas, judesių, eisenos dailumas ir, be abejo, žvilgsnis, galintis pakerėti. Dviems dalyvėms įteikiamos „Mis Gracija“ nominacijos: Viktorijai SteponavičiÅ«tei ir Dominykai ČerniÅ«tei.

 

Įteikus nominacijas, pasveikinkime prizininkes:
III VICE MIS – Gabrielė GaudiešiÅ«tė;
II VICE MIS – Evelina Kernagytė;
I VICE MIS – GertrÅ«da Vostrecovaitė.

 

Ir štai ta akimirka, kai... Laikas sustoja, nes širdys ima garsiai „kalti“ ir tyliai klausia: „Gal aš?“

 

Šiandien NUGALĖTOJA „MIS MOKYKLA 2022“ tapo Greta Žiemytė, Zarasų profesinės mokyklos mokinė.

 

Džiaugsmo akimirkos... Laimė ir jaudulys, džiaugsmas ir sėkmės pojūtis... svaigios akimirkos. Duok, Dieve, kad jos niekada nesibaigtų...

 

O paskui – padėkos mokytojams, visiems ruošusiems ir prisidėjusiems... Padėkos mokiniams, padėjusiems.

 

Bendra nuotrauka, kurioje šviesos daugiau nei saulėtą dieną: švietė šypsenos ir džiaugsmu spindinčios jaunystės grožis...

 

***
– Veidrodėli, veidrodėli... Ar žinai, kas gražiausia?


O gražiausia visų vienuolikos merginų jaunystė, spinduliuojanti laime, sėkme ir mokėjimu savo žavesį dovanoti kitiems...

 

Giedrė MIČIŪNIENĖ

Vasilijaus KUKONENKO nuotraukose šventės akimirkos


Zarasų rajono savivaldybė 2022-11-28 13:12:48