2021 m. sausio 18 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Operacijų centre valdoma situacija dėl koronaviruso grėsmės

Jau baigiasi trečioji karantino savaitė. Savivaldybėje kiekviena šios ekstremalios situacijos diena buvo labai įtempta, reikalaujanti daug jėgų ir įtampos. Rajone situacija vis aštrėja, ir verčia Savivaldybės institucijas priimti greitus, neatidėliotinus, lanksčius sprendimus.


Sudėtingai situacijai nepavyko sustabdyti ir tiesioginių Zarasų rajono savivaldybės institucijų funkcijų vykdymo. Šiandien sėkmingai įvyko rajono Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame apsvarstyti svarbiausi klausimai ir priimti neatidėliotini sprendimai.

 

Nors rajono Savivaldybės administracija dirba nuotoliniu bÅ«du, tačiau gyventojams nenutrÅ«kstamai teikiamos visos paslaugos. Sėkmingai išspręstas socialinių paslaugų tęstinumas, ypač vienišiems, senyvo amžiaus žmonėms, rizikos šeimose gyvenantiems vaikams ir kitoms pažeidžiamoms grupėms. Socialinės paramos skyriaus darbuotojams visada padeda savanoriai. Jie senjorams, ligotiems žmonėms pristato maistą, medikamentus, teikia kitas paslaugas.

 

Meras Nikolajus Gusevas šios savaitės pasitarimuose pabrėždavo, kad situacija yra kontroliuojama, įstaigos ir tarnybos dirba derindamos visų institucijų veiksmus dėl pasirengimo koronaviruso plitimo atveju. Savivaldybė imasi visų prevencinių priemonių siekiant apsaugoti rajono gyventojus nuo grėsmių.


Savivaldybės, Ekstremaliųjų situacijų Operacijų centras interneto svetainėse, vietos spaudoje teikia visą reikalingą ir aktualią informaciją. Rajone be trukdžių dirba komunalinių paslaugų bendrovės, gyventojams tiekiama šiluma, karštas ir šaltas vanduo, dirba kelininkai, kitos bÅ«tinos tarnybos.

 

Savivaldybė rÅ«pinasi gydymo įstaigų gydytojų, slaugytojų, kitų darbuotojų geresnėmis ir saugesnėmis darbo sąlygomis. Dar Zarasų krašto žmonėms turime galimybę pranešti gerą žinią, kad mÅ«sų rajone nė vienam žmogui nenustatytas koronavirusas. Tai pasiekta bendrų pastangų dėka.

 

Rajone sėkmingai buvo parinktos ir pritaikytos patalpos saviizoliacijai. Jose čia dabar gyvena žmonės, grįžę iš užsienio šalių. Buvo pasirÅ«pinta, kad saviizoliacijos vietose žmonėms netrÅ«ktų nei medicinos, nei kitokių priemonių, nei maisto. Pasirašyta sutartis su tiekėjais. Plečiamas rajono Savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyrius. Ä® jį ateina nauji darbuotojai, kurie užtikrins viešosios tvarkos funkcijas saviizoliacijos patalpose. Tiesa, nauji darbuotojai nebus priiminėjami, o perkeliami iš kitų skyrių šio svarbaus laikotarpio funkcijų vykdymui . Operacijų centro posėdyje buvo pavesta Savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjai Laurai Kviklienei parengti rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl Savivaldybės administracijos asmenų izoliavimui numatytų patalpų apsaugos organizavimo.


Iš administracijos direktoriaus rezervo skirtos lėšos ir atliekama daugiabučių namų, kuriuos administruoja UAB ,,Zarasų bÅ«stas“, laiptinių dezinfekcijos paslauga. Centre buvo aptartos ir mokestinių lengvatų, orientuotų į fizinius ir juridinius asmenis, kurių veikla dėl susiklosčiusios epideminės situacijos buvo apribota arba uždrausta, galimybės. Tokiu bÅ«du galima bÅ«tų palengvinti verslo subjektų, susidÅ«rusių su nenumatytomis aplinkybėmis, tolimesnę veiklą. Tačiau nagrinėti tai galima bus po karantino, kadangi šiandien neaišku kiek laiko jis truks ir kokios bus ekonominės pasekmės ir Savivaldybės galimybės.


Centre šią savaitę buvo aptariami ir priimami ir kiti aktualÅ«s klausimai, problemos, padedančios įveikti pandemijos grėsmę. Buvo pabrėžiama, kad šiuo laikotarpiu bÅ«tina susitelkti, kad kuo mažiau patirtume netekčių, bereikalingų materialinių nuostolių ir po tokios nelaimės išsaugotume ne tik materialines, bet ir puoselėtas dvasines vertybes.

 

Petras Ivanovas

Nuotraukos

Zarasų rajono savivaldybė 2020-04-03 15:26:59
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau Zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

 

Apklausa
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?