2024 m. kovo 5 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Organizuojamas gaminių atliekų surinkimas iš įmonių, įstaigų, gyventojų ir organizacijų

Gaminių atliekų surinkimas vyks 2023 m. gruodžio 19 d., kurio metu iš užsiregistravusių įmonių, įstaigų ir organizacijų:
 
 
 
 
Nemokamai bus surenkamos:
  • Elektros ir elektroninės įrangos atliekos.
  • Nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos.
  • Vidaus degimo variklių oro filtrų atliekos.
 
 
Sumokant atliekų turėtojui bus surenkamos:
  • Automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekos (yra išimčių).
  • Automobilinių ir pramoninių akumuliatorių atliekos.
 
Taip pat gaminių atliekų surinkimo akcijos metu, iš transporto priemonių techninę priežiÅ«rą ir remontą vykdančių asmenų, palankiomis sąlygomis (sumokant atliekų tvarkytojui) bus galima priduoti alyvų atliekas bei vidaus degimo variklių tepalo ir kuro filtrų atliekas.
 
Pranešame, kad šiuo metu vyksta įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms skirtas projektas „Mes rÅ«šiuojam“, prie kurio vis dar galite prisijungti, rinkti taškus ir iškeisti juos į prizus! Informaciją apie projektą, prizus, dalyvių registraciją rasite www.mesrusiuojam.lt.
 
Jeigu JÅ«sų įmonė, įstaiga ar organizacija bei JÅ«sų įmonės, įstaigos ar organizacijos darbuotojai turi aukšÄiau minėtų atliekų prašome iki 2023 m. gruodžio 15 d. registruotis e-paštu [email protected] arba tel. 8 5 206 09 01, ir mes organizuosime jų surinkimą.
 
Norintys priduoti savo nebenaudojamą automobilį ir gauti eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą siÅ«lome užpildyti formą http://autotvarkymas.lt/entp-turetojams/ arba rašyti e-paštu [email protected].
 
 
Norintys pateikti informaciją apie kiemuose be priežiÅ«ros paliktus nebenaudojamus automobilius ar nelegalius transporto priemonių ardytojus, galite užpildyti formą http://autotvarkymas.lt/pranesimas-del-neeksploatuojamu-transporto-priemoniu/ arba e-paštu [email protected], arba skambinti telefonu 8 600 900 30.
 
Elektros ir elektroninėje įrangoje bei baterijose ir akumuliatoriuose esantys metalai, rÅ«gštys ir kitos kenksmingos medžiagos kelia didelę grėsmę žmogaus sveikatai ir gamtai. Šių atliekų negalima maišyti su kitomis buitinėmis atliekomis. Jas reikia rÅ«šiuoti, rinkti atskirai ir atiduoti atliekų tvarkytojui. Alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių atliekose esančios medžiagos taip pat kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Patekusios į vandenį, gruntą, atmosferą, jos užteršia pavojingomis, kenksmingomis ir toksiškomis medžiagomis. Kiekvienas alyvų, oro, kuro, tepalo filtrų, amortizatorių turėtojas rÅ«šiuodamas atliekas ir jas atiduodamas atliekų tvarkytojams perdirbti ir pakartotinai panaudoti padeda saugoti aplinką ir tausoti gamtos išteklius. Naudojimui netinkamas, nevažiuojantis automobilis yra taršos šaltinis: iš jo į dirvožemį gali ištekėti aplinkai žalą darantys skysčiai (kuro, alyvos likučiai, įvairios rÅ«gštys), išdaužyti automobilio stiklai ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta žaidžiančius vaikus. Plastikas, guma, alyva, padangos ar kitos automobilyje esančios medžiagos, pakliuvusios į aplinką, ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos dar ir užteršia orą. Daugiau informacijos apie atliekų tvarkymą, atliekų rÅ«šiavimą, atliekų surinkimo vietas, netinkamo atliekų tvarkymo žalą aplinkai bei žmonių sveikatai – www.gia.lt, www.eei.lt.
 
BÅ«k atsakingas – pasirÅ«pink atliekomis tinkamai
 
Atliekas renka ir tvarko UAB „Atliekų tvarkymo centras“.
 
 
 
UAB „Atliekų tvarkymo centro“ informacija
Nuotraukos


Zarasų rajono savivaldybė 2023-12-06 08:46:12
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?