2020 m. rugsėjo 21 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Organizuojamas seminaras ūkininkams ir kaimo vietovių verslininkams. Kviečiame pasinaudoti ES parama

Š. m. birželio 28 d. 11 val. Zarasų r. savivaldybės Mažojoje posėdžių salėje Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras organizuoja seminarą, kurio metu bus pristatytos ES paramos galimybės pagal šias priemones: jauniesiems ūkininkams, investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir plėtrą bei verslo pradžiai kaimo vietovėse. Kviečiame registruotis el. paštu nijole@zarasai.lt, tel. (8 673) 39379. Seminaras nemokamas, tačiau registracija būtina.

 

Daugiau informacijos apie priemones:

 

Jaunieji ūkininkai. Pagal šią priemonę remiama veikla - žemės ūkio produktų gamyba; prekinių žemės ūkio produktų (pagamintų (išaugintų) valdoje) apdorojimas (rūšiavimas, pakavimas ir t. t.), perdirbimas ir tiekimas rinkai. Parama galės būti skirta ūkiui, kurio valdos ekonominio dydžio potencialas (planuojamas VED) yra ne mažesnis kaip 8 tūkst. Eur, tačiau ne didesnis kaip 70 tūkst. Eur per metus. Pareiškėjais gali būti ūkininkai, kurie ne vyresni nei 40 metų, t. y. fiziniai asmenys, kuriems dar nėra suėję 41 metai. Paramos suma vienam paramos gavėjui – 40 tūkst. Eur, kompensuojant 100 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, išmokant ją 2 dalinėmis išmokomis: pusė paramos sumos išmokama po sprendimo skirti paramą, kita pusė – kitais metais po verslo plano įgyvendinimo.

 

Paraiškos priimamos nuo birželio 3 d. iki 2019 m. liepos 31 d.

 

Investicijos į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir plėtrą. Pagal šią priemonę parama skiriama didinti ūkio subjektų gyvybingumą ir konkurencingumą, taip pat skatinti inovacines ūkių subjektų technologijas, skatinti maisto tiekimo grandinės organizavimą, įskaitant žemės ūkio produktų perdirbimą ir tiekimą rinkai. Pareiškėjais gali būti juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio produktų perdirbimu ir (ar) rinkodara ne trumpiau kaip 1 metus iki paramos paraiškos pateikimo nepertraukiamai. Finansavimo suma vienam projektui iki 1,3 mln. Eur. Intensyvumas iki 40 proc., gaminantiems ekologiškus žemės ūkio produktus - iki 50 proc. Tinkamos finansuoti išlaidos: nauja statyba ir infrastruktūros įrengimas; rekonstrukcija, kapitalinis remontas; naujų įrenginių (įskaitant techniką) pirkimas arba lizingas; bendrosios išlaidos ir viešinimo išlaidos.

 

Paraiškos teikiamos nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 30 d.

 

Verslo pradžia kaimo vietovėse. Pagal šią priemonę parama teikiama ne žemės ūkio verslui kurti – ja siekiama įvairinti veiklą, kurti mažas įmones ir darbo vietas. Paramą gali gauti kaimo vietovėje registruotos labai mažos įmonės (įregistruotos ne anksčiau kaip prieš 6 mėn. iki paraiškos pateikimo). Iki projekto pabaigos (projektas gali trukti iki 3 metų) paramos gavėjas privalo sukurti ne mažiau kaip 1 darbo vietą (etatą), susijusią su projekto veikla, kuriai prašoma paramos, ir išlaikyti ją 3 metus po projekto užbaigimo. Darbo vieta laikoma ne tik pagal darbo sutartį sukurta vieta, bet ir fizinio asmens, išsiėmusio verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą projekto metu, darbo vieta, taip pat mažosios bendrijos vadovo nauja darbo vieta pagal civilinę (paslaugų) sutartį. Didžiausia parama – 40 tūkst. Eur vienam projektui. Parama sudaro 100 proc. tinkamų finansuoti išlaidų be PVM.

 

Kvietimas teikti paraiškas planuojamas nuo rugsėjo 2 d.

 

 

Zarasų TVIC informacija

 


Svetlana Veikšrienė 2019-06-18 15:23:27