2023 m. vasario 2 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Pakartotinis susirinkimas dėl Dusetų miesto bendrojo plano rengimo

Šių metų lapkričio 29 d. KultÅ«ros centre Dusetų dailės galerijoje vyko pakartotinas susirinkimas, kuriame buvo aptartas papildytas Dusetų miesto bendrasis planas.


Susirinkime dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, rajono Savivaldybės vyriausiasis architektas Evaldas Ulianskas, Dusetų seniÅ«nas Darius Steponavičius, teritorijų planavimo dokumento rengėjai – UAB „Kelprojektas“ atstovai: projekto vadovė Gintarė Karpavičienė, architektė Lina Norkienė, Dusetų gyventojai bei kiti.

 

Projekto vadovė Gintarė Karpavičienė susirinkusiuosius supažindino su Dusetų miesto teritorijos bendrojo plano apimtimi ir su papildomai atsiradusia informacija sprendiniuose. Projekto vadovė papasakojo apie tai kur ir kokia papildoma informacija atsirado: procedÅ«riniai dokumentai buvo papildyti Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu „Dėl pritarimo Dusetų miesto teritorijos bendrojo plano koncepcijai“, o Planuojamos teritorijos reglamentų lentelė buvo papildyta teritorijos naudojimo tipais. Ji pabrėžė, kad šie informacijos papildymai esminių sprendinių nekeičia.
 
Baigusi pristatymą, projekto vadovė paragino susirinkusius pereiti prie diskusijos ir konkrečių klausimų. 
 
Pirmasis diskusiją pradėjo Zarasų rajono savivaldybės vyriausiasis architektas Evaldas Ulianskas. Jis domėjosi, ar bendrajame plane yra numatyta parengti Nekilnojamojo kultÅ«ros paveldo apsaugos specialųjį planą. Anot projekto vadovės Gintarės Karpavičienės, šis specialusis planas gali bÅ«ti rengiamas Teritorijų planavimo įstatyme numatyta tvarka.
 
Dusetų seniÅ«nas Darius Steponavičius teiravosi, ar parengti sprendiniai ir atlikti pakeitimai neprieštarauja rengiamai Sartų regioninio parko planavimo schemai. Projekto vadovė patikino, kad šie bendrojo plano sprendiniai yra suderinti su šiuo metu galiojančiais teritorijų planavimo dokumentais. Taip pat informavo, kad Sartų ir Gražutės regioninio parko direkcija anksčiau teiktiems derinti bendrojo plano sprendiniams jau yra pritarusi.

Taip pat seniÅ«nas domėjosi, ar buvo atlikti techninių klaidų, identifikuotų po ankstesnio viešinimo, taisymai. Projekto vadovė patikino, kad visos klaidos buvo ištaisytos.
 
Visuomenės atstovas, dusetiškis Aurimas Kuzma teiravosi, ar bus galimas žemės sklypo paskirties keitimas, patvirtinus bendrąjį planą. Projekto vadovė paaiškino žemės paskirties ir naudojimo bÅ«dų keitimo tvarką, kurią nustato Žemės įstatymas ir Teritorijų planavimo įstatymas, bei galimybes, numatytas bendrajame plane.

Dusetų parapijos klebonas Stanislovas Krumpliauskas domėjosi dėl medžių priežiÅ«ros P. Širvio parko ir kapinių teritorijoje. Anot projekto vadovės, medžių priežiÅ«ra nėra susijusi su bendrojo plano sprendiniais. Tačiau rajono Savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas pabrėžė, kad medžių priežiÅ«ros klausimai Dusetose yra sprendžiami nuosekliai, yra sudaryta komisija, kuri vertina aplinkybes ir išduoda leidimus medžių genėjimui ar kirtimui.

Visuomenės atstovė Gerda Šeirė domėjosi Sartų ežero pakrantės apsaugos zona ir galimomis veiklomis pakrantėje. Dusetų seniÅ«nijos seniÅ«nas Darius Steponavičius paaiškino, kad yra numatyta pakrantę naudoti tik pėstiesiems, teritorija yra ženklinama, numatytas dar detalesnis ženklinimas, aiškiai nurodant vietas valčių nuleidimui.

Pabaigai, Rajono Savivaldybės vyriausiasis architektas Evaldas Ulianskas informavo, kad planuojama rengti nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialiojo teritorijų planavimo dokumentą visai Dusetų miesto istorinės dalies (u. k. 31690) teritorijai.

Pasibaigus diskusijai ir klausimams, susirinkimo dalyviai nusprendė pritarti Dusetų miesto bendrojo plano sprendiniams.

Zarasų rajono savivaldybės informacija

Nuotraukos Alvydo Stausko
 

 

Nuotraukos

Zarasų rajono savivaldybė 2022-12-02 13:39:38