2021 m. balandžio 18 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Pamokos kitaip ir kitur

Sausio 14 ir 18 d. vyko mokyklų lyderystės renginys „Techniniai ir psichologiniai sprendimai, įtraukiantys nuotolinių mokymų/pamokų dalyvius“.

 

Mintimis su Zarasų rajono mokytojais, mokyklų vadovais apie tai, kokio šiandien pokyčio labiausiai reikia šioje situacijoje dalijosi patyriminių mokymų ekspertas, lektorius Mindaugas Vidugiris.

 

„Šiandien mokytojai žino daugybę mokymo metodų, jie – labai kvalifikuoti. Tačiau jiems trÅ«ksta pasitikėjimo, savistabos, suvokimo, kad esu ne tik mokytojas, esu Žmogus. TrÅ«ksta gebėjimo atsitraukti ir pailsėti, tiesiog pabÅ«ti su savimi“. Šiais lektoriaus žodžiais prasidėjo „kelionė“ į asmeninę ir kitų pažintį.

 

Kaip dažnai atsisėdame su savo kolega akis į akį ir pasikalbėkite atvirai, iš širdies, bet ne apie darbą.? Ar esame kada nors savo mokiniams papasakoję apie išgyventą paauglystę, pomėgius?

 

Tad šie esminiai klausimai šiandien yra – kaip mes, mokytojai, kartu su visa mokyklos bendruomene, galime sukurti tokį mikroklimatą, kur visų pirma mes patys kasdien gerai jaustumėmės, taptumėm komanda. Ir tuomet visą tą išjautimą perduoti vaikams.

 

Labai daug dėmesio ir laiko mokytojai skiria ugdymo turiniui. Bet šiandienos siekiamybė - kurti asmeninį ryšÄ¯, turinį sumažinti iki tiek, kad kurtume santykį su vaikais.

 

Bandymas suprasti vienas kitą – vienareikšmiškai viena svarbiausių sąlygų kuriant tarpasmeninį santykį. Santykiai: tėvai – mokytojai, tėvai tarpusavyje, mokytojai – vaikai, vaikai tarpusavyje - viena iš esminių gerų vaiko mokymosi rezultatų ir komforto mokykloje sąlygų.

 

Po prasmingų mokymų Zarasų rajono mokytojai turėjo galimybę pasidalinti savo techniniais ir psichologiniais patyrimais ir atradimais nuotolinio mokymo(si) metu. Šią mokymų dalį moderavo Zarasų švietimo ir kultÅ«ros skyriaus mentorius Stanislovas Kaulavičius ir Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė.

 

Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos pradinių klasių mokytoja Laimutė Lumbienė antrus metus mokydama savo mokinius, palaipsniui nuo pat pradžių labai daug dėmesio skiria asmeninio ryšio kÅ«rimui, tiek su vaikais, tiek su jų tėvais. Tai palengvina mokymąsi ir nuotoliniu bÅ«du. Pozityvios atmosferos sukÅ«rimui mokytoja kiekvieną penktadienį organizuoja mokiniams saviraiškos valandėles: „Pižamų popietė“, „Mano augintinis“, „Aš – perskaitytos knygos herojus“.

 

Rimutė Morozovienė Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos istorijos mokytoja „Zoom“ platforma naudojasi vedant klasės valandėles, organizuojant neformalų mokinių švietimą, metodinio bÅ«relio užsiėmimus. Šiandien ji jau gali džiaugtis ir dalintis savo išmokimo istorija su kitais. Bet kaip ir visi kiti, turėjo pradėti nuo pradžių. Kas padėjo? Didžiulis noras, drąsa klausti, bandyti, nebijojimas klysti.

 

Zarasų rajono Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos fizikos ir informacinių technologijų mokytoja Regina Masiulienė teigia, kad, be naujos medžiagos pateikimo bÅ«dų, dar labai svarbu ieškoti kuo platesnių galimybių: kaip sudominti mokinius, kad išlaikytų dėmesį priemonių, įrankių įvertinimui, kad naujai dėstoma medžiaga bÅ«tų suprantama.

 

Tos pačios mokyklos chemijos ir technologijų mokytoja Daiva Mieliauskienė stengiasi kurti tokią virtualią mokymo(si) aplinką, kurioje mokiniai aktyviai veikia: dalyvauja, suvokia, tyrinėja, stebi, renka informaciją, atranda, kuria, analizuoja. Planuodama užduotis, mokytoja rengia kuo daugiau atvirų užduočių. Nes atliekant tokias užduotis mokiniai, ieškodami atsakymų į klausimus, skatinami galvoti.

 

Zarasų rajono Dusetų Kazimiero BÅ«gos gimnazijos pradinių klasių mokytoja Jolanta Kondrašovienė, jau nuo pavasario įvaldžiusi nuotolines pamokas „Zoom“ platformoje, drąsina ir kitus nebijoti, bandyti, klausti, dalintis. Vaikų veiklų parodėlės internetinėje erdvėje ,,Padlet” suteikia mokiniams galimybę ne tik pamatyti savo darbus, bet ir įvertinti draugo darbą, pabalsuoti už labiausiai patikusį. Mokinių teigiamos emocijos įkvepia tolimesnėms veikloms. Mokytoja kolegialų bendravimą ir bendradarbiavimą mokykloje įvardina kaip didžiulę sėkmę, kaip mokymąsi vieniems iš kitų. Ji pataria konsultuotis su kolegomis, mokyklos IT specialistais. Tokie pavyzdžiai rodo, kad bendras tikslas dar labiau suvienija ir sustiprina visą mokyklos bendruomenę.


Zarasų rajono Dusetų meno mokyklos direktorė Dalia Deinienė buvo viena iš pirmųjų, kuri paskatino Zarasų rajono mokyklų vadovų susirinkimus organizuoti ZOOM platformoje. Šią patirtį ji perdavė iš mokyklos, kuriai vadovauja. Sistemingi savaitiniai „prisijungimai“ su mokytojais suvienijo bendruomenę bendram tikslui – ugdymą perkelti į virtualią erdvę.


Šiandien direktorė Dalia džiaugiasi pasiektais rezultatais – virtualiomis parodomis, virtualiais koncertais, mokytojų drąsa bandyti, ieškoti, dalintis ir dideliu noru – bÅ«ti svarbiais ir reikalingais, nes didesnis dėmesys vis tiek tenka bendrojo lavinimo mokykloms.


„Užklupę iššÅ«kiai skatina tobulėti“ – teigia Zarasų meno mokyklos pavaduotoja ugdymui Rasa Juškėnienė. Šioje mokykloje mokytojai mokosi palaipsniui. Džiaugiamasi, kad individualios ir grupinės muzikos, dailės pamokos persikelia į Microsoft Teams platformą.


Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalė Gasiniauskienė pabrėžė komunikavimo su mokiniais, mokinių tėvais, mokytojais svarbą, pasidalijo įrankiais (elektroninis paštas, Tamo dienynas, Google apklausos), kurių pagalba užtikrinama sklandi mokyklos veikla. Taip pat ji pasidžiaugė mokyklos tradicijų perkėlimu į virtualią erdvę.

 

Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos informacinių technologijų mokytojas Mindaugas VitkÅ«nas mokymosi medžiagos pateikimui naudoja YouTube kanalą. Mokytojo sukurtos vaizdo pamokos prieinamos bet kuriuo metu. Pamokos/temos medžiaga pateikiama taip, kad mokiniams kiltų kuo mažiau neaiškumų. Jei klausimų vis tiek atsiranda, mokiniai konsultuojami elektroniniu paštu Microsoft Teams pokalbių metu. Nors šis medžiagos pateikimo bÅ«das reikalauja didesnio pasiruošimo, bet įžvelgiama daug teigiamų dalykų mokinių atžvilgiu.

 

Zarasų sporto centro direktorė Danutė Kukalienė pasidžiaugė, kad treneriai vaizdo pamokose mokymo procesą paįvairina sprendžiant kryžiažodžius apie sportą.

 

Treneris Vytautas Kasparavičius teigia, kad bėgant laikui keičiasi ir bendravimas, auga pasitikėjimas vieni kitais. Mažesnieji sportininkai noriai dalijasi ne tik išmoktais sporto pratimais, judesiais, bet ir gyvenimo istorijomis, eilėrašÄiais.

 

„Kelionė“ į asmeninę ir kitų pažintį šiais mokymais nesibaigia. Ji tęsiama mokyklose.

 

Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos direktorė,
projekto Lyderių laikas 3 Zarasų kūrybinės komandos narė Rasa Jurevičienė

 


Svetlana Veikšrienė 2021-02-03 15:28:30
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau Zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

 

Apklausa
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?