2021 m. sausio 22 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Parama smulkiesiems Å«kiams

Smulkieji Å«kininkai jau nuo kovo 1 d. iki gegužės 31 d. gali teikti paraiškas gauti paramą iki 15 tÅ«kst. Eur verslo planui įgyvendinti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra" veiklos sritį „Parama smulkiesiems Å«kiams". Šiam paraiškų priėmimui iš viso skirta 10 mln. Eur Europos Sąjungos ir valstybės paramos.


Išmoka bus mokama dviem dalimis: pirmoji išmokos dalis (80 proc.) mokama po to, kai priimamas sprendimas skirti paramą, o likusi dalis (20 proc.) mokama tuo atveju, jeigu verslo planas įgyvendinamas tinkamai.


Pareiškėjų laukia supaprastintos paramos paraiškos, verslo plano formos ir kiti palengvinimai. Svarbu tai, kad sumažinti reikalavimai išlaidoms, paprastesnis ir jų vertinimas. Parama bus skiriama, jeigu suplanuotos išlaidos yra bÅ«tinos verslo planui įgyvendinti ir numatytai veiklai vykdyti, jos susijusios su remiama veikla ir yra ne mažesnės negu prašomos išmokos dydis. Nereikalaujama pateikti komercinių pasiÅ«lymų, tinkamų finansuoti išlaidų pagrindimui, taip pat atsisakyta dalies tinkamumo sąlygų, susijusių su išlaidomis.Sumažinus reikalavimus, nebereikia paskutiniais verslo plano įgyvendinimo metais pasiekti 2 proc. grynąjį pelningumą – veikla tiesiog turi bÅ«ti pelninga. Taip pat neprivaloma drausti paramos lėšomis įgyto turto, atsisakyta projektų kontrolės laikotarpio.

 

Galimi pareiškėjai. Parama skiriama fiziniams asmenims, užsiimantiems žemės Å«kio veikla ir iki paramos paraiškos pateikimo dienos įregistravusiems savo vardu valdą ir Å«kininko Å«kį. Finansuojami smulkÅ«s Å«kiai, kurių valdos ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, yra nuo 4 tÅ«kst. iki 7 999 Eur.Paramos gavėjas turi įsipareigoti tinkamai įgyvendinti verslo planą, t. y. atlikti visas verslo plane numatytas investicijas, produkcijos standartine verte išreikštas valdos ekonominį dydį padidinti ne mažiau kaip 20 proc., taip pat vykdyti pelningą ekonominę veiklą. Remiama žemės Å«kio produktų gamyba, pagamintų ar išaugintų valdoje žemės Å«kio produktų perdirbimas ir tiekimas rinkai.

 

Taip pat smulkieji Å«kininkai nuo kovo 4 iki balandžio 5 d. gali teikti paraiškas ir pagal priemonės „Bendradarbiavimas" veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu". Pagal šią priemonę smulkieji Å«kininkai vienam projektui galės gauti Iki 120 tÅ«kst. Eur. Iš viso skirta 2,9 mln. Eur lėšÅ³. Ši galimybė paspartins smulkiųjų Å«kininkų, gamintojų įsitraukimą į trumpąsias tiekimo grandines, įsigyjant pakavimo, fasavimo ar kitą įrangą, susikurti interneto svetainę arba internetinę parduotuvę, kompensuoti dalį pardavėjo darbo užmokesčio išlaidų, kas užtikrins galutinių vartotojų pasiekimą bei pardavimo pajamų augimą. Tai patraukli priemonė, nes iki šiol tokios galimybės Å«kininkai neturėdavo.

 

Kaimo plėtros skyriaus informacija


Svetlana Veikšrienė 2019-03-07 10:19:21
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau Zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

 

Apklausa
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?