2023 m. gruodžio 10 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Pašauktas meilės ir dangaus

2014 m. birželio 28 d. Dusetų seniÅ«nijos ir parapijos Kraštiečių suėjimo šventėje Tadas Grinevičius buvo nominuotas „Už balsą ir sportinius pasiekimus, garsinančius Dusetas.“ Ta proga ir pakalbinau Tadą.
 
-Nesenai apsigyvenote Dusetose, tačiau jau tapote gerai žinomas ir gerbiamas žmogus. Papasakokite trumpai apie save ir kokie keliai jus atvedė į Dusetas?
 
Tadas: TurbÅ«t niekam ne paslaptis, kad Dusetos garsėja  savo giliomis bei gražiomis tradicijomis, aukštu kultÅ«riniu bei meniniu lygiu. O kokie nuostabÅ«s Sartai, Šventosios upės vingiai, miškų ir pievų platybės! Sunku atsispirti tokiai viliojančiai pagundai. Nuo mažumės mane traukė gamta, muzika, ramybė. Matyt neatsitiktinai, prieš ketverius metus, vėjas mano pilotuojamą parasparnį atpÅ«tė į Dusetas. GalbÅ«t turėjo įtakos ir tai, jog čia ir mano artimiausio draugo tėviškė.  Taip ir įleidau šaknis čia, miesto šurmulį iškeitęs į ramybę ir gamtos artumą. Džiaugiuosi, kad bÅ«damas čia, savo giesmėmis galiu užpildyti Dusetų bažnyčios erdves, kad turiu puikias sąlygas tobulėti parasparnių sporte, kad galiu miestelio žmonėms padėti netekties valandoje.
 
-Esate sportininkas – labai neįprastos sporto šakos atstovas. Papasakokite apie ją.Kodėl pasirinkote šią sporto šaką?
 
Tadas: Dar bÅ«damas mažas vaikas sapnuodavau, kaip užlipęs ant namo stogo sumosikuodavau rankomis tarsi paukštis sparnais ir taip pakildavau skrydžiui. Tvirtai tikėjau, kad mano svajonė skristi išsipildys ir matyt pats Dievas mane nuvedė ten kur skraido parasparniai, beveik  taip pat kaip regėdavau save sapnuose. Šis sportas yra ne tik ekstremalus, bet ir labai romantiškas. Skirtingai nei motorizuotuose orlaiviuose, laisvame parasparnio skrydyje yra pasitelkiamos gamtos jėgos – saulė, vėjas, kylančios šilto oro srovės. Neveikiamas vibracijų ir pašalinio triukšmo aš susilieju su gamta, galiu suktis kartu su paukšÄiais ir stebėti nuostabų žemės, miškų, vandenų grožį iš viršaus.
 
 - Kokie tavo didžiausi pasiekimai šioje sporto šakoje?
 
Tadas: Esu Lietuvos bemotorių parasparnių sporto XC komandos narys. Atstovauju Lietuvą Pasaulio ir Europos čempionatuose, dalyvauju tarptautinėse varžybose, esu daugelio varžybų prizininkas bei nugalėtojas. Turėjau garbės pabÅ«ti ir Lietuvos parasparnių sporto čempionu. Pernai iškovojau pirmą vietą neakivaizdinėse Lietvos taurės varžybose kurios truko nuo pat ankstyvo pavasario ir tęsėsi iki pat spalio mėnesio. Esu vieno neoficialaus ir dviejų oficialių parasparnių sporto rekordų savininkas. Ilgiausias mano nuskristas atstumas bemotoriu parasparniu yra skydis iš Birštono (pietinės Lietuvos dalies) į Latvijos centrinėje dalyje esantį Aglonos miestelį. Per šÄ¯ skrydį įveikiau 256 kilometrų atstumą. Šiemet iš Italijojos Alpėse vykusių varžybų parvežtas dar vienas svarus laimėjimas. Pirmą kartą Lietuvos bemotorių parasparnių sporto istorijoje, Lietuvos pilotų komanda iš 28 dalyvavusių komandų iškovojo pirmąją vietą komandinėje įskaitoje.
 
-Ar teko pergyventi sudėtingas, gyvybei pavojingas situacijas skraidant padangėse?
 
Tadas: Kaip ir kiekviename sporte, taip ir parasparnių sporte gali įvykti nelaimė, jei tik bÅ«si neatsakingas. Prieš skrydį ypatingai reikia išanalizuoti dienos orų prognozę, atidžiai apžiÅ«rėti ar įranga, su kuria bus skrendama yra tvarkinga, nes atsiplėšus nuo žemės tai daryti gali bÅ«ti per vėlu. Kiekvienas parasparnio pilotas privalo turėti atsarginį parašiutą. Tai tarsi angelas sargas, kuris lemtingu momentu gali apsaugoti nuo nelaimės. Per 10 skraidymo metų (t.y. maždaug apie 1500 valandų ore) man yra tekę du kartus mesti atsarginį parašiutą, Pirmą kartą Kaukazo kalnuose, antrą – Lietuvoje, netoli Labanoro girios. Dėkui Dievui traumų nepatyriau ir viskas baigėsi sėkmingai.
 
-Dažnai jÅ«sų balsą girdime Dusetų Švč. Trejybės bažnyčioje, jÅ«sų atliekamos giesmės  suteikia iškilmingumo Šv. Mišių aukai. Profesionaliai dainuojate sudėtingiausius kÅ«rinius. Esate artistiškas. Papasakokite, kur gavote tokį visapusišką muzikinį išsilavinimą?
 
Tadas: TurbÅ«t labiausiai turėčiau bÅ«ti dėkingas savo tėveliams, kurie nuo pat mažens mane leido į muzikos mokyklą. Čia mokiausi solfedžio, chorinio bei solinio dainavimo, fortepijono specialybės. Vėliau, baigęs muzikos mokyklą, savo muzikinius gabumus tobulinau Kauno J. Gruodžio muzikos konservatorijoje. Didelį muzikinį indėlį gavau, o taip pat dovanojau ir kitiems, kada dainavau „Saluto“ chore. Su šiuo choru, kuriam lig šiol vadovauja Ramutė Štreimikytė tarsi pakilau į naujas muzikinės harmonijos aukštumas, patyriau dvasinį pakylėjimą. Surengėme daug muzikinių projektų, koncertų, dalyvavome dainų šventėse,  konkursuose, išvykose į užsienį. Taip jau susiklostė, kad atvykus gyventi į Dusetas su choru teko atsisveikinti ir savo sukauptą muzikinę patirtį dovanoti dusetiškiams.
 
-Esate puikus fotografas – tai dar vienas jÅ«sų talentas. Ar neplanuojate surengti savo fotografijų parodos – jose tikrai išvystume neįtikėtinų vaizdų.
 
Tadas: Už tai vėl gi turėčiau bÅ«ti dėkingas – savo a.a. tėveliui Henrikui Grinevičiui. Jis buvo garsus Lietuvos kraštotyrininkas, domėjosi Lietuvos istorija, rašÄ— straipsnius, rinkdavo fotografijas ir pats fotografuodavo miestų ir miestelių įžymias vietas, rengdavo įvairias pažintines ekskursijas po Lietuvą, . Už nuopelnus jam buvo suteiktas Kėdainių krašto garbės piliečio vardas.
 
Pradėtą darbą norisi tęsti ir sekti tėvo pramintomis pėdomis. Todėl ateityje tikiuosi surengti fotografijų parodą iš paukšÄio skrydžio. Tai nuostabiausi vaizdai užfiksuoti kitu kampu - skrendant parasparnių. Taip pat jaučiu pareigą iš savo tėvelio rinkinio surengti nedidelę fotografijų parodą, kurioje dusetiškiai galėtų pažvelgti į senąjį miestelio veidą.
 
-Tapote gerbiamo mÅ«sų klebono kan. Stanislovo  Krumpliausko pagalbininku. Ar nesunku suderinti tiek daug veiklos ir kas gyvenime jums svarbiausia?
 
Tadas: Dėkoju Dievui ir likimui, kad gyvenant Dusetose turiu garbės pažinti ir bendradarbiauti su mÅ«sų gerbiamu klebonu kan. Stanislovu Krumpliausku. Tai ne tik visada energingas, dvasingas, bet ir labai veiklus ganytojas, uoliai tarnaujantis Dievui ir savo dvasingumu užpildantis visų parapijiečių širdis. Turint tokį nuostabų žmogų visai šalia, visada norisi bÅ«ti naudingu. Klebono iniciatyva išpuoselėta bažnyčia  ir jos aplinka bei kiti atlikti dabai atspindi parapijos pakylėjimą, ir taip mane dar labiau skatina atrasti laiko bažnyčios ir Dusetų krašto žmonių labui. Meilė Dievui, pagarba ir pagalba artimui, sugebėjimas susilieti su gamta ir mokėti ją išsaugoti ateities kartoms – tai mano žemiška misija.
 
-Tegul išsipildo didžiausia jÅ«sų svajonė, tegul AukšÄiausias jus saugo ir suteikia dar daugiau pasitikėjimo visuose jÅ«sų darbuose.
 
Su Tadu  Grinevičiumi kalbėjosi Marija Varenbergienė

Zarasų rajono savivaldybė 2014-07-02 10:48:39
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?