2020 m. liepos 13 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Pasaulinė sveikatos diena

Balandžio 7 diena – „Pasaulinė sveikatos diena“, šių metų tema „Depresija“. Depresija – tai sutrikimas, kuomet apima bloga nuotaika, kyla niūrių minčių. Tačiau depresija nėra tiesiog geros nuotaikos nebuvimas – tai yra rimtas psichologinis sutrikimas, kuris stipriai sumažina gyvenimo kokybę. Depresijos priežastimi gali būti: užsitęsęs stresas, įtampa, nuovargis, o simptomai: energijos stoka, kūno masės mažėjimas arba didėjimas, dėmesio koncentracijos pablogėjimas, bendras nuovargis, sutrikęs miegas, bejėgiškumo jausmas, malonumo jausmo sutrikimas, nerimas, energijos stygius, mintys apie savižudybę, apatija, bendravimo vengimas, prarandamas gebėjimas džiaugtis gyvenimu.
 
Psichinei sveikatai įtakoja ir fizinė sveikata, tad rekomenduojame sportuoti, susirasti mėgstamą veiklą, gerai pailsėti ir išsimiegoti, tai suteiks energijos, o bendravimas optimizmo.
 
Visuomenės sveikatos biuras nori atkreipti dėmesį, kad depresija sergantys žmonės dažnai atsiriboja nuo aplinkinių ir būna vienumoje. Raginame būti dėmesingais sau ir aplinkiniams, padėkime vieni kitiems.
 
Primename, kad sveikas gyvenimo būdas, tinkamas darbo ir poilsio režimas, sveika mityba ir žalingų įpročių (girtavimo, rūkymo, narkotikų vartojimo) vengimas sumažina psichikos sutrikimų riziką.
 
Neprisileiskite depresijos!
 
Jūsų rytinės mintys lemia, kaip jausitės visą dieną. Optimistiškos mintys daro jūsų dieną šviesią ir lengvą, o pesimistinės – nuobodžią ir beprasmę. Kiekvieną dieną pradėkite džiaugsmingai šypsodamiesi. Tada darbas ims teikti jums tikrą malonumą. (William M.Peck)

2017-04-07 10:16:40