2023 m. rugsėjo 24 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Pasibaigė rajoninė vasaros skaitymo programa „Vasarą skaitome kitaip 2022“

Kasmetinėje Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos organizuojamoje vasaros skaitymų programoje „Vasarą skaitome kitaip“ 2022 m. dalyvavo 245 dalyviai vaikai ir jaunuoliai. Per vasarą suorganizuoti 85 užsiėmimai. Dalyviai perskaitė 2370 knygų ir sukÅ«rė 367 darbelius. Kaip įprastai, veiklos vyko bibliotekose už jų sienų – pievose, paežerėse, sporto aikštelėse. Pagrindinės veiklų temos buvo susijusios su vaikų skaitymo įgÅ«džių lavinimu organizuojant garsinį vaikų knygelių skaitymą, vaikų knygų autorių, švenčiančių jubiliejus, paminėjimą ir gamtos pažinimą per knygas apie gamtą.

 

TRUMPAI


Daugiausiai programos dalyvių surinkusios bibliotekos – Vaikų literatÅ«ros skyrius (35), Antalieptės biblioteka (32), Dusetų K. BÅ«gos biblioteka (32).


Daugiausiai programos lankytojų sutraukusi bibliotekos –Salako biblioteka (120), Antalieptės biblioteka (110), Dusetų K. BÅ«gos biblioteka (87).


Daugiausiai knygų perskaičiusios komandos – Dusetų K. BÅ«gos bibliotekos (929), Antalieptės bibliotekos (480), Samanių (140).

 

APIE VEIKLAS


Vaikų literatÅ«ros skyriuje vaikai buvo skatinami susipažinti su nominuotais lietuvių ir užsienio šalių autorių literatÅ«ros kÅ«riniais, bibliotekoje vykstančiomis akcijomis, bendrauti ir bendradarbiauti su bendraamžiais. 2022-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbęs Jaunimo metais, todėl dalyviams suorganizuotas susitikimas su Julija Goštautaite-Adomavičiene, Zarasų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatore. Dalyviai apsilankė Zarasų atvirame jaunimo centre. Ten susipažindino su centro darbuotoja Migle Valkauskiene, kuri papasakojo ką veikia čia susirinkęs jaunimas.

 

Antalieptės bibliotekoje mažiesiems buvo organizuojami edukaciniai užsiėmimai ir knygų loterija. Bendruomenė padovanojo knygelių ir užsiėmimų metu visi dalyviai galėjo laimėti knygas.

 

Antazavės bibliotekoje vaikams patiko intelektualÅ«s žaidimai, fotografavimas (šią formą pasirinko patys dalyviai kartu su tėveliais ir seneliais), lobių knygose paieška.

 

Avilių bibliotekoje vaikams organizuoti garsiniai skaitymai: V. V. Landsbergio „Obuolių pasakos“, „Rudnosiuko istorijos“, P. Mašioto „Varnėnas“ ir lietuvių liaudies pasakos. Edukacijų metu dalyviai piešÄ— guašu ant akmenėlių, kÅ«rė lauko gėlių puokštes. Žaidė stalo ir judriuosius žaidimus.

 

Baibių bibliotekoje didžiausią programos dalyvių smalsumą, pastabumą ir pažinimo džiaugsmą skatino interaktyvios, padidintos realybės knygos.

 

Dusetų K. BÅ«gos bibliotekos komanda domėjosi apie augintinius tema „Mano geriausias draugas“. Vaikai piešÄ— savo augintinių portretus ir skaitė knygutes apie žmogaus ryšÄ¯ su jais. Vaikams labiausiai patiko Holly Webb knygelės. Vyko susitikimai su vaikų rašytoju Tomu Dirgėla, su grafike, iliustratore Lina Itagaki. Nauji Karlo Olsbergo romanai jaunimui „Mergaitė keistoje šalyje“ ir „Berniukas akligatvyje“ sulaukė susidomėjimo. Knygas iš vokiečių kalbos išvertė ir mokiniams pristatė vertėja Indrė Dalia Klimkaitė.

 

Imbrado bibliotekoje vaikai skaitė poečių S. Neries ir M. Kudarauskaitės eilėrašÄius, piešÄ— personažus.

 

Sadūnų bibliotekoje vyko lietuvių autorių vaikų knygelių garsinis skaitymas.

 

Salako bibliotekoje lietingomis vasaros dienomis programos dalyviai rinkdavosi bibliotekoje įrengtoje „Naminuko palėpėje“. Vaikiškuose žurnaluose vaikai rasdavo daug įvairių įdomybių – sprendė kryžiažodžius, užduotėles, minė mįsles, kÅ«rė komiksus. Susikooperavus su Degučių biblioteka ir Zarasų rajono savivaldybės kultÅ«ros centro vaikų ir jaunimo grupe „Mėta“ buvo paminėtas vaikų rašytojo Vytauto Landsbergio 60-ties metų jubiliejus. Organizuota literatÅ«rinė-muzikinė kompozicija pagal rašytojo kÅ«rybą.

 

Samanių bibliotekos vaikų komanda dalinosi senomis ir naujomis Kamariškių dvaro istorijomis, kartu keliavo į dvarą.

 

Smalvų bibliotekos komanda stiprino virtualius gebėjimus. Lankytojai buvo supažindinti su įvairiomis virtualiomis pramogomis: Google žemėlapiais, garso knygomis, tiesioginėmis transliacijomis iš įvairių pasaulio vietų.

 

Suvieko bibliotekos dalyviai skaitė knygutes, žaidė žaidimus, piešÄ— piešinius, lankstė iš popieriaus įvairius lankstinukus.

 

Šniukštų bibliotekos dalyvių komanda lavino įgÅ«džius žaisdami žaidimą ,,Raidžių lobis”, klausėsi muzikinių knygelių, spėliojo kas kokį garsą skleidžia. Pvz.: paukštis, gyvulys ar mašina ar muzikos instrumentas?

 

Turmanto bibliotekoje vyko šiuolaikinių lietuvių autorių vaikų knygų garsiniai skaitymai.

 

Parengė Jolanta Lementauskienė, programos koordinatorė
Nuotraukos iš bibliotekos archyvo

Nuotraukos
Zarasų rajono savivaldybė 2022-09-20 09:31:10
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?