2020 m. rugsėjo 21 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Pasieniečiai Ignalinoje paminėjo profesinę šventę

Ignalinos pasienio rinktinės pasieniečiai minėjo savo profesinę šventę – Pasieniečių dieną. Rinktinės pareigūnai, tarnautojai ir darbuotojai tądien susirinko Ignalinos kultūros centre.
 
Pasveikinti pareigūnų jų profesinės šventės proga atvyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) vado pavaduotojas Vidas Mačaitis. Taip pat pagerbti pasieniečių atvyko Europos Parlamento narys Bronis Ropė, Lietuvos Respublikos Seimo narys Gintautas Kindurys į minėjimą delegavo savo padėjėją Oną Zaleckienę. Dalyvavo ir kiti garbingi svečiai: Ignalinos, Švenčionių, Zarasų savivaldybių, policijos komisariatų vadovai, prokuratūros, Lietuvos šaulių sąjungos rinktinių, Ignalinos ir Visagino priešgaisrinių gelbėjimo valdybų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų vadovai ar jų atstovai, buvę Ignalinos pasienio rinktinės vadai. 
 
Ignalinos kultūros centro salė ketvirtadienio vidurdienį prisipildė rinktinės pareigūnų, darbuotojų bei svečių. Minėjimas prasidėjo Tautiška giesme, kurią savo skambiais balsais užtraukė Ignalinos rajono Didžiasalio moterų vokalinio ansamblio „Vėtrungė“, vadovaujamo Valentinos Sinkevič, trio, o prie jo prisijungė visi minėjimo dalyviai. Sugiedojus himną renginio vedėja priminė Pasieniečių dienos ištakas. Visi tylos minute pagerbė žuvusius pasieniečius.
 
Su profesine švente pasieniečius pasveikino Vilniaus pasienio rinktinės vadas, atliekantis Ignalinos pasienio rinktinės vado funkcijas, Virgilijus Raugalė, VSAT vado pavaduotojas Vidas Mačaitis ir laikinai į Varėnos pasienio rinktinės vado pareigas perkeltas Saulius Tamulevičius. Po sveikinimų, kaip ir kasmet, už teigiamus tarnybos rezultatus, nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, principingumą ir iniciatyvumą, profesijos populiarinimą, aukštą profesionalumą profesinės šventės proga VSAT ir rinktinės vadovai įteikė pareigūnams apdovanojimus (VSAT pasižymėjimo ženklus „Už nuopelnus“, „Už pavyzdingą tarnybą“, „Už nepriekaištingą ilgametę tarnybą“, „Valstybės sienos sargyboje 20 metų“, „Valstybės sienos sargyboje 15 metų“, „Valstybės sienos sargyboje 10 metų“, „Pavyzdingas pasienietis“ (aukso spalvos), „Pavyzdingas pasienietis“ (sidabro spalvos), vardines dovanas ir padėkas. Iš viso tądien VSAT ir rinktinės vadų apdovanojimais ir padėkomis buvo paskatinti 72 pareigūnai ir darbuotojai.
 
O taip pat artėjančios Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga už nepriekaištingą ir gerą tarnybinių pareigų vykdymą Ignalinos pasienio rinktinės vadas įteikė padėkas darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis. 
 
Po apdovanojimų visi buvo pakviesti atsipūsti ir pasiklausyti „Vėtrungės“ moterų atliekamų kūrinių, kurių vienas iš jų buvo apie pasieniečio tarnybą. 
 
Europos parlamento narys Bronis Ropė į pasieniečius, vadovus ir jų pagerbti atvykusius svečius kreipėsi sveikindamas su atkurta Lietuvos pasieniečių diena. Europarlamentaras pasidžiaugė, kad Ignalinos pasienio rinktinė veikia jau daugiau kaip 21-erius metus, prisiminė jos kūrimosi pradžią. Pagyrė, kad palaikomas ryšys su bendruomenėmis, kad žmonės jaučiasi saugūs ir gyvena pilnavertį gyvenimą. Svečias dėkojo už tarnybą, kurią pareigūnai vykdo puikiai, ir įteikė padėkos raštą Ignalinos pasienio rinktinei. „Jūsų dėka piliečiai gali jaustis saugūs ir užtikrinti, pasitikėti pareigūnais. Dėkoju, kad savo pavyzdžiu rodėte, kad Lietuva graži, darbšti ir klestinti. Ačiū, kad kūrėte augančią Lietuvą“, – tokiais žodžiais savo padėką išreiškė europarlamentaras B. Ropė. O taip pat asmenines padėkas už stropumą, darbštumą, puikias organizacines savybes ir profesionalumą įteikė Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnams Ingai Liškevičienei ir Alvidui Čepuliui. Šiuos pareigūnus B. Ropė pakvietė apsilankyti Europos parlamente.      
 
Nuoširdžius sveikinimus ir palinkėjimus pasieniečiams išsakė Lietuvos Respublikos Seimo nario Gintauto Kindurio atstovė Ona Zaleckienė, Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius, Panevėžio apygardos vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Ignalinos policijos komisariato viršininkai Vytautas Vaiškūnas ir Algis Masevičius, Ignalinos atominės elektrinės Fizinės saugos organizavimo tarnybos vadovas Eugenijus Šepetys. Jie taip pat savo padėkomis už aktyvų dalyvavimą visuomeninėje veikloje bei pagalbą paskatino nusipelniusius pareigūnus.
 
Sveikinimo kalbą tarė Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Meras pasveikino pasieniečius su profesine švente ir įteikė padėkas Puškų pasienio užkardos specialistui vidaus tarnybos kapitonui Sergejui Kabadeicevui ir šios užkardos jaunesniąją specialistei vidaus tarnybos vyresniąjai puskarininkei Karinai   Jaronskająi.
 
Savo dovanų atvežė ir daug gražių žodžių apie pasieniečių tarnybą ir nuoširdžių palinkėjimų Ignalinos pasienio rinktinės pasieniečiams išsakė Utenos rajono apylinkės teismo, Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų 8-osios rinktinės, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Švenčionių policijos komisariato, Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Lietuvos šaulių sąjungos Prano Saladžiaus šaulių rinktinės vadovai.   
 
Po gausybės sveikinimų vėl visi buvo pakviesti pasiklausyti žaviųjų „Vėtrungės“ vokalisčių atliekamų dainų.  
 
Po oficialios šventės dalies visi pakviesti pasivaišinti pasienietiška koše.   
 
Parengta pagal Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos  Ignalinos pasienio rinktinės informaciją.
           
Nuotraukose – pasieniečių šventės akimirkos. 
Petro Ivanovo ir Ignalinos pasienio rinktinės nuotraukos

Zarasų rajono savivaldybė 2019-07-01 15:24:23