2021 m. kovo 5 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Pasienyje su Lenkija VSAT pareigūnai tikrins, ar atvykstantieji yra užsiregistravę NVSC

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) informuoja, kad pasienyje su Lenkija VSAT pareigūnai tikrins, ar atvykstantieji į Lietuvą yra užsiregistravę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje ir ar jie yra pateikę visus reikalaujamus ir teisingus duomenis.


Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu nuo trečiadienio, vasario 17 d., pasieniečiai vykdys sustiprintą kontrolę prie vidaus Europos Sąjungos sienos su Lenkija. Taip bus siekiama užtikrinti iš Lenkijos atvykstančių asmenų nustatytų karantino režimo ir ekstremalios situacijos valdymo priemonių ir reikalavimų laikymąsi.


Pasieniečiai tikrins, ar keliautojai NVSC interneto svetainėje (https://keleiviams.nvsc.lt) yra pateikę bÅ«tiną informaciją apie save ir ar ji atitinka asmenų faktinius duomenis. Jeigu tikrinamas asmuo nebus užpildęs minėtos anketos, bus pateikęs netikslius (nevisus) duomenis, VSAT pareigÅ«nai kontroliuos, kad toks anketos pateikimas ar duomenų tikslinimas bÅ«tų atliekamas iškart mobiliame poste.


NVSC specialistai užtikrins metodinės pagalbos ir konsultacijų teikimą VSAT pareigÅ«nams. Atsakingi NVSC darbuotojai 24 val. per parą teiks metodinę pagalbą kontrolę vykdantiems pasieniečiams ir, esant bÅ«tinumui, vykdys iš Lenkijos atvykstančių asmenų registravimą NVSC interneto svetainėje. Be to, NVSC kontrolei pasienyje vykdyti aprÅ«pins pasieniečius tam bÅ«tina technine ir programine įranga bei priemonėmis.


Nuo vasario 8 d. sustiprinus visų į Lietuvą atvykstančių asmenų kontrolę šalies oro uostuose bei Klaipėdos jÅ«rų uoste pasieniečiai juose irgi talkina NVSC specialistams vykdyti karantino reikalavimų laikymosi priemones. Visi per jÅ«rų ir oro uostus į Lietuvą atvykę asmenys, prieš juos palikdami, privalo praeiti per papildomai įrengtus patikros punktus. Juose tikrinamos keleivių užpildytos NVSC anketos, įvertinami keleivių turimi COVID-19 ligos tyrimų rezultatai ir jų atlikimo laikas.


VSAT informacija

 


Svetlana Veikšrienė 2021-02-17 17:28:02