2020 m. birželio 1 d., pirmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Pasirašytas memorandumas

Praeitą savaitę Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas Kultūros ministerijoje pasirašė Memorandumą, kuriuo išsakomas siekis 2019–2021 metais kultūros ir meno darbuotojų atlyginimus padidinti, panaikinant atotrūkį nuo švietimo darbuotojų darbo užmokesčio, o ateinančiais metais valstybei ir savivaldybėms vienoda dalimi prisidėti prie darbo užmokesčio didinimo.
 
„2019 metais kartu (Vyriausybės ir savivaldybių sprendimais) skirti papildomą finansavimą savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams didinti, taikant vienodo papildomo prisidėjimo principą (savivaldybė skiria papildomai ne mažiau nei savivaldybių kultūros įstaigų kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams didinti skiria Vyriausybė)“, - numatyta memorandume.
 
Memorandume taip pat pažymima, kad Vyriausybė taikys papildomas kompleksines finansines priemones kultūros ir meno darbuotojų darbo užmokesčiui didinti.
 
Vyriausybė kitais metais yra numačiusi skirti 3,5 mln. eurų atlyginimų kėlimui kultūros sektoriuje. Tačiau, pasak ministrės, per daugelį metų susiformavo didelis atlyginimų atotrūkis nuo kitų sričių darbuotojų. Šio atotrūkio neįmanoma įveikti iš karto, per vienus metus. Ministro Pirmininko potvarkiu yra sudaryta darbo grupė, kuri iki spalio 26 dienos pateiks pasiūlymus, iš kokių šaltinių ir kaip darbo užmokesčio didinimą išdėlioti per trejus metus (2019–2021m.) ir kokį taikyti teisinį reglamentavimą.
 
„Tinkamą atlygį kultūros ir meno darbuotojams galėtume pasiekti, jeigu savo finansiniu indėliu prisidėtų ir savivaldybės, kurių žinioje yra beveik du trečdaliai visų kultūros darbuotojų. Todėl labai kviečiu jus prisidėti prie to, kad būtent kultūra taptų mus vienijančiu bendro supratimo ir bendro darbo rezultatu. Tokiu, kuris kurtų vietos savivaldos patrauklumą ir stiprintų kultūrinį vietos identitetą, – sakė ministrė L. Ruokytė-Jonsson. – Kultūra yra savarankiškoji savivaldos funkcija“.
 
Parengta pagal Kultūros ministerijos informaciją
http://lrkm.lrv.lt/

Zarasų rajono savivaldybė 2018-10-16 14:26:55