2020 m. balandžio 7 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Pasitarime - kelių ir miesto gatvių tvarkymas

Zarasų rajono savivaldybės mero Nikolajaus Gusevo iniciatyva surengtas pasitarimas dėl rajono kelių, miesto gatvių valymo. Jame dalyvavo rajono Savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, AB „Kelių priežiūra“  Šiaurės rytų  regiono Zarasų kelių tarnybos vadovas  Eugenijus Eltermanas, UAB „Zarasų komunalininkas“ direktorius Edmundas Čeičys, vyriausiasis inžinierius Juozas Šyvokas, Zarasų miesto seniūnė Olga Podolskienė, rajono Savivaldybės administracijos Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Jonas Žusinas.
                     
Pasitarimo metu meras pabrėžė, kad  rajono Savivaldybės gyventojams yra aktualūs kelių ir gatvių tvarkymo darbai. Apie tai byloja  gaunami dėl šių problemų pastabos, nusiskundimai. Žmonės tiesiogiai kreipiasi į Savivaldybę. Ne visi priekaištai būna pagrįsti, tačiau į visus žmonių nusiskundimus būtina įsiklausyti. Reikalinga, kad  miesto seniūnija, UAB „Zarasų komunalininkas“ glaudžiau bendradarbiautų su gyventojais, tada žmonės kreipsis į darbuotojus, kurie tiesiogiai atsakingi už miesto tvarkymą. Šios problemos būtų sprendžiamos operatyviau, gyventojai tiesiogiai gautų išsamesnę informaciją.
 
Buvo faktų, kai net socialiniuose tinkluose  buvo priekaištaujama miesto tvarkytojams dėl neseniai įvykusios avarijos Šaltupės gatvėje. Tačiau informacijos autorius netiksliai įvardijo kaltininkus. Dėl šio autoįvykio buvo kalti ne miestą prižiūrinčios bendrovės, o pats automobilio vairuotojas. Jis buvo neblaivus, nepasirinko saugaus greičio ir sukėlė autoįvykį.
 
Kelia problemų miesto tvarkytojams stovintys  kelkraščiuose automobiliai. Dėl jų sudėtinga valyti ir kelius ir gatves.  Pasitarimo metu buvo siūloma Savivaldybei priimti teisės aktus, kuriuose keisti automobilių pastatymo kelkraščiuose  tvarką. Ją būtina nuodugniai išanalizuoti, įvertinti teigiamas ir neigiamas puses. Tvarkos, reguliuojančios automobilių stovėjimą kelkraščiuose,  jau yra kai kuriose rajonų savivaldybėse.
 
Buvo išsakytas pasiūlymas, jog būtina nustatyti miesto gatvių valymo prioritetus. Pavyzdžiui, jie yra nustatyti  dėl valstybinių kelių valymo. Šie keliai  suskirstyti į tris valymo lygius. 
 
Buvo pasidžiaugta individualių namų savininkaia, kurie nelaukia miesto tvarkytojų ir
patys tvarkosi gatvėje prie savo namo. Tai didelė paspirtis miesto tvarkytojams.  Patogiau gatvėmis vaikščioti ir zarasiškiams. Būtina skatinti, kad tokių šeimininkų mieste būtų daugiau.
 
Seniūnijos privalėtų glaudžiau dirbti su gyventojais, ypač atkreipti dėmesį į  privačius kelių savininkus. Jie privalėtų geriau valyti kelius, būtina, kad jais visada galėtų privažiuoti šiukšlių išvežimo transportas.  
 
AB „Kelių priežiūra“  Šiaurės rytų  regiono Zarasų kelių tarnybos vadovas Eugenijus Eltermanas pabrėžė, kad mieste ir rajone nuolat barstomos gatvės ir keliai, slidžių dangų nėra. Operatyviai  reaguojama į gyventojų pastabas ir nusiskundimus.
 
Pasitarime meras pažymėjo, kad praėjusiųjų metų pabaigoje pavyko išspręsti įsisenėjusią problemą – pradėti Vytauto gatvės A6 kelio remonto darbus. Dėl to šiuo metu yra daug nepatogumų ir nusiskundimų, tačiau zarasiškių, mūsų svečių prašome supratimo ir tikimės, kad šių  darbų pabaigtuvės ne už kalnų ir ši gatvė naujumu sužibės jau šį pavasarį.
 
Buvo  pabrėžta, kad daug zarasiškių naudojasi pėsčiųjų taku į Zarasų seniūnijos Ditkūnų kaimą ir būtina žiemą jį nuolatos valyti.
 
Pasitarime akcentuota, kad miesto, kelių tvarkymo darbuose reikalingos bendros seniūnijų, gatvių, kelių tvarkymo bendrovių pastangos, geranoriškas bendradarbiavimas ir įvairiapusis bendravimas su miestų ir kaimų gyventojais. 

Petras Ivanovas 2019-01-14 13:46:08