2024 m. gegužės 18 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Pasižymėkite datą – balandžio 25 dieną įvyks tradicinis „Atliekų kultūros“ egzaminas

Visai nesvarbu – esate gamtą tausojantis atsakingas rÅ«šiuotojas ar dar tik žengiate pirmuosius žingsnius keičiant savo įpročius. Tradiciškai jau penktus metus rengiamas „Atliekų kultÅ«ros“ egzaminas balandžio 25 dieną savo jėgas išbandyti ir žinias pagilinti kvies kiekvieną. Geriausių rezultatų pasiekusiam egzamino dalyviui atiteks įspÅ«dingas prizas – elektrinis dviratis.
 
Gyventojų sąmoningumas auga kartu su žiniomis Ä® kokios spalvos konteinerį reikėtų mesti popieriaus ar plastiko atliekas, teisingai atsakytų dauguma, o štai kodėl jų negalima maišyti tarpusavyje, žino toli gražu ne visi.

„Tinkamai rÅ«šiuoti atliekas – pagirtina, tačiau vien to nepakanka. Labai svarbu, kad kiekvienas iš mÅ«sų suprastų, kodėl tai darome ir kokią naudą tai teikia. Tik tuomet atliekų kultÅ«ra visuomenėje taps ne rutininiu darbu, o savaime suprantamu pasirinkimu. Atliekų tvarkymas be gyventojų įsitraukimo – kaip Sizifo darbas – sunkus, nepabaigiamas ir beprasmis, todėl nuo pat pradžių kėlėme sau tikslą šviesti visuomenę ir didinti jos sąmoningumą. O virtualus egzaminas – vienas iš įtraukių bÅ«dų tai padaryti“, – sako Tomas Vaitkevičius, Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) vadovas ir „Atliekų kultÅ«ros“ egzamino iniciatorius.

Egzamino metu nuobodžiauti neteks nei pradedantiesiems, nei tiems, kuriems tvaraus gyvenimo ir atliekų tvarkymo temos labai artimos. Išradingumo nestokojanti ekspertų grupė klausimų parengė tikrai įvairių, tad nusiteikite pasukti galvą ir nerti į skirtingas „Atliekų kultÅ«ros“ temas. „Nors kalbėdami apie atliekų tvarkymą dažniausiai linksniuojame rÅ«šiavimą, iš tiesų grandinė yra kur kas ilgesnė – pirmiausia turime padaryti viską, kad apsaugotume aplinką nuo šiukšlinimo, o tuomet pasirÅ«pinti, kad tvarkydami atliekas, aplinkai pakenktume kuo mažiau. Tad atliekų kultÅ«ros tema labai plati – nuo žiedinės ekonomikos pagrindų iki tvarių atliekų mažinimo sprendimų. Juk geriausias bÅ«das tvarkytis su atliekomis yra gyventi taip, kad jų kuo mažiau sugeneruotume, o tam reikalingas visuomenės sąmoningumas, augantis kartu su žiniomis“, – sako T. Vaitkevičius.
 
Egzaminas – ne tik moksleiviams
 
Kaip pastebi VAATC vadovas, kasmet egzaminą nuotoliniu bÅ«du nusprendžia laikyti vis daugiau gyventojų, o tai rodo augantį susidomėjimą „Atliekų kultÅ«ros“ temomis. Praėjusiais metais savo žinias apie atliekų prevenciją, tvarkymą, rÅ«šiavimą ir jų perdirbimą pasitikrino rekordinis skaičius gyventojų – sėkmingai egzaminą išlaikė daugiau nei 13 tÅ«kstančių dalyvių. „Džiugina ne tik nuosekliai augantis dalyvių skaičius, bet ir gerėjantys rezultatai – vis daugiau dalyvių pavyksta surinkti daugiau nei 95 proc. teisingų atsakymų. Iš tiesų egzamino rezultatai koreliuoja su bendromis tendencijomis praktikoje – matome, kad visuomenė aktyviai domisi šia tema, tad ir „Atliekų kultÅ«ros“ egzaminas skirtas visiems – ne tik moksleiviams, bet ir tiems, kurie jau seniai užvėrė mokyklos duris“, – sako T. Vaitkevičius.
 
Balandžio 25 d. jau penktą kartą Lietuvoje vyksiančiam „Atliekų kultÅ«ra” egzaminui pasiruošti galite jau dabar – pasitikrinkite žinias spręsdami praėjusių egzaminų užduotis bei skaitydami specialiai egzamino dalyviams paruoštą „Atliekų kultÅ«ros“ žinyną. Čia pateikiama aktualiausia informacija visiems Lietuvos gyventojams, padėsianti geriau suprasti atliekų surinkimo sistemą, išmokti geriau rÅ«šiuoti ar sužinoti, kur turėtų keliauti nebenaudojami daiktai.
 
Skirtingoms amžiaus grupėms – skirtingi klausimai Šiais metais vyksiančio egzamino klausimai bus parengti trims skirtingoms amžiaus grupėms: 1–4 klasių moksleiviams, 5-10 klasių moksleiviams bei 11 klasių moksleiviams ir vyresniems dalyviams. Laikyti egzaminą galėsite jums patogiu metu nuo 9.00 iki 18.00 val., balandžio 25 dieną prisijungę prie internetinės svetainės https://egzaminas.atliekukultura.lt/. Kaip ir ankstesniais metais registruotis Egzaminui reikės tik naujiems dalyviams – jiems puslapyje bus sukuriama asmeninė paskyra, kurioje galėsite matyti savo rezultatus ir atsisiųsti diplomą. Egzamine jau dalyvavę asmenys be registracijos galės iš karto prisijungti prie asmeninės paskyros naudodami tuos pačius prisijungimo duomenis, o juos pamiršus reikės tik paspausti „priminti slaptažodį".

 

Egzaminą sudaro uždaro tipo testo klausimai, parengiami kiekvienai egzamino dalyvių grupei atskirai:
  • 1–4 klasių moksleiviams, testą sudaro 15 klausimų;
  • 5–10 klasių moksleiviams, testą sudaro 20 klausimų;
  • 11 klasių ir vyresniems dalyviams, testą sudaro 20 klausimų.
 
Nors egzaminas skirtas žinioms pasitikrinti ir pagilinti, geriausiai pasirodę dalyviai kaip ir kasmet bus apdovanoti šauniais rėmėjų įsiteigtais prizais. Pagrindinis prizas – elektrinis dviratis „E-City COREST Salley“. Elektrinius dviračius Europos rinkai gaminanti įmonė „Litbike“ šÄ¯ dviratį padovanos geriausių rezultatų pasiekusiam „Atliekų kultÅ«ros“ egzamino dalyviui. „E-City COREST Salley“ turi žemo įlipimo rėmo konstrukciją, o elektrinė „Bosch Active“ įranga leidžia su vienu baterijos įkrovimu nuvažiuoti 80–100 km. Dviratyje sumontuota „Shimano“ 7 greičio pavaros. Maksimalus leistinas keleivio su kroviniu svoris – iki 140 kg. Priekinės šakės su amortizatoriais.
 
„Atliekų kultÅ«ra“ egzaminą organizuoja UAB „VAATC“. Projektą globoja – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija. Projekto partneriai – Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, šalies regioniniai atliekų tvarkymo centrai: Utenos RATC, Panevėžio RATC, Klaipėdos RATC, Kauno RATC, Šiaulių RATC, Alytaus RATC, Telšių RATC, Tauragės RATC.
 
Egzaminą laikykite čia: egzaminas.atliekukultura.lt.
 
 
UAB „VAATC“ informacija
 
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2024-04-17 08:39:44
MERĖ
Darbas jaunimui vasarą
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?