2020 m. gegužės 28 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Pasveikino jubiliatą Praną Savicką

Antalieptės seniūnijos gyventojas, medžio drožėjas ir kryždirbys Pranas Savickas švenčia gražų devyniasdešimtmečio jubiliejų.


Antalieptiškis Pranas Savickas gerai žinomas ne tik šalyje. Šis tautodailininkas garsėja kaip medinių kryžių, koplytstulpių kūrėjas ir restauruotojas.


Daug šio meistro darbų puošia Rytų Lietuvą. Ypač meistras nudžiugino savo rankų ir širdies šilumos sušildytas darbais Zarasų krašto žmones. Medžio drožyba Pranas Savickas užsiima jau 60 metų. Tautodailės meistro kryžiai pastatyti Skudutiškio kaime, Kryžių kalne Šiaulių rajone, Suvieke, Antalieptėje, Antazavėje ir kitose vietovėse. Daug jo išdrožtų koplytstulpių yra ir Utenos, Švenčionių, Molėtų rajonuose, Dusetų, Imbrado ir Skudutiškio seniūnijose. Džiugu, kad Prano Savicko pagaminti mediniai šviestuvai puošia Stelmužės XVII a. Šv. Kristaus bažnytėlę, o šios bažnyčios šventoriuje pastatytas antalieptiškio ąžuolo kryžius.


Sulaukęs garbingo amžiaus ir šiandien Pranas Savickas žvalus, kupinas jėgų ir kūrybinių sumanymų.


Garbingo jubiliejaus proga jubiliato pasveikinti ir pagerbti atvyko Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, rajono Savivaldybės tarybos narys Domijanas Popovas ir Antalieptės seniūnijos seniūnas Arvidas Saulius. Jie pasveikino jubiliatą, palinkėjo jam sveikatos, energijos, sėkmės, padėkojo už nuveiktus darbus rajonui ir žmonėms. Benjaminas Sakalauskas jubiliatui įteikė rajono Savivaldybės mero Nikolajaus Gusevo padėką. Ja Pranas Savickas apdovanotas už lietuviškos kryždirbystės ir medžio drožybos tradicijų puoselėjimą ir sklaidą.

 

Petras Ivanovas

Nuotraukose: jubiliato Prano Savicko sveikinimų akimirkos Antalieptėje.

Aušros Kastanauskienės nuotraukos

Nuotraukos


Petras Ivanovas 2020-02-27 15:13:34