2021 m. sausio 20 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Pateikti siūlymai dėl brandos egzaminų organizavimo

Nacionalinė švietimo agentÅ«ra (NŠA) siÅ«lo organizuoti brandos egzaminus ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą, tačiau atlikti keletą pakeitimų, atsižvelgiant į ugdymo nuotoliniu bÅ«du aplinkybes. Atsisakyti brandos egzaminų nesvarstoma.

 

NŠA Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai šiandien pristatė siÅ«lymus dėl 2020–2021 metų brandos egzaminų sesijos ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) organizavimo.

 

„Egzaminų organizavimo tvarką darbo grupėje per nuotolinius susitikimus aptarėme su socialiniais partneriais – savivaldybių, mokytojų, mokyklų vadovų asociacijų, mokinių ir tėvų organizacijų, mokytojų profesinių sąjungų atstovais. Nors vienos pastarųjų atstovas viešai kėlė klausimą dėl egzaminų atšaukimo, tačiau darbo grupėje oficialių siÅ«lymų nepateikė. Be to, ir kiti švietimo ekspertai šio kelio nesiÅ«lė“, – sako Nacionalinės švietimo agentÅ«ros direktorė RÅ«ta Krasauskienė.

 

Kaip po pasitarimo sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministras RamÅ«nas Skaudžius, nesvarstoma idėja, kad reikėtų atsisakyti brandos egzaminų. Tačiau ketinama atsisakyti lietuvių kalbos ir literatÅ«ros įskaitos. Ankstesniais metais ji bÅ«davo organizuojama nuo vasario mėn., tik ją išlaikiusieji galėdavo laikyti lietuvių kalbos ir literatÅ«ros egzaminą.

 

Taip pat siÅ«loma brandos darbą, mokyklinius technologijų ir menų brandos egzaminus, mokyklinio gimtosios kalbos (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių) brandos egzamino kalbėjimo dalį vykdyti nuotoliniu bÅ«du tuo atveju, jeigu visas ugdymas ar jo dalis šiuos egzaminus vykdančiose mokyklose taip pat vyksta nuotoliniu. Svarstomas ir siÅ«lymas užsienio kalbos (anglų, prancÅ«zų, rusų, vokiečių) valstybinių brandos egzaminų kalbėjimo dalį vykdyti nuotoliniu bÅ«du.

 

Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas dešimtokams vyktų nuotoliniu elektroniniu bÅ«du.

 

Nacionalinė švietimo agentÅ«ra taip pat pateikė kelis brandos egzaminų ir PUPP tvarkarašÄių variantus, kurie priklausytų nuo epidemiologinės situacijos. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dėl brandos egzaminų ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo organizavimo sprendimą priims iki kovo 1 d.

 

Šiuo metu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rengia planą, numatantį, kaip kompensuoti per pandemiją patirtus mokymosi praradimus. Plane numatoma pagalba abiturientams ir kitiems mokiniams, socialiai pažeidžiamų grupių mokinių aprÅ«pinimas kompiuterine technika, papildomos konsultacijos.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt


Svetlana Veikšrienė 2021-01-11 16:41:47
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Tvarkau Zarasus
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

 

Apklausa
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?