2020 m. liepos 7 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

„Patyčios – kas tai?“

Patyčios − tai tyčiniai, pasikartojantys veiksmai, kuriuos, siekdamas įžeisti, įskaudinti kitą žmogų, sukelia psichologinę ar fizinę jėgos persvarą turintis asmuo. Dažnas patyčių termino atitikmuo − „priekabiavimas“, tačiau jis neretai yra suvokiamas labai siaurai – kaip seksualinis priekabiavimas. Lietuvių kalboje nėra tikslaus termino, kuris atspindėtų visą elgesio įvairovę būdingą patyčioms. Galima rasti įvairių žodžių, skirtų šiam reiškiniui įvardinti: priekabiavimas, priekabės, užgauliojimas, ujimas, kabinėjimasis, pažeminimas, erzinimas.
 
Šių metų vasario 1 dieną, Ignalinos rajono visuomenes sveikatos biuro specialistė lankėsi Zarasų žemės ūkio mokykloje su prevencine pamoka apie patyčias. Pamokoje dalyvavo devintos klases mokiniai. Jos metu specialistė kalbėjo apie patyčių priežastis ir pasekmes, aiškino, jog tyčiojimasis iš bendraklasių, kitų vaikų, nėra „Jėga“, „Kietumas“, kad riba tarp juokų ir patyčių labai menka ir kad juokai yra iki tol, kol tai yra juokinga visiems.
Nuotraukos2018-02-05 14:23:29