2019 m. kovo 24 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Paukščių ir inkilų šventės Salake

Minint Pasaulinę Žemės dieną – kovo 20-ąją, Salako pagrindinėje mokykloje vyko įvairūs renginiai, vyko paskaitos. Salako girininkijos girininko pavaduotojas Mindaugas Ilčiukas supažindino moksleivius su paukščiais ir jų prisitaikymu prie aplinkos. Papasakojo apie plunksnų kolekciją ir jų ypatybes, vaizdingai pademonstravo kaip tyliai, palyginus su kitais paukščiais, gali skristi pelėdos.
 
Pagal plunksnų apdarą galima spręsti apie paukščio gyvenimo būdą. Margas, slepiamasis, apdaras padeda pasislėpti miško paklotėje, todėl apsaugo perinčius ant žemės paukščius. Ryškias spalvas dažniausiai demonstruoja savo teritoriją ginantys žvirblinių paukščių patinėliai, o plėšrūnai dėl savo raibumo – sunkiai pastebimi tiek skrydžio metu, tiek ilsėdamiesi. Kiekvienas paukštis prisitaikęs prie specifinio ir savito gyvenimo būdo, todėl mus supanti gamta tokia įvairi.
 
Minint Pasaulinę Miškų dieną – kovo 21-ąją, VĮ Valstybinių miškų urėdijos Zarasų regioninio padalinio Salako girininkijos darbuotojai kartu su Salako pagrindinės mokyklos jaunaisiais miško bičiuliais vyko į mišką ir drauge kėlė inkilus. Nors oras ir nelepino, tačiau nuotaika nesugedo net ir pradėjus kristi pavienėms snaigėms, nes laukė ypatingai ekstremalus maršrutas ledo keliu, kur kiekviena bala virtusi čiuožykla.
 
Šį kartą moksleiviai turėjo galimybę iš arčiau pažiūrėti į miškininkų darbą ir naudojamus prietaisus. Atsakingi mokiniai kruopščiai rinko ir užrašinėjo visą informaciją apie inkilus: kokiame medyje įkeltas, kokiame aukštyje pakabintas ir į kurią pusę atsukta landa. Kitais metais šie duomenys pravers analizuojant inkilų užimtumą. Kiti moksleiviai įdėmiai sekė maršrutą ir žymėjo pakabintus inkilus plane, patikslinant inkilo pakabinimo vietą išmaniojo telefono pagalba.
Iš viso buvo iškelta 30 inkilų, kurie sukabinti jaunuose ir vidutinio amžiaus grynuose medynuose – ten, kur labiausiai trūksta natūralių uoksų. Vaikštant po mišką vaikai pamatė kaip elniniai žvėrys pažeidžia jaunus medelius – nuskabydami ne tik šakeles, bet ir viršūninius ūglius. Radome ir pėdsakų – neseniai praliuoksėjo voverė. Aplinkui čiulbančių paukščių nebuvo daug, dar šalta...
 
Po darbų susirinkime sušilti prie laužo ir pasistiprinti keptomis dešrelėmis. Lauksime sugrįžtančių ir įsikuriančių sparnuočių! Savo čiulbėjimu jie mums padėkos. Ačiū!
 
 
Salako girininkijos girininko pavaduotojas Mindaugas Ilčiukas

2018-03-23 12:39:44
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
Jaunimo laikrastis
 
 
 
 
 
Apklausa
  • Kaip vertinate pavasarines atliekų tvarkymo talkas?