2020 m. rugsėjo 19 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Pedagogų forumas Zarasuose

Spalio 29 d., Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje vyko tradicinis ir kartu atsinaujinęs renginys rajono pedagogams „Metodinė diena kitaip – pedagogų forumas“.


Jo metu kvietėme pedagogus susiburti ir kartu apsvarstyti aktualius klausimus. Iš pradžių mokytojai susitiko metodiniuose būreliuose, kur aptarė 2019-2020 mokslo metų veiklos planus, mokinių olimpiadų organizavimo ir vertinimo klausimus.


Po to visi rinkosi į gimnazijos aktų salę. Bendrą renginį pradėjo projekto „Lyderių laikas 3“ kūrybinės grupės vadovė Kotryna Gotberg. Ji trumpai pristatė projektą, kuris jau vyko ir vyksta daugumoje savivaldybių ir apžvelgė numatomas jo veiklas Zarasuose.


Išanalizavus profesinio kapitalo tyrimo duomenis, paaiškėjo, kad mūsų rajono švietimo įstaigose yra dalykų, kuriuos būtina keisti ar tobulinti, kad mokymo procesas būtų efektyvesnis ir patrauklesnis tiek mokytojams, tiek mokiniams ir jų tėvams. Tai galima padaryti tik visiems kartu ieškant sprendimų ir bendradarbiaujant.


Džiugu, kad mūsų rajone yra iniciatyvių mokytojų, kurie ne tik atviri naujovėms, rūpinasi ugdymo kokybe, bet ir noriai dalinasi gerąja patirtimi.


Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokytoja ekspertė Daiva Matijošienė (ji yra vyriausioji projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės (MEPA)“ ambasadorė) pristatė projektą ir joje dalyvaujančių mokinių veiklas, kaip sekėsi, kokių naujų žinių ir patirčių įgijo mokiniai ir mokytoja. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokytoja Regina Gecevičienė parengė pristatymą apie mokinių ir tėvų bendruomeniškumo puoselėjimą, netradicines veiklas pertraukų metu.


Mokytoja Justina Zaleckienė iš Tytuvėnų gimnazijos pasidalijo patirtimi, kaip jų mokyklos pedagogai telkė mokytojus, eksperimentavo, kovojo su perdegimu, taikė naujus mokymo metodus pamokose.


Aktyvūs Zarasų rajono pedagogai, susibūrę į LL3 projekto kūrybinę grupę, pristatė Zarasų rajono savivaldybės pokyčio projektą „Mokymas(is) įkrauna“. Šis projektas kviečia rajono mokytojus burtis ir pabandyti taikyti aktyvias mokymo ir bendravimo priemones savo mokyklose. LL3 kūrybinė grupė išgrynino iššūkius, kuriuos pristatė ir aptarė renginio metu: sukurti iniciatyvių pedagogų tinklą ir diegti tarpusavio palaikymo sistemą; suburti mokytojus įvairaus mokymosi eksperimentui; stiprinti pasitikėjimą.


Susirinkę pedagogai diskutavo apie tai, kad pokytis būtinas, nes jis padėtų švietimo darbuotojams inicijuoti ir vykdyti kokybinius pokyčius savo įstaigose.


Kviečiame visus rajono pedagogus įsijungti į Zarasų rajono savivaldybės pokyčio projektą „Mokymas(is) įkrauna“, kurio metu turėsite galimybę mokytis, kurti bei įgyvendinti veiklas, bendradarbiauti tarpusavyje ir kartu siekti mokinių mokymosi pažangos. Tikime, kad mūsų bendras darbas suteiks įkvėpimo ir pasitikėjimo visai rajono švietimo bendruomenei!


Į Pedagogų forumą susirinko 140 rajono pedagogų, jame dalyvavo mero patarėjas V.Kuzmickas ir rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas R.Lamanauskas. Pedagogų forumą puikiai moderavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokytoja Daiva Šileikienė ir projekto „Lyderių laikas 3“ konsultantė Konryma Godberg, fasilitatoriaus vaidmenį atliko Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė. Dėkojame visiems renginio dalyviams, kurie atvyko, dalyvavo diskusijose, teikė pasiūlymus, dalijosi gerąja patirtim.

 

LL3 projekto Zarasų rajono savivaldybės kūrybinė grupė
 


Svetlana Veikšrienė 2019-10-31 08:34:42