2024 m. liepos 17 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Penkiolika metų jaunystės „Dainuoti – tai dar kartą gyventi“ (Elena Čiudakova)

  Paklausta, kas paskatino ją suburti jaunus žmones į choro kolektyvą, vadovė paaiškino, jog iš pradžių ji gimnazijoje turėjusi ansamblį, kuriame galėję dainuoti daugiausia 12 mokinių. Laikui bėgant mokytoja pastebėjusi, jog vis daugiau ir daugiau jaunų žmonių nori dainuoti, bÅ«tent tai ją ir paskatino suburti pirmą mišrų „Ąžuolo“ gimnazijos chorą, kurį vienu metu sudarė net apie 50 narių. Chore dainavo tiek vaikinai, tiek merginos. Tai jaunai mokytojai buvusi nauja pradžia, naujas išbandymas – iki šiol jai nebuvo tekę dirbti su tokiu dideliu kolektyvu. Mokytoja JÅ«ratė sako, jog labai džiaugdavosi, kai laikui bėgant pamatydavusi, kaip iki šiol muzikos rašto nemokėję jaunuoliai pradeda dainuoti, kaip jų akyse užsidega noras siekti daugiau. Bėgant metams choras keitėsi ir ilgainiui jame liko vien merginos. Bet tai nepakenkė kolektyvui, jis vis labiau tobulėjo. Pasak mokytojos, svarbiausia yra ne konkursai ar prizinės vietos, svarbiausia yra jaunystė, kuri visą šÄ¯ laiką lydėjo kolektyvą. Choro vadovė mananti, kad taip ilgai išsilaikyti kolektyvui padeda jo vieningumas, atsakomybė bei darbas, ir linki choristams šių savybių neprarasti.
O ką apie dainavimą chore mano šio kolektyvo nariai?
Septyniolikmetei RIMGAILEI dainavimo pradžia chore prasidėjo tada, kai ji aštuonerių metų atėjo į Zarasų meno mokyklą. „Pirmieji metai buvo nedrąsÅ«s, kažkaip buvo keista dainuoti su kitais vaikais, dalyvauti atrankose, konkursuose. Prisimenu kaip šiandien patį pirmą didžiausią konkursą-festivalį – Dainų šventę Vilniuje. Tada Meno mokykloje buvau tik antrokė, o jau manęs ir choro laukė didžiulis renginys. Ä®spÅ«džiai buvo įsimintini, nepamirštami iki šiandien, – pasakoja Rimgailė. – Taigi chore dainuoju iki šiandien. Atėjusi į Zarasų „Ąžuolo“ gimnaziją nedvejodama atėjau ir į chorą. Dainavimas chore – tai didelis pomėgis, malonumas, kurį jaučia tikrai ne visi. Man tai jau tapo įprasta. Su malonumu lankau choro repeticijas ir tikrai dainuosiu visus tuos metus, kol čia mokysiuos. Manau, ir ateityje, kai studijuosiu ar jau dirbsiu, jei tik bus darnus choras, mielai ten dainuosiu su kitais. Choro gimtadienio proga linkiu kolektyvui ir vadovei daug puikių choristų, daug skambių dainų, gerų emocijų ir, žinoma, puikių rezultatų“.
Šešiolikmetė MONIKA dainuoti kartu su broliais mėgusi nuo mažens. „Brolis lankė gimnazijos choro repeticijas, pasakodavo apie tai, kaip ten linksma, kaip jie važiuoja į visokias šventes... Kai man atėjo laikas mokytis gimnazijoje, iškart žinojau, kad lankysiu ir chorą. Tikrai nenusivyliau – smagu kartu su choru dainuoti renginiuose, prisidėti prie įvairių švenčių kÅ«rimo. Man patinka dainuoti, nes smagu bÅ«ti bÅ«ryje draugų, smagu, kai kitiems malonu mÅ«sų klausytis, kai pagiria, kad choras gražiai dainuoja. Tai tiesiog toks malonus laisvalaikio praleidimo bÅ«das. Chorui palinkėčiau kuo ilgiau gyvuoti bei „pritraukti“ į jį kuo daugiau žmonių, ypač vaikinų, jo nariams bÅ«ti aktyviems ir su plačiomis šypsenomis!“ – linkėjo Monika.
Choro narės RAMINTA, RŪTA bei EVELINA papasakojo, jog lankyti chorą pradėjo paskatintos draugių, juolab ir pačios norėjo dainuoti kokiame nors kolektyve. Ilgainiui merginos įsitraukė į repeticijas ir chorą išties pamilo, dabar tai tapo neatsiejama jų gyvenimo dalimi. Tiesa, Raminta pridÅ«rė, jog norėtų šiek tiek pakeisti choro repertuarą, galbÅ«t įtraukti daugiau moderniai aranžuotų dainų arba išbandyti kažką šiuolaikiškesnio. Kolegėms ir choro vadovei merginos palinkėjo ištvermės, entuziazmo, o svarbiausia – džiaugtis tuo, ką daro. Juk nėra nieko geriau už pasitikėjimą scenoje, kai dainavimas tampa malonumu.
Kalbino  Arianda GRIŠÄŒENKO ir Dominyka PARADNIKAITĖ, parengė Arianda.
Nuotrauka iš Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos choro archyvo.
 
NuotraukosArianda Griščenko 2012-11-05 19:21:56
MERĖ
Balsavimas už dalyvaujamojo biudžeto projekto idėjas
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?