2021 m. liepos 29 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Pirmadienį vyko nuotolinis rajono Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis

Pirmadienį vyko nuotolinis rajono Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis. Rajono Savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos (toliau – Savivaldybės ESK) pirmininkas Benjaminas Sakalauskas pristatė svarstomą klausimą dėl Mobiliojo COVID-19 patikros punkto įrengimo Zarasuose.


ESK posėdžio dalyviams Benjaminas Sakalauskas išsamiai paaiškino, kodėl buvo pasiÅ«lyta aikštelė prie įvažiavimo į Didžiąją Zaraso ežero ir kodėl netinka kitos siÅ«lytos ir apžiÅ«rėtos vietos. Iš viso buvo svarstomos penkios vietos Mobiliojo punkto įrengimui: aikštelė prie UAB „Akadas“, UAB „Zarasų autobusai“ teritorija, automobilių stovėjimo aikštelė prie įvažiavimo į Didžiąją Zaraso ežero salą, VšÄ® Zarasų turizmo ir informacijos centro kempingo teritorija bei buvusios Zarasų urėdijos garažai Pašilio gatvėje. Aikštelėje prie UAB „Akadas“ nėra galimybės užtikrinti elektros energijos tiekimo, pro šią aikštelę nuolat važiuoja krovininiai vilkikai, pavojingas išvažiavimas iš Mobiliojo punkto į magistralinį kelią. UAB „Zarasų autobusai“ komplikuotas patekimas į šios įmonės teritoriją: pasak bendrovės direktoriaus, į bendrovės teritoriją yra tik viena tiesioginis įvažiavimas per specialų statinį – kontrolinį punktą, kuriame prieš kelionę ir po kelionės įforminami autobusų kelionės dokumentai, atliekamas vairuotojų sveikatos patikrinimas, atliekamas bendrovės autobusų techninės bÅ«klės prieš kelionę ir po kelionės patikrinimas. Todėl atskirti bendrovės transporto priemonių ir atvažiavusių pasitikrinti asmenų srautų neįmanoma. VšÄ® Zarasų turizmo ir informacijos centro kempingo teritorijoje neasfaltuota danga, teritorija kalvota, atėjus žiemai bÅ«tų neįmanoma užtikrinti tinkamo teritorijos valymo, atšilimo metu per suminkštėjusį gruntą nepravažiuotų lengvieji automobiliai, yra tik vienas įvažiavimas į teritoriją. Netinkamas variantas ir buvusios Zarasų urėdijos garažų teritorijoje Pašilio gatvėje. Šiuo metu teritorija priklauso Turto fondui, ten taip pat tėra vienas įvažiavimas, trÅ«ksta vietos laukiantiems automobiliams. Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimo nuostatą, kad Mobilusis punktas turi bÅ«ti įrengtas skubiai bei įvertinus visas aplinkybes ir Mobiliajam punktui keliamus reikalavimus, prieita išvados, kad jį galima bÅ«tų įrengti aikštelėje prie įvažiavimo į Didžiąją Zaraso ežero salą (Vilniaus g., Zarasai).


Savivaldybės ESK narys Domijanas Popovas pateikė pasiūlymą svarstyti galimybę Mobilųjį punktą įrengti Magučių stadione, tačiau toks variantas nėra tinkamas, kadangi artėja žiemos sezonas, privažiavimas iki stadiono gruntinis, tai gali sudaryti sunkumų žiemą pasiekti Mobilųjį punktą lengvaisiais automobiliais, nėra elektros energijos įvado.


Eugenijus Andrejevas, Savivaldybės ESK narys, teiravosi, ar Mobiliojo punkto veikla netrukdys saloje vykstantiems statybų darbams. ESK pirmininkas atsakė, kad Mobilusis punktas neriboja patekimo į salą, jam įrengti bus naudojama tik automobilių stovėjimo aikštelė. Be to, atsižvelgiant, kad Zaraso ežero sala vasaros sezonu yra gausiai lankoma, todėl šios vietos parinkimas bÅ«tų laikinas – ten Mobilusis punktas veiktų tik žiemą. Iki pavasario numatoma surasti punktui kitą vietą (neatmetama galimybė ir kitose seniÅ«nijose, jei tokia vieta bÅ«tų rasta), jei reikia – įrengti tam reikiamą infrastruktÅ«rą.


Savivaldybės ESK narių bendrų sutarimu nuspręsta nustatyti laikiną Mobiliojo punkto vietą – aikštelėje prie įvažiavimo į Didžiąją Zaraso ežero salą (Vilniaus g., Zarasai). Šioje vietoje Mobilusis punktas veikti galės ne ilgiau kaip iki 2021 m. kovo 31 d. Taip pat pavesti Savivaldybės administracijai pakeisti Mobiliojo punkto veiklos vietą ne vėliau kaip 2021 m. kovo 31 d.


Atsižvelgdamas į posėdžio metu priimtus sprendimus, savivaldybės administracijos direktorius pavedė Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjai 2020 m. lapkričio 16 d. pradėti rengti dokumentus dėl Mobiliojo punkto veiklos registracijos. Jis taip pat nutarė pavesti Zarasų miesto ir Zarasų seniūnijų seniūnams iki 2021 m. vasario 15 d. pateikti informaciją apie Mobiliojo punkto veiklai tinkamas vietas.

 

 

Zarasų rajono savivaldybės
ekstremaliųjų situacijų komisijos informacija


Zarasų rajono savivaldybė 2020-11-17 09:16:38
Koronavirusas
image
Laisvės angelas
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Tvarkau Zarasus
image
Tvarkau zarasus
Verta dėmesio
image
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Koks pavadinimas, JÅ«sų manymu, labiausiai tiktų naujai kultÅ«rinės paskirties erdvei/statiniui Zaraso ežero saloje Zarasuose?