2022 m. lapkričio 29 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Poezija padeda atrasti ir suprasti save

Savo eiles skaito Marius...
 Pasirodo, ir šiandien tarp jaunimo yra daug kuriančiųjų. Pavasarį Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos surengtoje Aukštaitijos jaunųjų poetų šventėje „Raktažolė“ dalyvavo visas bÅ«rys mažųjų ir jaunųjų kÅ«rėjų. Tąkart ir paklausėme jų, kas jiems yra poezija, kÅ«ryba. 
Miglė savo pirmąjį eilėraštį sukÅ«rė dar darželyje – apie obuoliuką... Mergaičiukei taip patiko kÅ«rybos procesas, kad eiles ji rašo iki šiol. Poezija mergaitei teikia džiaugsmą, ji svarbi jai ir tuo, kad eilėmis gali išreikšti tai, ką jaučia, ir sukurti tai, ko net nėra... 
Penkiolikmetė Jurgita labiausiai mėgo kurti miniatiÅ«ras, bet apskritai sakosi kurianti nedaug. Anot jos, bÅ«na dienų, kai tai visai netraukia, bet kai galvoje gimsta kokia nors idėja, tada poezija, miniatiÅ«ros padeda išsilieti mintims. Kartais ateinąs įkvėpimas, nesvarbu, kur bÅ«tum ar ką beveiktum – einant, važiuojant ar šiaip ramiai sėdint.  Gerai, jei nepatingi tos minties užrašyti, nes tokios jos, gimusios staiga, bÅ«na originaliausios, brandžiausios. AtvirkšÄiai nei Brenda Jurgita jauniesiems poetams patartų remtis žymių poetų darbais, žinoma, ne juos kopijuoti, o iš jų mokytis. Ä® klausimą, kas yra poezija, Jurgita atsako akimirksniu: „Tai savęs ieškojimas žodžiuose“.
Keturiolikmetė Brenda pradėjo kurti nuo dvylikos metų, kai mokėsi šeštoje klasėje. Anot Brendos, poezija jai – tai širdies, sielos nuraminimas, minčių išliejimas. Juk tikrai ne visada pavyksta paprastais žodžiais išsakyti tai, ką jaučiame, o poezija tai padeda. Mergina mėgsta ne vieno poeto eiles, bet nesistengia jų mėgdžioti, tiesiog ieško savęs, savojo kÅ«rimo stiliaus.
Nors jaunieji poetai konkursui pateikė gražių eilių, ne vienas iš jų atsakydamas į klausimus apie kÅ«rybą nebuvo labai iškalbus. Ko gero tiesa, kad poezija savo mintis ir jausmus išreikšti iš tiesų yra lengviau. Tai pripažino visi kalbintieji. Beje, daugelis jų pridÅ«rė, kad kÅ«ryba – malonus užsiėmimas, kad bÅ«na gera, kai pavyksta sukurti kažką gražaus. 
O štai jaunieji poetai, „Raktažolės“ vertinimo komisijos nariai Marius Burokas ir jo žmona Jurgita JasponytėBurokienė apie savo kÅ«rybą papasakojo jau kiek plačiau.
Marius Burokas eilėrašÄius pradėjo rašyti vienuoliktoje klasėje. Pirmasis eilėraštis, kaip prisimena, buvęs apie sniegeną – labai jau gražus  jam pasirodęs šis paukštelis. Marius sakė, kad kuria ne tik savo malonumui. „Juk rašyti vien sau neįdomu, norisi, kad ir kiti perskaitytų, norisi sužinoti, ar kitiems patiks, ar ne. Visada turiu su savimi užrašÅ³ knygutę ir tušinuką, kad staiga toptelėjusias mintis galėčiau užsirašyti. O rašyti galima visur: ir troleibuse, ir kavinėje, kur tik „šauna“ mintys į galvą. Poezija man – tai lyg mąstymo bÅ«das: jei kas nors neaišku ir nori išsiaiškinti, parašai eilėraštį... Ir daug kas tampa aiškiau“, – šypsodamasis pasakojo Marius. Nors poezija jam ir reiškianti daug, bet tai nėra pagrindinis Mariaus užsiėmimas. Pagrindinis darbas – vertimai iš anglų kalbos.
Gražiai apie savo poetinę kÅ«rybą pasakojo ir jo žmona Jurgita, beje, mÅ«sų kraštietė.
„Pirmąjį eilėraštį parašiau antroje klasėje, jis buvo apie ąžuolą ir voveres – nenuostabu, juk buvau dar vaikas, – pasakojo Jurgita. – Šiek tiek parašinėdavau pradinėse klasėse – vieną kitą trumputį eilėraštuką. Daugiau pradėjau kurti nuo dešimtos klasės. Rašau apie daug ką: gyvenimą, apie vidinius savo pojūčius, apie savo matomą pasaulį. KÅ«ryba yra mano gyvenime ir apima svarbią jo dalį, ji tiesiog egzistuoja, net nežinau kodėl. Poeziją aš suprantu kaip bendravimo, saviraiškos formą. Pirmiausia aš rašau sau, o ne kam nors kitam, nesistengiu ką nors sukurti per prievartą. Mintys į mano galvą ateina lyg iš giedro dangaus, o man telieka jas užrašyti. O jei nesirašo, tai ir gerai, vadinasi, taip turi bÅ«ti. Tačiau kai nerašau, manyje atsiranda tarsi chaosas, kuris tvyro, kol minčių neišlieju popieriaus lape. Mano tekstus lydi nuotaikos. Pavyzdžiui, kai laukiausi vaikelių, parašiau tik po vieną tekstą, tačiau jie man yra brangiausi – stipresni už ankstesnius, nes bÅ«tent juose įamžintos tuomet galvoje besisukančios mintys“...
Poezijoje galima tiek daug atrasti ir suprasti – save ir kitus. Linkime visam jaunimui dažniau prisiliesti prie poezijos lobyno.
Pašnekovus kalbino ir straipsnį parengė Agnė ORLAUSKAITĖ ir Dominyka PARADNIKAITĖ
Vasilijaus KUKONENKOS nuotraukos.
Nuotraukos

Savo eiles skaito Marius...


...ir Jurgita.Arianda Griščenko 2013-07-08 23:00:50
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?