2023 m. gruodžio 7 d., ketvirtadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Populiariausios. O kodėl?

MIGLĖ (18 m.): „Manau, kad populiariausia yra teisininko profesija. Advokato, notaro, tei­sėjo ir kitų teisininkų paslaugų žmonėms nuolat reikia, nes viskas pagrįsta įstatymais, o pa­prastam žmogui įstatymų vingrybės ne visada lengvai suvokiamos. Be to, ir pačiam teisinin­kui  ši profesija naudinga – atlyginimai nemenki, turima daug ryšių ir pan.“
Panašiai galvoja ir EIMANTAS (18 m.), ANDŽĖJUS (18 m.), EVELINA (17 m.), ALGIRDAS (20 m.) ir kiti.
 ILJA (18 m.): „Informacinių technologijų specialisto profesija, nes šiais laikais viskas su­siję su kompiuteriais“.
Su Ilja sutinka TOMAS (17 m.), MODESTAS (17 m.): „Manome, kad reikalingiausia, prak­tiškiausia ir todėl pati populiariausia profesija yra programuotojo ar IT specialisto, juk susisie­kimo internetu reikia daugybei žmonių. Be to, tokie specialistai reikalingi įvairiose verslo kom­panijose, tad gali tikėtis gero atlyginimo arba bent nelikti bedarbiu“.
INGRIDA (16 m): „Tikriausiai populiariausios profesijos visad išliks tos, kurios susijusios su medicina. Bet kurios srities gydytojai visada bus reikalingi ir gerbiami. Na, aš išskirčiau odontologiją, nes odontologų tikrai visiems reikia, be to, jie gerai užsidirba bei gali susikurti neblogą karjerą“.
LINA (18 m.), EGLĖ (16 m.): „Gydytojo, nes jis gelbsti mÅ«sų gyvybes. Gydytojas niekada nelinki blogo, tik nori padėti. Yra labai svarbu žinoti, jog kažkas gali tave išgelbėti“.
JUSTAS (19 m.): „Svarbiausias – politiko darbas. Tikro politiko, ne šiaip kokio prisitaikė­lio, juolab visą visuomenės gyvenimą valdo partijos, o dalyvauti valstybės valdyme ir kÅ«rime – svarbu ir reikšminga“.
Deja, ROMANAS (27 m.) ir MINDAUGAS (15 m), nors  prie populiariausių taip pat priski­ria politikus, savo nuomonę pagrindžia taip: „Nepersidirba žmogeliai, o gauna nemažus pini­gus... Vagia kiek nori, o niekas nebaudžia...“
Ä® populiariausių profesijų penketuką pakliuvo ir verslininkai. Anot DOVYDO, verslininkai ne­laukia, kol jiems kas nors ką duos, bet patys dirba, gamina, sukuria kitiems darbo vietas. „Be verslininkų Lietuva prapultų“, – mano dvidešimtmetis vaikinas, o jam pritaria jo bendraamžis ANDRIUS.
Kiti bendraamžiai populiariausiomis profesijomis įvardija: GIEDRĖ (16 m.) ir MILDA (15 m.) – mokytojo, anot jų, tai reikalinga profesija ir „pedagogu nėra sunku tapti“; ALVYDAS (15 m.) – statybininko, nes ją įgyti yra pakankamai lengva: nereikia daug mokytis, o ir atlygini­mai bÅ«na neblogi; INGA (16 m.) – psichologo, nes įtemptame ir nervingame gyvenime psi­chologo pagalba žmonėms itin reikalinga; EVALDAS (17 m.) – farmacininko, nes žmonės nuolat serga ir reikia išrasti vis naujus vaistus, bei dar vieną kitą profesiją.
Apklausoje iš viso dalyvavo per 40 jaunuolių. Susumavus apklausos rezultatus, pagal po­puliarumą profesijos išsidėstė taip:
* teisininkas ( 35 proc.),
* informacinių technologijų specialistas (12 proc.),
* gydytojas (12 proc.),
* politikas (12 proc.),
* verslininkas (7 proc.),
* mokytojas (5 proc.),
* vadybininkas (5 proc.),
* psichologas (4 proc.),
* statybininkas (3 proc.),
* bankininkas (2 proc.),
* farmacininkas, vertėjas, dailininkas (po 1 proc.).
ŠÄ¯ kartą sužinojome mÅ«sų bendraamžių nuomonę, o kitame numeryje sužinosime populia­riausių profesijų penketuko atstovų nuomonę apie jų pasirinktas profesijas.
Bendraamžius kalbino Eimantė PETRAUSKAITĖ, Gedmintė DIMITREVIČIŪTĖ, Dorina ŠUKYTĖ, Vilija BUČENKAITĖ, Egidijus PETRAUSKAS, parengė Gedmintė.

Eimantė Petrauskaitė 2010-11-12 14:43:24
MERĖ
Renginių organizatoriams
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?