2024 m. birželio 23 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Porcija decibelų: „Nėra ko laukti“!

Karolis ir Romanas su dainininke Valentina. Žilvino Žusino nuotr.
 Zarasiškiai reperiai Karolis TALUTIS ir Romanas ACHRANOVIČIUS (grupė T&T) sukÅ«rė dainą „Nėra ko laukti“, kurią Kovo 11osios proga skyrė visiems tautiečiams. Daina įrašyta prodiuserio Žilvino Žusino, taip pat zarasiškio, studijoje Vilniuje ir, pasak ją girdėjusių, skamba išties puikiai.
Grupę T&T žinome ir girdime jau seniai, sekėme pirmuosius jos žingsnius. Tačiau ši daina – jau nebe žingsnis, o visas šuolis į priekį. Kaip gimė ši daina, kalbiname vieną iš grupės narių Karolį TALUTÄ®. 
 Visų pirma, papasakokite apie grupę – kada ir kaip susikÅ«rėte?
 MÅ«sų grupė gyvuoja jau penktus metus. O susikÅ«rėme kažkaip... netikėtai. Tiek aš, tiek Romanas tuo metu domėjomės muzika pavieniui. (Romanas ne tik repavo, bet ir grojo gitara.) Kai sumanėme įrašyti bendrą dainą, pajutome, kad turime ir bendrų interesų. Nutarėme dalyvauti festivalyjekonkurse „Undinėlių daina“, bet tais metais nebespėjome tinkamai pasirengti, tad turėjome daugiau laiko kitų metų pasirengimui. Taip ir likome kaip grupė. Kodėl T&T?  Tai dvi T – Talaz ir Treinas.
 „Nėra ko laukti“ – daina, sukurta Lietuvos nepriklausomybės atkÅ«rimo 21ųjų metinių proga. Kokia pagrindinė jos mintis, adresatas? 
 Ši daina yra lyg apeliacija į kiekvieno iš mÅ«sų širdį: „Lietuva, kur tu?... Atėjo metas veikti...“. Dainoje išgirsti tarsi žinutę „iš gatvės“ – iš jauno ir problematiško žmogaus, kurį kankina netikrumas, nesaugumas: „Staiga šaltis mane prikelia iš miego. Žinau, nebeužmigsiu, aplinkui pilna briedo (...) KÅ«nas kaista, vien tik pagalvojus: kur einu? kas esu? koks bus rytojus?“...  TurbÅ«t šiuo metu ne vienam kyla panašÅ«s klausimai. Mes kuriame paprastiems žmonėms, paprastų žmonių kalba, todėl ir daina turi savotiško „realaus purvo“... 
Daug tautiečių šiuo metu laimės ieško svetur, tačiau nemažai bando kabintis ir čia, Lietuvoje, todėl visos dainos mes nedažome depresuojančiomis spalvomis. Juk visada yra šansas kažką keisti, galimybė įveikti iškilusius sunkumus. Tiesiog viskas priklauso nuo pačių mÅ«sų. Todėl ir sakome: „Nėra ko laukti, atėjo metas veikti!“
 Ar šia daina savo tikslą pasiekėte?
 Mes nebuvome užsibrėžę utopinių planų pakeisti pasaulį ar sukelti revoliuciją. MÅ«sų tikslas, kad žmonės, klausydami mÅ«sų pasakojamą istoriją, atpažintų save, savo draugą ar kaimyną. Vienaip ar kitaip žmonės gali dainoje rasti dalelę savęs. Ir nebÅ«tinai tiesiogine prasme. 
Panašių atsiliepimų gaviome, todėl manome, kad savo tikslą pasiekėme. MÅ«sų žinutė „išsiųsta“... 
Be abejonės, daina nebÅ«tų tokia profesionali ir „išdirbta“ be prodiuserio Žilvino Žusino pagalbos, ačiÅ« jam. Jo dėka apie mus parašÄ— populiariausiame portale DELFI ir kitoje Lietuvos žiniasklaidoje. Pagaliau turime pirmąjį savo studijinį darbą! Tai žingsnelis į priekį. 
Taip pat norime padėkoti irgi iš Zarasų kilusiai profesionaliai džiazo atlikėjai Valentinai Jaronskajai bei klasikos dainininkei ir žinomai dailininkei Grytei PintukaiteiValečkienei, padėjusioms atlikti šią dainą. Be to, turėjome progą padirbėti su profesionalais, o tai mums daug reiškia.
 Ar išvykę iš Zarasų į Vilnių nenustojote kurti? Ar atvirkšÄiai – ėmėte kurti dar daugiau?
 Pastaraisiais metais kuriame nedaug, bet ne dėl to, kad bÅ«tume išsisėmę. Tiesiog mes augame ir mÅ«sų muzika auga... Kiekvienas kÅ«rinys – tai dalelė mÅ«sų. Nenorime kurti bet ką ir bet kaip. Norime, kad mÅ«sų muzika turėtų išliekamąją vertę, todėl ir „nekepame“ dainų kas savaitę, o dirbame tol, kol gauname mus tenkinantį rezultatą. Užtai dėl ilgai brandinamų kÅ«rinių netenka „raudonuoti“. Išvykimas iš Zarasų  studijuoti į Vilnių jei ir turi kažkokios įtakos kÅ«rybai, tai tik teigiamos. Kuriame po truputį, bet užtikrintai. Nėra kur skubėti. 
 Kokie JÅ«sų ateities planai? GalbÅ«t planuojate išleisti dainų albumą?
 Planuojame ir toliau kurti. Albumas, be abejo, mÅ«sų viena iš didžiausių svajonių – norėtume, kad mÅ«sų muzika įgautų materialų pavidalą. Tačiau ar bus albumas, ar ne, dar neišduosime – laikas parodys!
 Dėkojame ir linkime sėkmės!
Kalbino Eglė SADAUSKAITĖ
Nuotraukos

Karolis ir Romanas su dainininke Valentina. Žilvino Žusino nuotr.
Eimantė Petrauskaitė 2011-04-12 17:13:48
MERĖ
Seniūnaičių rinkimai 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?