2020 m. rugpjūčio 12 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Porcija decibelų: „Nėra ko laukti“!

Karolis ir Romanas su dainininke Valentina. Žilvino Žusino nuotr.
 Zarasiškiai reperiai Karolis TALUTIS ir Romanas ACHRANOVIČIUS (grupė T&T) sukūrė dainą „Nėra ko laukti“, kurią Kovo 11osios proga skyrė visiems tautiečiams. Daina įrašyta prodiuserio Žilvino Žusino, taip pat zarasiškio, studijoje Vilniuje ir, pasak ją girdėjusių, skamba išties puikiai.
Grupę T&T žinome ir girdime jau seniai, sekėme pirmuosius jos žingsnius. Tačiau ši daina – jau nebe žingsnis, o visas šuolis į priekį. Kaip gimė ši daina, kalbiname vieną iš grupės narių Karolį TALUTĮ. 
 Visų pirma, papasakokite apie grupę – kada ir kaip susikūrėte?
 Mūsų grupė gyvuoja jau penktus metus. O susikūrėme kažkaip... netikėtai. Tiek aš, tiek Romanas tuo metu domėjomės muzika pavieniui. (Romanas ne tik repavo, bet ir grojo gitara.) Kai sumanėme įrašyti bendrą dainą, pajutome, kad turime ir bendrų interesų. Nutarėme dalyvauti festivalyjekonkurse „Undinėlių daina“, bet tais metais nebespėjome tinkamai pasirengti, tad turėjome daugiau laiko kitų metų pasirengimui. Taip ir likome kaip grupė. Kodėl T&T?  Tai dvi T – Talaz ir Treinas.
 „Nėra ko laukti“ – daina, sukurta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 21ųjų metinių proga. Kokia pagrindinė jos mintis, adresatas? 
 Ši daina yra lyg apeliacija į kiekvieno iš mūsų širdį: „Lietuva, kur tu?... Atėjo metas veikti...“. Dainoje išgirsti tarsi žinutę „iš gatvės“ – iš jauno ir problematiško žmogaus, kurį kankina netikrumas, nesaugumas: „Staiga šaltis mane prikelia iš miego. Žinau, nebeužmigsiu, aplinkui pilna briedo (...) Kūnas kaista, vien tik pagalvojus: kur einu? kas esu? koks bus rytojus?“...  Turbūt šiuo metu ne vienam kyla panašūs klausimai. Mes kuriame paprastiems žmonėms, paprastų žmonių kalba, todėl ir daina turi savotiško „realaus purvo“... 
Daug tautiečių šiuo metu laimės ieško svetur, tačiau nemažai bando kabintis ir čia, Lietuvoje, todėl visos dainos mes nedažome depresuojančiomis spalvomis. Juk visada yra šansas kažką keisti, galimybė įveikti iškilusius sunkumus. Tiesiog viskas priklauso nuo pačių mūsų. Todėl ir sakome: „Nėra ko laukti, atėjo metas veikti!“
 Ar šia daina savo tikslą pasiekėte?
 Mes nebuvome užsibrėžę utopinių planų pakeisti pasaulį ar sukelti revoliuciją. Mūsų tikslas, kad žmonės, klausydami mūsų pasakojamą istoriją, atpažintų save, savo draugą ar kaimyną. Vienaip ar kitaip žmonės gali dainoje rasti dalelę savęs. Ir nebūtinai tiesiogine prasme. 
Panašių atsiliepimų gaviome, todėl manome, kad savo tikslą pasiekėme. Mūsų žinutė „išsiųsta“... 
Be abejonės, daina nebūtų tokia profesionali ir „išdirbta“ be prodiuserio Žilvino Žusino pagalbos, ačiū jam. Jo dėka apie mus parašė populiariausiame portale DELFI ir kitoje Lietuvos žiniasklaidoje. Pagaliau turime pirmąjį savo studijinį darbą! Tai žingsnelis į priekį. 
Taip pat norime padėkoti irgi iš Zarasų kilusiai profesionaliai džiazo atlikėjai Valentinai Jaronskajai bei klasikos dainininkei ir žinomai dailininkei Grytei PintukaiteiValečkienei, padėjusioms atlikti šią dainą. Be to, turėjome progą padirbėti su profesionalais, o tai mums daug reiškia.
 Ar išvykę iš Zarasų į Vilnių nenustojote kurti? Ar atvirkščiai – ėmėte kurti dar daugiau?
 Pastaraisiais metais kuriame nedaug, bet ne dėl to, kad būtume išsisėmę. Tiesiog mes augame ir mūsų muzika auga... Kiekvienas kūrinys – tai dalelė mūsų. Nenorime kurti bet ką ir bet kaip. Norime, kad mūsų muzika turėtų išliekamąją vertę, todėl ir „nekepame“ dainų kas savaitę, o dirbame tol, kol gauname mus tenkinantį rezultatą. Užtai dėl ilgai brandinamų kūrinių netenka „raudonuoti“. Išvykimas iš Zarasų  studijuoti į Vilnių jei ir turi kažkokios įtakos kūrybai, tai tik teigiamos. Kuriame po truputį, bet užtikrintai. Nėra kur skubėti. 
 Kokie Jūsų ateities planai? Galbūt planuojate išleisti dainų albumą?
 Planuojame ir toliau kurti. Albumas, be abejo, mūsų viena iš didžiausių svajonių – norėtume, kad mūsų muzika įgautų materialų pavidalą. Tačiau ar bus albumas, ar ne, dar neišduosime – laikas parodys!
 Dėkojame ir linkime sėkmės!
Kalbino Eglė SADAUSKAITĖ
Nuotraukos

Karolis ir Romanas su dainininke Valentina. Žilvino Žusino nuotr.
Eimantė Petrauskaitė 2011-04-12 17:13:48