2022 m. lapkričio 30 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Porcija decibelų: Kodėl pianinas?

 Apie patį instrumento veikimo principą nekalbėsime – juk geriau kartą pačiam pamatyti nei šimtąkart perskaityti ar išgirsti (šimtą kartų išgirdus tą patį jau ir išprotėti galima). Ä®domiau tai, kodėl visai dar nedideli vaikai, rengdamiesi lankyti muzikos mokyklą, dažniausiai renkasi bÅ«tent šÄ¯ instrumentą. 
ARIANDA pasakoja: „Kai buvau maža, dažnai girdėdavau per televiziją L. V. Bethoveno „Elizai“ , ir mamai sakydavau, jog kai užaugsiu, taip pat grosiu šÄ¯ kÅ«rinį. Taigi sulaukusi 9erių metų nėriau į muzikos gelmes. Kodėl pasirinkau bÅ«tent fortepijoną, sunku pasakyti. Tiesiog tuo metu daugelis pradėjo mokytis groti šiuo instrumentu, galbÅ«t tai buvo vaikiškas noras nenusileisti bendraamžiams, o gal mane paskatino noras išmokti groti kÅ«rinį „Elizai“ . 
Pradžia buvo visokia. Žinoma, pirmi mokymosi metai nebÅ«na labai sunkÅ«s, bet nesakau, kad viskas ėjosi kaip sviestu patepta, buvo gero ir blogo. Paskui „užsivedžiau“ dalyvauti konkursuose, iš kurių neretai grįždavau su diplomu. Vėliau pradėjau groti ansamblyje su Raminta – tai buvo nauja ir įdomu. O štai šÄ¯met muzikos mokyklą jau baigsiu. Ir noriu pasakyti, kad esu patenkinta, jog anuomet pasirinkau bÅ«tent pianiną – juo lengviausiai galiu išreikšti savo jausmus, nuotaikas. Jau septynerius metus gyvenu su muzika ir žinau, kad su ja gyvensiu visą likusį gyvenimą“.
VIKTORIJA: „Na, mane labiau traukė gitara, bet tuomet mÅ«sų mokykloje gitaros mokytojų dar nebuvo. Pasirinkau pianiną, nes man labai patiko ir mano mokytoja, ir muzika, kurią galima pagroti šiuo instrumentu. O juo išties galima beveik viską: ir mėgautis muzika, ir kurti. Žinoma, vos gavusi progą mokytis groti ir gitara...“
RAMINTA: „Iš pradžių norėjau groti smuiku. Kodėl apsigalvojau ir pasirinkau pianiną, dabar jau neprisimenu. Lankyti muzikos mokyklą užsinorėjau pati, niekas manęs neskatino. AtvirkšÄiai – tėvai net nenorėjo manęs leisti, nes aš labai greitai užsidegdavau kažką daryti, bet netrukus ataušdavau. Tiesa, sakė, kad jei jau mokysiuos groti, tai tik  akordeonu. Na, padariau savaip ir tikrai nesigailiu. Šis instrumentas tinka visur ir anaiptol nėra taip paprasta juo groti, kaip daugumai atrodo“.
GABRIELĖ: „Žavėjausi šiuo instrumentu, man patiko grojant iš jo sklindantys garsai. Rinktis šÄ¯ instrumentą skatino ir tėvai, ir teta, kuri, bÅ«dama paauglė, taip pat lankė muzikos mokyklą, mokėsi groti pianinu.  Girdėdavau kartais ją grojant – buvo labai gražu“.  
Kaip ir žadėjome, pabaigai – patarimai.
Norint ilgai išsaugoti savo instrumentą, reikia nuolat nuo jo nuvalyti dulkes.
Atkreipkite dėmesį į kambario, kuriame stovi šis instrumentas, orą – jis neturi bÅ«ti nei drėgnas, nei per sausas, pats pianinas neturėtų stovėti arti krosnies ar karštų radiatorių.
Kartą per metus/dvejus pianiną reikia derinti (to daryti patys negalite!).
Svarbiausia – pianinu reikia groti! Nepalikite jo vieno stovėti savaitei ar kelioms, praeidami nors minutėlei prisėskite ir paskambinkite ką nors.
Dar vienas patarimas – neleiskite savo augintiniams išnaudoti pianino ne pagal paskirtį. Pavyzdžiui, kai kurie katinai mėgsta retkarčiais perbėgti per klaviatÅ«rą, sugrodami savo šiurpų kÅ«rinį. Pasitaiko, kad jie net sumąsto pailsėti ant pianino viršaus (žr. nuotr.).
Paskutinis mÅ«sų patarimas – išmokykite savo tėvus groti pianinu, kad jÅ«sų instrumentas nenugrimztų į depresiją. Juk kai išvažiuosite studijuoti, kartu su savimi pianino negabensite. Pianinas – ne gitara, kurią gali išsinešti kažkur su savimi ar groti prie laužo. Tai, mÅ«sų nuomone, vienintelis pianino minusas.
Muzika – tai palaima, ramybė, džiaugsmas, neįkainojama vertybė! Tad gerbkite ir mylėkite savo instrumentą, koks jis bebÅ«tų, tada ir jis mylės jus.
Arianda GRIŠÄŒENKO ir Eglė SADAUSKAITĖ,
nuotrauka Eglės.
NuotraukosEimantė Petrauskaitė 2011-10-23 19:29:32
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?