2022 m. gruodžio 2 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Porcija decibelų: „Lentpjūvės Festivalis“

„Plaukimas“ ant rankų.
 „LentpjÅ«vės Festivalio“ idėja prieš trejetą kilo dusetiškių jaunuolių muzikos grupei „Rotary Pump“ (dabar „Juodvarnis“). Tad ir pakalbinome šios grupės vokalistą Paulių SIMANAVIČIŲ, prašydami papasakoti, kaip gimė „LentpjÅ«vės Festivalis“, kodėl jo toks pavadinimas, ar nenukonkuruoja jo kiti Zarasuose vykstantys festivaliai, ar turi rėmėjų ir pan.
Pasirodo, festivalio idėja gimė tada, kai grupė įsigijo neblogą aparatūrą, kurios užtektų nedidelei scenai. Beveik tą pačią dieną, kai ji buvo gauta, ir nuspręsta surengti grupės ir draugų koncertą.
- „Kodėl „LentpjÅ«vės...“? Viskas paprasta – mÅ«sų grupė repetuoja mano tėčio lentpjÅ«vėje. Ji mums tapo antrais namais. Tad ir festivaliui bandėme perduodi tą pačią dvasią, kurį vyrauja mÅ«sų repeticijų „studijoje“, – šypsosi Paulius. – Konkurencija? Nesąmonė bÅ«tų konkuruoti tarp panašios muzikos festivalių, kai jų Lietuvoje ir taip nėra daug.  Man asmeniškai labiausiai patinka „Mėnuo Juodaragis“, pats jame dalyvausiu jau ketvirtus metus. Žinoma, širdžiai brangiausia mÅ«siškė „LentpjÅ«vė...“
Pasak Pauliaus, kažkokių tolimų tikslų grupė neturinti, tiesiog norėtų, kad kasmet festivalio kokybė gerėtų, kad apie „LentpjÅ«vės Festivalį“ išgirstų kuo daugiau žmonių, atvyktų daugiau geresnių grupių. Festivalio krypties ir žanrų (rokas ir metalas) taip pat nesirengiama keisti, gal tik ketinama sugalvoti kokių nors atrakcijų žiÅ«rovams dienos metu. „Iš tiesų norų yra daug, tik ne visada užtenka jėgų, laiko ir lėšÅ³. Tiesiog norim, kad festivalis augtų, – sakė grupės vokalistas P. Simanavičius. – O to nepasieksi be rėmėjų. Jų turim, tik, aišku, nedaug, ateityje ieškosime daugiau. Naudodamasis progą noriu visos grupės vardu padėkoti festivalio generaliniam rėmėjui AB „Vasaknos“, rėmėjams E. Baniui, S. LukošiÅ«nui, K. Kuzmai, S. Matuliui, V. Kondrašovui, S. Brogai, J. Pupeikiui, E. PuodžiÅ«nui, A. Gyliui, A. Šimonėliui, V. ir I. Markuliams bei, žinoma, visiems draugams, bičiuliams ir savo ir artimiesiems ne tik už materialinę, bet ir didžiulę moralinę pagalbą“.
Tąkart festivalio įspūdžiais pasidalijo ir keletas žiūrovų.
KAROLIS: „Festivalyje dalyvauju jau trečią kartą, nes noriu palaikyti jo idėją ir savo draugus – „LentpjÅ«vės...“ organizatorius. Renginys nekomercinis, toks truputį laukinis. Labiausiai patiko pirmasis, nes tai buvo kažkas naujo ir labai savo. ŽiÅ«rovų buvo nedaug ir beveik visi pažįstami. Tačiau ir kiti turėjo savotiško įdomumo. Festivaliui linkiu augti ir išlaikyti savo originalumą“.
MONIKA: „Ä®spÅ«džiai iš festivalio man kaip atlikėjai ir žiÅ«rovei liko itin geri ir smagÅ«s. Publika buvo labai maloni ir pašÄ—lusi, puikiai priėmė. Ä®domu buvo groti medinėje scenoje. Man patinka, kad šiame festivalyje jautiesi kažkiek atitrÅ«kęs nuo civilizacijos...“ 
JANINA: „Dalyvauju antrą kartą. Labai žavi visa festivalio atmosfera, neribojama laisvė, kurios kartais trÅ«ksta kituose festivaliuose, kur esi tikrinamas, „kratomas“ kas žingsnį... Šis festivalis yra puikus pavyzdys, kad galima organizuoti nemažo masto renginį be jokių apsaugų, pasitikint žmonių atsakingumu, drausmingumu. Muzikinė pusė taip pat labai gera. Žavi jaunimo iniciatyvumas, noras daryti, organizuoti. Juk tikrai ne kiekvienas sugebėtų suorganizuoti dviejų dienų festivalį pievoje po atviru dangumi su 20-ties grupių repertuaru ir dar keliomis grupėmis iš užsienio, neturint praktiškai jokių biudžetų, pajamų, didelių rėmėjų. Tik šiemet truputį nuvylė naujoji festivalio vieta, kuri buvo kiek per didelė, per erdvi, žmonės išsibarstė kas sau didesnėje erdvėje ir buvo sunkiau pritraukti visus prie scenos... Ir po liūčių patekti į šią vietą buvo ganėtinai keblu..  Labiau patiko praėjusių metų vieta – labai jauki, apsupta medžių, tinkamo dydžio, su visada šalia rusenančiu ir šildančiu laužu, šalia sėdinčiais nepažįstamaisiais... Taip pat bÅ«tų šaunu, jei organizatoriai parÅ«pintų kokią statinę su geriamu vandeniu, nes jis dažnai pasibaigia, sunku jį taupyti, kai festivalis vyksta karšÄiausią vasaros mėnesį. Organizatoriams linkiu stiprybės. Nekantriai lauksime „LentpjÅ«vės... 2012“ .
Ką gi, ir aš ten buvau, kartu su visais bridau per purvo buzą, šlapau, žiÅ«rėjau, kaip vyrai stumia įklimpusias mašinas, plojau ir rėkiau kartu su visais, mėgstančiais sunkesnę muziką... Turėjau galimybę nušokti nuo scenos ir „plaukti“ ant rankų – kur dar gali taip daryti?! Apskritai festivalis mane patraukė savo sumanymu, norais, idėjomis, savotiškumu, puikia publika – ji buvo kaip viena šeima. Ir man labai visa tai patiko! Tad kartu su visais linkiu organizatoriams sėkmės!
Dalyvavo, kalbino, parengė Dorina ŠUKYTĖ.
AUTORĖS nuotraukos. 

 
Nuotraukos

„Plaukimas“ ant rankų.


„Lentpjūvės...“ scena.


„Lentpjūvės...“ logotipasEimantė Petrauskaitė 2011-08-11 12:35:11
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?