2022 m. gruodžio 2 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Porcija decibelų Saulius KUZMA: gyventi muzikoje ir su muzika

 „Žmogus turi groti ne tiek rankomis, kiek galva...“ – šypteli Zarasų kultÅ«ros centre garso režisieriumi dirbantis jaunas vaikinas Saulius KUZMA, kurį per įvairius renginius dažniausiai ir matome prie įgarsinimo pulto. Bet tai – tik maža jo darbo dalis. Vyrukas tiesiog gyvena muzikoje ir su muzika: rengia įrašus, fonogramas, muzikuoja kapelose „Čir vyr vyrai“ ir „SadÅ«nai“, dainuoja Zarasų kultÅ«ros centro folkloro ansamblyje „Seluona“, o ir savo laisvalaikį dažniausiai leidžia muzikuodamas.
 Sauliaus vaikystė, ankstyvoji jaunystė prabėgo Dusetose. Mokėsi Dusetų Kazimiero BÅ«gos gimnazijoje, artimųjų paskatintas lankė Dusetų meno mokyklą, kurioje pas mokytoją Birutę PÅ«slienę mokėsi groti pianinu, mielai dalyvavo mokyklos renginiuose, meninėse kompozicijose Dusetų kultÅ«ros centre. Aktyvi veikla netrukdė mokslams – Saulius buvo geras mokinys, gimnazijoje jam puikiai sekėsi tikslieji mokslai. Kaip tik dėl to baigęs gimnaziją įstojo į Vilniaus universiteto Fizikos fakultetą, nusprendęs įsigyti telekomunikacinės fizikos specialybę. Ir visgi šiame universitete Saulius ilgai neužsibuvo, nes, sako, supratęs, jog tikroji jo aistra yra muzika ir tik su ja norėtų sieti savo gyvenimą. Ne itin aukštai vertindamas savo balso galimybes, vaikinas nusprendė, jog muzikos link jam derėtų „eiti aplinkkeliais“ ir išvyko studijuoti į Kauno technologijos universitetą, nusprendęs įsigyti garso režisieriaus specialybę. Visada lengviau mokytis to, kuo tikrai domiesi. Sauliui ne tik puikiai sekėsi mokslai, bet ir likdavo laiko muzikavimui. Studijuodamas Kaune lankė tautinio meno ansamblį „Nemunas“, su kuriuo koncertuodamas aplankė Meksiką ir Lenkiją.
Baigiant studijas reikėjo atlikti praktiką. Vaikinas jai pasirinko Zarasų kultÅ«ros centrą. „Kodėl Zarasai? Man buvo taip atsibodęs didmiestis, nes „iki kaulo smegenų“ esu kaimo vaikas. O į Dusetas nevykau, nes norėjau palaikyti „saugų atstumą“ nuo tėvų, – valiÅ«kiškai šypteli Saulius. – Na, o paskui pasiprašiau čia ir dirbti garso režisieriumi. Mane priėmė su mielu noru, ir nors Zarasuose nieko nepažinojau, labai greitai pritapau“. 
Zarasuose Saulius Kuzma dirba ir gyvena jau metus. KultÅ«ros centre vyrukas rengia įrašus, fonogramas, įgarsina renginius. Sako, kartais tenka nemažai paplušÄ—ti, bet didelių nesėkmių lyg ir nepasitaikę. Saulius džiaugiasi, kad gali gyventi, kaip visada norėjo, – nuolat su muzika ir muzikoje. Jis ne tik groja kapelose, dainuoja folkloro ansamblyje, bet ir randa laiko muzikuoti pats sau. Dabar vyrukas moka groti ne tik pianinu, bet ir daugeliu kitų instrumentų: armonika – jos pradmenų pamokė sadÅ«niškis Petras Leleika, mandolina, kuria išmoko groti pats, taip pat visais bosais, gitara – šiais instrumentais groti jis taip pat išmoko savo jėgomis. Vienas Sauliui labiausiai patinkančių, bet sunkiausiai įvaldomų instrumentų yra dÅ«dmaišis. Juo groti įkvėpė moteris dÅ«dmaišininkė, kurią jis girdėjo grojant lankydamasis Baltarusijoje.
  Paklausus apie ateities planus garso režisierius Saulius Kuzma sako, jog norėtų ir toliau dirbti šÄ¯ darbą, nes su mielu noru keliasi į jį rytais. Tačiau koks eilinis nesvajoja tapti generolu...
„Svajonė buvo ir yra išgyventi iš grojimo, bet Lietuvoje tikriausiai to nepavyks dėl materialinės padėties“, – liÅ«dnokai prasitarė Saulius. Jis taip pat labai norėtų suburti savo grupę, nes be darbo kultÅ«ros centre  ir muzikavimo grupėse mėgsta savo laisvalaikį, nors ir mažai jo turi, leisti nedidelėje žmonių kompanijoje, groti gitara. „Nesu namisėda, mėgstu bÅ«ti su draugais, ką nors veikti, kurti, išbandyti vis kažką naujo“, – taip save apibÅ«dina Saulius Kuzma.
Kalbino ir medžiagą parengė Viktorija SAMOCHVALOVAITĖ.
NuotraukA iš asmeninio Sauliaus albumo.
 
NuotraukosArianda Griščenko 2013-05-08 23:21:01
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?