2020 m. liepos 10 d., penktadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Prašome atsakingai naudoti pirotechniką

Fejerverkas šiais laikais yra vienas įspūdingiausių šventės akcentų, tačiau juos naudoti reikia atsargiai ir atsakingai. Neretai naudojama pirotechnika drumsčia ramybę ir gąsdina. Dažnai pasitaiko atvejų, kai vidurnaktyje švenčiantieji išėję iš restoranų ir kavinių, nepaisydami galiojančios pirotechnikos naudojimo tvarkos, neatsižvelgdami į esantį paros laiką, nepagalvodami apie netoliese gyvenančius jautresnius arba silpnos sveikatos senyvus žmones į dangų paleidžia gausybę daugiaspalvių ugnies žiedų.
 
Lietuvos Respublikos civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo tvarkos įstatymas draudžia naudoti civilines pirotechnikos priemones jeigu tai trikdo viešąją rimtį. Naudoti civilines pirotechnikos priemones draudžiama nuo 22.00 val. iki 8.00 val. (išskyrus švenčių dienas, taip pat per masinių pramogų renginius, kuriuos rengti savivaldybės taryba yra išdavusi leidimą), kitu teisės aktuose nustatytu ar savivaldybės tarybos nustatytu laiku.
 
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad civilinių pirotechnikos priemonių įsigijimo, naudojimo tvarkos pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą iki šešiasdešimt eurų. Gyventojai apie pažeidėjus, kai trikdoma viešoji rimtis, raginami pranešti policijai bendruoju pagalbos telefono numeriu 112.
Mėgaukitės šventėmis atsakingai.
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos
Viešosios tvarkos skyrius

Viešosios tvarkos skyrius 2018-06-18 15:05:03