2024 m. balandžio 13 d., šeštadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Prastėjanti Stelmužės ąžuolo būklė

2024 m. vasario 17 dieną vietos gyventojai kreipėsi į merę susirÅ«pinę dėl prastėjančios Stelmužės ąžuolo bÅ«klės. Vasario 19 dieną Zarasų rajono savivaldybė, padariusi Stelmužės ąžuolo šakų bÅ«klės nuotraukas, kreipėsi į Valstybės saugomų teritorijų tarnybą ir Aukštaitijos saugomų teritorijų direkciją dėl gerokai suprastėjusios ąžuolo šakų bÅ«klės, kurią sukėlė netinkamos atramos.
 
Dar 2023 metų gegužės mėnesį Zarasų rajono savivaldybės administracija kreipėsi į Aukštaitijos saugomų teritorijų direkciją dėl valstybės saugomo gamtos paveldo objekto – Stelmužės ąžuolo bÅ«klės ir medžio šakų atramų. Dar tą patį mėnesį administracija organizavo susitikimą su asociacija Kraštovaizdžio ir želdynų ekspertų grupe (KŽEG) su prašymu įvertinti Stelmužės ąžuolo šakų bÅ«klę, atkreipė dėmesį į netinkamas atramas bei paprašÄ— ekspertų įvertinti, ar naujosios šakų atramos neturi įtakos ąžuolo bÅ«klei. Asociacija greitai sureagavo į prašymą ir pateikė Stelmužės ąžuolo įvertinimą ir rekomendacijas šio medžio senolio ir jo aplinkos priežiÅ«ros ir tvarkymo darbams.
 
Stelmužės ąžuolo prižiÅ«rėtojas yra Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, kuri rÅ«pinasi medžio gerove ir turi užtikrinti medžio gyvybingumą, palaikymą arba duoti leidimą tai daryti kitoms institucijoms.
 
Paskutiniai Stelmužės ąžuolo tvarkymo darbai buvo atlikti 2020 m. įgyvendinant Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos projektą „Stelmužės ąžuolo pritaikymas lankymui“. Ä®gyvendinus projekte numatytus darbus ir 2021 m. lūžus šakai, arboristai rekomendavo pastatyti papildomas atramas, pakeisti kai kuriuos projekte numatytus sprendinius ir pakeisti atramų pastatymo vietas, nes buvo netinkamai paruoštas jų pagrindas.
 
Zarasų rajono savivaldybės administracija kreipėsi į Aukštaitijos saugomų teritorijų direkciją su prašymu pakeisti naujai pastatytas atramas. Siekiant įvertinti Stelmužės ąžuolo bÅ«klę ir nustatyti ar (ir kokie) reikalingi tvarkymo darbai, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba pakvietė daugybę specialistų, 2023 m. birželio 28 buvo suorganizuotas nuotolinis pasitarimas, o liepos 20 d. – susitikimas vietoje prie Stelmužės ąžuolo. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovas, apžiÅ«rėjęs visas Stelmužės ąžuolo šakų atramas, įvertino jas teigimai, tik pastebėjo, kad viena atrama išÄ—jusi iš savo vietos, tad buvo priimtas sprendimas pakeisti tik tos atramos pastatymo vietą.
 
Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija 2023 rugsėjo 25 el. paštu kreipėsi į 7 potencialius tiekėjus dėl atramos pastatymo vietos keitimo kainos nustatymo. Kol tęsėsi finansavimo paieškos, direkcija iš anksto aktyviai ragino potencialius tiekėjus dalyvauti tvarkymo darbuose, darbo tvarka bendravo su daugeliu Lietuvos panašių darbų patirties turinčių įstaigų, įmonių atstovais. Lapkričio 10 d. direkcija oficialiai kreipėsi į 17 potencialių tiekėjų kviečiant dalyvauti ir teikti pasiÅ«lymus. Nesulaukus pasiÅ«lymų Stelmužės ąžuolo tvarkymo darbams atlikti, lapkričio 24 d. direkcija pirkimą paskelbė jau per Centrinę viešÅ³jų pirkimų informacinę sistemą (CVP IS), tačiau pirkimas neįvyko, o vieninteliai dokumentus teikę tiekėjai nurodė didesnę nei numatyta darbų kainą.
 
Šiomis dienomis rajono Savivaldybės administracija intensyviai komunikuoja su Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovais dėl pablogėjusios ąžuolo šakų bÅ«klės. Jeigu Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija laiku nesiims veiksmų, Stelmužės ąžuolas neteks dar vienos šakos.
 
Zarasų rajono savivaldybė administracija susisiekė su aukšÄiausią kvalifikaciją turinčiu arboristu, kuris sutiko nemokamai padėti gelbėjant ąžuolo šakas. Dabar Stelmužės ąžuolo šakų bÅ«klė priklauso tik nuo Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos priimtų sprendimų, kuri turi išduoti leidimus ir vykdyti visus ąžuolo šakų atramų tvarkymo procesus.
 
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2024-02-22 15:35:48
MERĖ
Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?