2024 m. birželio 23 d., sekmadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

Pro spindinčių ežerų akis - senoviniais automobiliais

2014 m. birželio 14 d. (šeštadienį) Lietuvos techninės apžiÅ«ros įmonių asociacija „Transeksta“ ir VšÄ® „Saugus ratas“ rengia istorinių automobilių ir motociklų ralį Zarasų rajono keliais. Net 133,9 kilometro ilgio ralio maršrutas drieksis pačiomis vaizdingiausiomis rajono vietovėmis asfalto keliais. Ralio startas - 11.00 val. Zarasų miesto Sėlių aikštėje priešais rajono Savivaldybę, o žiÅ«rovai prieš startą su čia išrikiuota dalyvių technika galės susipažinti dar anksčiau.
                                
Galima drąsiai tvirtinti, jog tiek antikvarinės autotechnikos, kiek jos birželio 14-ąją riedės Zarasų miesto gatvėmis ir rajono keliais, šio vieno gražiausių šalies kampelių žmonės dar nėra regėję.
 
„Džiaugiuosi, kad gero įvertinimo susilaukė pernai mÅ«sų surengtas pirmasis toks ralis, paskatinęs stengtis, kad šiemetinis dar labiau patiktų tiek renginio dalyviams, tiek žiÅ«rovams, kurių dėmesio stoka tikrai nesiskundžiame, - sako varžybų direktorius Valdas Juozas VilÅ«nas. – Šalyje kaip ant mielių augantis susidomėjimas antikvarine autotechnika – tai ne duoklė madai. Reikia tik džiaugtis, kad istoriniai automobiliai ar motociklai vis labiau domina ne tik senovinės technikos restauratorius, ver­ti­nančius ­ne­su­ga­din­tą ori­gi­na­lu­mą ir kelių dešimtmečių senumo technikos grožį. Teisus buvo genialusis automobilių konstruktorius Henris Fordas tvirtinęs, jog senovinė technika įgyja tikrąją savo vertę tik išvairuota į kelius, o ne dulkėdama privačiuose garažuose“.
 
Vadovaudamiesi tokiomis mintimis 2014 m. birželio 14 d. Zarasuose prasidėsiančiame ralyje jo rengėjai pakvietė dalyvauti is­to­ri­nių au­to­mo­bi­lių, mo­to­ciklų ir su­nkve­Å¾i­mių vairuotojus ar jų savininkus.
 
Ralio rengėjus itin nudžiugino Zarasų rajono savivaldybės mero Arvydo Steponavičiaus geranoriškas požiÅ«ris į renginį. Meras ne tik įsteigė taurę ralio nugalėtojams, bet ir subÅ«rė vietinių entuziastų grupę, kuri padarys viską, kad renginys taptų puikia švente ne tik jo dalyviams, bet ir žiÅ«rovams, kurie įspÅ«dingų automobilių kavalkados lauks tarpiniuose finišuose.
 
Ralio maršrutas drieksis pačiomis vaizdingiausiomis rajono vietovėmis asfalto keliais. Tad žygio dalyviai pro automobilio langą galės gėrėtis ne tik įspÅ«dingiausiais Lietuvos Šveicarija vadinamo Zarasų rajono vaizdais, bet ir dalyvauti foto-kino sesijose prie seniausio bei storiausio Lietuvoje ir vieno seniausių Europoje, 1500 metų skaičiuojančio Lietuvos gamtos paminklo - Stelmužės ąžuolo, naujam gyvenimui prikelto Antazavės dvaro, unikalios neoromantinio stiliaus su ryškiais neogotikos bruožais akmeninės Salako bažnyčios ir kt.
 
„Senovinių automobilių ir motociklų vairuotojų neturėtų gąsdinti žygio pavadinime atsiradęs žodis „ralis“, - sako varžybų vyriausiasis komisaras Remigijus Dermantas. – Renginio dalyviai nelėks kaip akis išdegę, o važiuos oriai, maždaug 50-60 km/val. vidutiniu greičiu, kaip ir dera tokių transporto priemonių vairuotojams. Numatytas ir poilsis gamtoje, žolelių arbatos, šviežio sÅ«rio ir medaus ragavimai, o kad žygį lydėtų ir varžybiškumo elementas, ralio dalyvių laukia dvi tiks­laus pra­va­Å¾ia­vi­mo rung­tys“.
 
Ko gero vienu įstabiausių šio ralio akcentų turėtų tapti jo finišas. Apie 17.00 val. ralis finišuos kaip feniksas iš pelenų kylančiame Vasaknų dvare, šalia to paties pavadinimo ežero, kur jau antrą dieną šurmuliuos pirmą kartą Lietuvoje rengiamas tris dienas tris naktis truksiantis alaus festivalis, pasak dvaro šeimininko Alfonso Kėvišo, ateityje galbÅ«t tapsiantis tokia pat alaus mėgėjų švente, kaip garsioji Miuncheno „Oktoberfest“. 
 
Žygio dalyviai, apdalinti taurėmis, prizais ir diplomais, galės kelio dulkes nuplauti ragaudami  bent vienos rÅ«šies iš čia putosiančio daugiau nei 30 skirtingų skonių ir stilių alaus, kurį, beje, bus galima ragauti ne kaip įprasta iš pilnų bokalų, o 100 ml degustacinėmis dozėmis, alkį numalšinti netradiciniais maisto patiekalais, o susitarę iš anksto, ir likti nakvynei dvaro menėse.
 
Jau užsiregistravusių dalyvauti ralyje paraiškos liudija, jog paganyti akis žiÅ«rovams tikrai bus į ką. Ralyje galėsime gėrėtis originaliais ir itin retais „Porsche 924“, „Ford-Capri“, „Fiat 126“, pirmuoju garsiosios serijos septintuku – BMW 735,lÅ«kesčius pranokusiu„Volkswagen Kaffer“, Amerikos gamintojus išgarsinusiu, net 7 litrų darbo tÅ«rio variklį turinčiu penktosios kartos 1977 metų gamybos „Cadillac de Ville“, daugelio mÅ«sų jaunystę menančiais, originaliais ir tviskančiais, tarsi vakar nuo konvejerio nuriedėjusiais „žiguliukais“ – „VAZ 2101“ ir „VAZ 2108“ ir kitais žvilgsnį kerinčiais automobiliais bei motociklais.
 
Ralio tarpiniai etapai ir pertraukos:
 
11.00-11.17 val. Zarasai-Stelmužė (prie ąžuolo, atstumas – 13,90 km, laiko norma - 17 min., vidutinis greitis - 49,06 km.val., pertrauka - 28 min.).
 
11.45-12.15 val. Stelmužė-Antazavė (Antazavės dvare, atstumas – 29,20 km, laiko norma – 30 min., vidutinis greitis – 58,40 km/val., pertrauka – 30 min.).
 
13.00-13.45 val. Antazavė-Salakas (prie Salako bažnyčios, atstumas – 37,90 km, laiko norma – 45 min., vidutinis greitis – 50,53 km/val., pertrauka – 1 val.).
 
14.15-15.25 val. Salakas-Antalieptė (Antalieptėje, atstumas – 35,55 km, laiko norma – 40 min., vidutinis greitis – 53,33 km/val., pertrauka 35 min.).
 
16.00-16.20 val. Antalieptė–Vasaknos (prie Vasaknų dvaro, atstumas – 17,35 val., laiko norma 17 min., vidutinis greitis – 52,05 km/val.).
 
 
Ralio spaudos centras – ViešÅ³jų ryšių agentÅ«ra „Visus Bonus“ (tel./faks: (8 5) 230 57 25 

Zarasų rajono savivaldybė 2014-06-12 08:30:00
MERĖ
Seniūnaičių rinkimai 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?