2024 m. kovo 5 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. +370 385 37 173, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

„Prozos ruduo 2024 Zarasuose“ – apie kelius, atvedusius į literatūrą

Paskutinį lapkričio mėnesio snieguotos dienos vakarą, Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka pakvietė prozos mylėtojus į tradiciškai rudenį vykstančius prozos skaitymus. Šių metų renginio „Prozos ruduo“ svečiai – literatÅ«rinis šeimos duetas: eseistas, literatÅ«rologas, kritikas, Vilniaus universiteto lietuvių literatÅ«ros katedros docentas, humanitarinių mokslų daktaras, dėstytojas ir literatÅ«ros vadovėlių bendraautorius Regimantas Tamošaitis ir prozininkė, eseistė, poetė, dramaturgė, dvylikos knygų autorė Laura Sintija Černiauskaitė. LiteratÅ«ros vakarą vedė dr. Irena Baliulė.
 
Tiek prozininkė L. S. Černiauskaitė, tiek literatÅ«rologas R. Tamošaitis kelius į literatÅ«rą atrado ne iš karto. Nors literatÅ«ra, pripažino abu, visada buvusi šalia jų. Laura bandė studijuoti režisÅ«ros mokslus, bet, pajutusi, kad tai ne jai, atsisakė ir įstojo į filologijos fakultetą. R. Tamošaitis, neturėdamas aiškių tikslų, irgi kurį laiką „klaidžiojo“ – studijavo dailės technikume, dirbo atsitiktinius darbus, atliko tarnybą sovietinėje armijoje Leningrade (Sankt Peterburge). Ilgas savęs ieškojimas ir, galbÅ«t, atsitiktinumas, pakreipė į filologijos studijas, o po studijų Universitete į tęstines aspirantÅ«ros studijas.
 
Vakaro moderatorė, zarasietė filologė Irena Baliulė kruopšÄiai surinko ir meistriškai suvedė rašytojos L. S. Černiauskaitės sąsajas su Zarasais. Senelių gimtinė yra Gaidės kaime, esančiame netoli nuo Zarasų, kur iki šių dienų yra išlikusi dar senelių statyta sodyba, kurioje Laura dažnai su šeima leidžia vasaras. Paaiškėjo, kad Zarasuose gyvena ir rašytojos artimi giminaičiai. Zarasietis aktorius ir režisierius Algirdas Latėnas 2003 m. Jaunimo teatre pastatė pjesę pagal Lauros Sintijos knygą „Liučė čiuožia“. „Kai juokaujama, kad rašytojas Juozas Erlickas yra Zarasų žentas, tai rašytoja Laura Sintija Černiauskaitė yra Zarasų antros eilės pusseserė“, – juokavo Irena Baliulė.
 
Daug aktualių temų buvo paliesta: aptarti literatÅ«ros premijų įvertinimai, literatÅ«ros kÅ«rinių ekranizacijos, mokykloms rekomenduojamų perskaityti knygų sąrašai, aišku, ir literatÅ«ra, paskatinusi giliau pažvelgti vienas į kitą ir įžiebusi meilės kibirkštį, kuri išsirutuliojo į gražią (literatÅ«rinę) kÅ«rybinę šeimą.
 
Rašytoja L. S. Černiauskaitė skaitė esiukus (kaip ji pati įvardijo) iš naujausios savo esiukų knygos „Džiaugsmynas“. Eseistas R. Tamošaitis tęsė skaitymus iš savo 2016 m. išleistos esė knygos „Vien tik zuikiai naktyje“.
 
Laura Sintija Černiauskaitė yra Europos Sąjungos literatÅ«ros premijos laureatė (2009) ir Berlyno teatrų festivalio nugalėtoja (2004), apdovanota Kazimiero Barėno (2009), Jurgos Ivanauskaitės (2011), Antano Vaičiulaičio (2012), Gabrielės Petkevičaitės- Bitės (2023) literatÅ«rinėmis premijomis.
 
Regimantas Tamošaitis apdovanotas Lietuvos Respublikos kultÅ«ros ministerijos premija už geriausią publicistiką kultÅ«ros temomis laureatas (2006), Bronio Savukyno premija už publicistinius kÅ«rinius (2015), Felicijos Bortkevičienės Kalbos premija (2022). Jis yra parašÄ™s monografiją „Kelionė į laiko pradžią: indų idealizmas, VydÅ«nas, Krėvė“(1998) ir dvi eseistikos knygas „Vitaminų pardavėjas“ (2007) ir „Vien tik zuikiai naktyje“(2016).
 
 
Saulė Pelekienė,
Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Nuotr. Donato Merkio
NuotraukosZarasų rajono savivaldybė 2023-12-04 15:07:06
MERĖ
Tikime laisve 2024
image
Zarasų rajono savivaldybės atsinaujinančių išteklių energijos naudojimo plėtros veiksmų planas iki 2030 m.
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
 
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
  
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Apklausa
image
  • Ar jums pakanka informacijos apie Zarasų rajono savivaldybės veiklą?