2022 m. lapkričio 30 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. [email protected]
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
  • Structure
  • TURIZMO INFORMACIJOS CENTRAS
  • lt kalba
  • en language
Versija neįgaliesiems
Informacija
image
Naujiena
zrs

„Ragavome“ to, kas pagaminta „Socialinėje virtuvėje“

Sėlių aikštėje „išdygo“ neregėti paviljonai.
Bene daugiausia dalyvių pritraukė „Forumo teatras“. Stebėdami vaidinamas aktualias problemines situacijas bandėme visi kartu kalbėti apie socialines problemas ir kaip galėtume jas išspręsti. Apsilankėme ir „Gyvojoje bibliotekoje“, kur galėjome „skaityti“ neįprastas knygas – kalbėtis su gyvai ir nuoširdžiai savo istorijas pasakojančiais neregiu ir feministe, juodaodžiu, blondine ar homoseksualu. Šie „skaitymai“ ne vienam sugriovė  susiformavusius stereotipus ir privertė suvokti, kad visi esame lygÅ«s, svarbÅ«s ir reikalingi – tai buvo puiki tolerancijos pamoka.
 „Nevyriausybinių kontaktų mugėje“ prisistatė kai kurios nacionalinės nevyriausybinės organizacijos (Lietuvos moksleivių parlamentas, Lietuvos gėjų lyga ir dar kelios), tačiau pati mugė nebuvo nei įdomi, nei naudinga, nes be mÅ«sų, jaunimo organizacijos „Tu – ne vienas“, kitos Zarasų rajono nevyriausybinės organizacijos (nei jaunimo, nei „senimo“) praktiškai nedalyvavo.
Mažai susidomėjimo sulaukė ir „Bendruomenių forumas“, seminarai „Neformalus ugdymas ir žmogaus teisės“ bei „NVO finansinės galimybės“, „Nepatogaus kino“ seansas ksenofobijos tema.
Apskritai tądien tiek renginio organizatoriai, tiek ir saujelė dalyvavusiųjų labai nusivylė zarasiškių neaktyvumu. Renginys tikrai buvo vertas dėmesio – įdomus, naudingas, aktualiomis temomis, rengėjai visus šiltai sutiko, vaišino arbata ir sumuštiniais, stengėsi užimti, kad niekas nenuobodžiautų, galų gale, šiam renginiui surengti išleista nemažai lėšÅ³ (paviljonai, transportas, rengėjai, aktoriai ir visa kita), tačiau aikštėje, be rengėjų ir svečių, zarasiškių kažin ar susirinko bent koks pusšimtis. Ä®domu, ką gi veikė jaunimas tą sekmadienį, kad nė neužsuko pažiÅ«rėti, kas vyksta miesto centre? Ne tik jaunimas, bet ir su jaunimu dirbantys, juos aktyviais piliečiais skatinantys bÅ«ti suaugusieji, pagaliau rajono valdžios atstovai, taip dažnai mėgstantys pasigirti, kaip jie rÅ«pinasi jaunimu...    
Nacionalinio socialinės integracijos instituto direktorė Neringa Jurčiukonytė renginio pabaigoje sakė, jog, nepaisant mažesnio Zarasų miesto gyventojų aktyvumo, „Socialinė virtuvė“ laikoma sėkminga: „Toks dalyvių aktyvumas tik parodė socialinių renginių poreikį. Šis renginys skirtas skatinti visuomenės aktyvumą. Jei visuomenė jau aktyvi – verta susimąstyti, ar renginiai organizuojami tikslingai“. Jai paantrino ir Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centro valdybos pirmininkas Ričardas Diržys: ,,Taip, dalyvių nebuvo labai daug, bet tie, kurie atėjo, įsitraukė, dalyvavo skirtinguose užsiėmimuose ir išbuvo iki galo. Daugelis vietinių gyventojų praleido galimybę, bet tie, kurie sudalyvavo, liko pilni įspÅ«džių“.
 Renginio organizatoriai tikisi, kad tie, kurie dalyvavo „Socialinėje virtuvėje“ ir pasisėmė energijos, žinių, tolerancijos, visu tuo pasidalys ir su kitais miesto piliečiais.
Parengė Eimantė PETRAUSKAITĖ ir Gedmintė DIMITREVIČIŪTĖ
Danutės PULOKAITĖS nuotraukos.
 
Nuotraukos

Sėlių aikštėje „išdygo“ neregėti paviljonai.


„Socialinio miesto žemėlapio“ dalyviai buvo aktyvūs.


Būrelis jaunimo organizacijos „Tu – ne vienas“ narių, dalyvavusių kone visuose „...virtuvės“ renginiuose.


Nacionalinio integracijos instituto darbuotojas zarasiškis Arūnas Survila mielai paliko savo kontaktus mūsų knygoje.Eimantė Petrauskaitė 2010-10-08 19:43:54
Koronavirusas
image
Komunalinės atliekos
image
Elektroninės paslaugos
image
epaslaugos
Verta dėmesio
image
 
Emocinė pagalba
 
veiklos ataskaitos
 
Zarasai
 
 
Informacija žiniasklaidai
 
Radiacinė sauga
 
Kurortiniai Zarasai
 
Bendruomeninių organizacijų taryba
  
Už švarius Zarasus
 
Projektai
 
 
Apklausa
 
Korupcijai ne
 
Zarasų būstas
 
Šildymas
 
Teise
 
Tvarkau Zarasus
 
Atranka
 
Valstybinė kalba
 
FB
 
112 

 

Teisinė pagalba

 

Love job

Apklausa
image
  • Ar rÅ«Å¡iuojate atliekas?