2019 m. gegužės 21 d., antradienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems

Skelbiamas Zarasų rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos projektų finansavimo konkursas. Paraiškos priimamos nuo 2019 m. balandžio 30 d. iki 2019 m. gegužės 29 d.

Informacija
Verta aplankyti
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bendruomeniniai šeimos namai „Saugi šeima“ 
 

 
 
 
vspace=4
 
Atnaujink būstą
  
 
 
Mes socialiniame tinkle  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Svetainės sukūrimą rėmė

Kiti projektai
Naujiena
zrs

Rajono savivaldybės tarybos posėdyje pristatyta viešbučio vizija

Penktadienį, lapkričio 30 d., vykusiame rajono Savivaldybės tarybos posėdyje pirmuoju klausimu buvo pristatyta Zaraso ežero pakrantėje, Bajorų gatvėje, planuojamo statyti „Zarasai SPA Resport“ viešbučio vizija.
 
Investitoriaus atstovas pristatė planuojamo investicinio projekto atsiradimo aplinkybes. „Tai - ne vienos dienos sprendimas. Žmogaus, kuris apsisprendė investuoti Zarasuose, seneliai ir tėvai yra gyvenę šiame rajone ir investicija yra daugiau duoklės protėviams atidavimas, nei greitai atsiperkanti investicija. Nors skaičiavimai buvo atlikti, investitorius tikrai šiai dienai nežiūri į ekonominius rodiklius, nes skaičiukai nerodo požymių, kad šis projektas atitinka viešbučio verslo modelį“, - sakė investitoriaus atstovas. Pranešėjas pabrėžė, kad jei rajono Savivaldybės administracija, rajono taryba palaikis šio projekto idėją, savo sprendimais pritars  Zarasų miesto plėtros idėjoms, netolimoje ateityje miestas tikrai bus visai netoli dabar esamų Lietuvos kurortų lyderių. 
 
Ketinimo investuoti rimtumą rodo ir tai, kad investitorius, iš vietos verslininkų įsigijęs senosios miesto pirties sklypą Bajorų gatvėje, tuo neapsiribojo. Įvertinus, kad vien tik viešbučio veikla neduos miestui reikalingo postūmio paslaugų plėtrai, buvo nuspręsta įsigyti ir šalia šio sklypo esantį privatų sklypą, o vėliau, aukcione nusipirkti ir trečią, valstybei priklausiusį sklypą. Apjungus tris sklypus, investicijos galimybė tapo reali, nes esamame plote jau įmanoma įrengti ne tik viešbutį, bet ir SPA su 20 metrų ilgio baseinu, restoraną, banketinę salę, automobilių parkavimo aikštelę.
 
„Investitorius nebijo būti pirmuoju investuojant į tokį projektą, o toliau belieka, kad mes vieni kitus suprastume, pritartume ir padėtume“, - sakė investitoriaus atstovas.
 
 „Zarasų rajono savivaldybė, detaliojo plano keitimu jau atliko pirmuosius žingsnius šio projekto įgyvendinimo link. Užstatymo zona buvo perkelta iki sklypo leistinos ribos, sujungi sklypai ir teritorijai suteiktas infrastruktūros teritorijos statusas, kas sąlygoja teritorijoje statyti ne tik statinius, bet projektuoti ir automobilių stovėjimo aikšteles. Detalusis planas pateiktas Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai derinti ir teikti išvadai, o po to jau seks kitas etapas - projektinių pasiūlymų rengimas, viešinimas ir teikimas visuomenei derinti“, - sakė rajono Savivaldybės architektas Evaldas Ulianskas.
 
Koncepcijos autorius architektas Ričardas Stulpinas pristatė turimą architektūrinę viziją ir planuojamo komplekso koncepciją. Kaip sakė architektas, vizijos tikslas yra sintezuoti užsakovo (investitoriaus) viziją, verslo ketinimus, urbanistikos keliamus reikalavimus, kraštovaizdžio suderinimo klausimus. „Šitoje jautrioje Zarasų miesto urbanistinėje terpėje negalima daryti tokių didelių, stambių tūrių, vadinkim modernistinių, todėl architektūrine vizija ir buvo bandoma atsakyti į tuos klausimus“, - sakė architektas. 
 
Architekto požiūriu, sklypas yra unikalus, nes yra arti miesto centro, šalia sutvarkytos krantinės, ant fantastiškai gražaus reljefo, kylančio į viršų ir saulėlydžio ežere, kuris matomas pro planuojamo objekto langus. Bendras komplekso plotas būtų apie 4500 kv.m. Pradėjus planuoti kompleksą nuo vidurinio sklypo, kuriame telpa tik restoranas ir apie 50 viešbučio kambarių, paaiškėjo, kad verslo modeliui tai visai neapsimoka, todėl įsigytame,  šalimais esančiame sklype, buvo galvojama apie baseiną, SPA ir dar papildomų 20 viešbučio kambarių. „Įvertinus restorano patalpų, viešbučio kambarių ir SPA patalpų dydžius, iškilo automobilių parkingo klausimas, kuris išspręstas trečio, valstybei priklausančio sklypo, įsigijimu. Esamame sklype bus galima įrengti šiam objektui reikalingą vietų skaičių automobilių statymui“, - sakė R.Stulpinas.
 
Architektas patikino, kad projektiniai sprendiniai tikrai atitiks urbanistikos keliamus reikalavimus, kraštovaizdžio suderinimo klausimus, o naujasis statinys gražiai įsikomponuos į Zarasų miesto panoramą.
 
Arvydas Veikšra,

 

mero patarėjas
Nuotraukos
Zarasų rajono savivaldybė 2018-12-03 15:23:38