2020 m. liepos 15 d., trečiadienis

ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖ

Zarasų rajono savivaldybės administracija. Sėlių a. 22, 32110 Zarasai, tel. (8 385) 37173, faks. (8 385) 37172, el.p. info@zarasai.lt
Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188753461.
Versija neįgaliesiems
Informacija
Naujiena
zrs

Rajono vadovai lankėsi Kazachstano ekonomikos forume

Praėjusią savaitę didžiausio Kazachstano miesto Almatoje vyko Lietuvos regionų ir Kazachstano ekonomikos forumas.

 

 

 

 


 

Šiame forume dalyvavo ir Zarasų rajono meras Nikolajus Gusevas, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas. Šioje šalyje jie lankėsi su oficialiu vizitu. Delegacijoje buvo ir kitų rajonų savivaldybių vadovai, verslininkai. Šis tarptautinio bendradarbiavimo vizitas į Kazachstano Respubliką skirtas kontaktų užmezgimui, galimų bendradarbiavimo sričių ir projektinių idėjų identifikavimui, patirties mainams. Lietuvos delegaciją priėmė Lietuvos ambasados Kazachstane atstovai, supažindino su turtinga šios valstybės istorija, perspektyvomis ir galimybėmis. Kazachstane šiuo metu gyvena apie 4000 lietuvių, kurių dauguma – tremtinių palikuonys. Didžioji dalis lietuvių bendruomenių palaiko artimus ryšius su Lietuva, lankosi joje, puoselėja tautiškumą, Kazachstano Respublikoje veikia net vaikų folkloro ansamblis. Mūsų šalies delegacijos atstovai dalyvavo forume „Lietuvos regionų ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtra”, kurio metu Kazachstano valstybinėms institucijoms ir verslui buvo pristatyti Lietuvos regionai, laisvos ekonominės zonos, atskiros įmonės“. Šiame gražiame renginyje buvo prisiminta, kad šiuo metu Almatoje dirba apie 100 prekybos, logistikos ir žemės ūkio produktų perdirbimo įmonių, kuriose dalyvauja lietuviškas kapitalas. Praėjusiais metais prekyba tarp Almatos ir Lietuvos sudarė apie 40 milijonų dolerių. Forume buvo aptarta bendrų projektų įgyvendinimo perspektyvos. Forume dalyvavo daugiau nei 200 Kazachstano verslininkų, nacionalinės verslininkų asociacijos „Atameken“, įmonių „Kazinvest“, „Socialinės verslo korporacijos „Almaty“, Almatos industrinės zonos, Kazachstano investicinių fondų bei bankų vadovai. Lietuvos regionų delegaciją sudarė 30 savivaldybių vadovų ir verslininkų. 

 

„Lietuva – mūsų strateginis partneris ir durys į Europos Sąjungos rinką, todėl džiaugiamės, kad Baltijos šalių ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtros asociacijos bei Kazachstano ambasados Lietuvoje organizuotas ekonomikos forumas vyko būtent mūsų mieste. Gausi Lietuvos regionų delegacija, kurią sudarė net 11 Baltijos šalies rajonų vadovai bei verslininkai, ir Almatos miesto verslininkų didžiulis susidomėjimas parodė, kad abi šalys suinteresuotos ekonominio bendradarbiavimo plėtra. Lietuvos regionų pristatymai suteikė daug naujos ir vertingos informacijos apie verslo galimybes bei šiuolaikinių technologijų įmones. Savo ruožtu mes papasakojome apie Almatos industrinę ir laisvą ekonominę zonas, investicinę aplinką, vykdomus naujų gamyklų bei fintech sferos projektus. Ekonomikos forumo metu Kazachstano verslininkai ir Almatos akimatas užmezgė tiesioginius kontaktus su kolegomis iš Lietuvos. Tikiu milžinišku Lietuvos ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo potencialu, todėl būtinai formuosime delegacijas ir rengsime kartu vizitus į Lietuvos regionus. Bendradarbiausime maisto pramonės, metalo apdirbimo, medžio apdirbimo, IT technologijų, turizmo bei kitose srityse„ – sakė Almatos miesto akimo pavaduotojas S. Tujakbajevas.


Lietuvos regionų bei Kazachstano ekonomikos forumo Almatoje globėjas, Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Kazachstane Gintautas Vasiulis įsitikinęs, kad Lietuvos regionų delegacijos vizitas atvėrė naujas dviejų šalių ekonominio bendradarbiavimo perspektyvas. „Daugybė tiesioginių verslo kontaktų ir Lietuvos regionų ekonominio potencialo pristatymas be jokios abejonės užtikrins Lietuvos ir Kazachstano dvišalės prekybos augimą, kuri jau sudaro daugiau nei 1,4 milijardo eurų. Lietuva yra patikimas Kazachstano partneris ir tiltas tarp Azijos ir Vakarų Europos“, - sakė G. Vasiulis.


Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis yra tikras, jog į tokius ekonomikos forumus regionų savivaldybių vadovai turėtų važiuoti dažniau. „Kaip sakoma, po gulinčiu akmenimi vanduo neteka. Kaip į Lietuvos regionus ateis užsienio investuotojai, jei apie mūsų rajonus jie dažniausiai nieko nežino. Apsilankęs Almatoje, eilinį kartą įsitikinau, kad tiesioginiai kontaktai gali duoti puikių rezultatų. Pristatėme Kėdainių rajoną, jo investicinę aplinką, dirbančias įmones, laisvą ekonominę zoną ir iš karto sulaukėme susidomėjimo. Dabar tereikia toliau vystyti užmegztus ryšius ir konkretus rezultatas bus“, - konstatuoja V. Tamulis.


Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas sakė, kad Kazachstano verslininkai susidomėjo galimybėmis investuoti Lietuvoje. „Svarbiausia, kad pašalinome informacijos apie Lietuvos regionus vakuumą. Kazachai buvo nustebę, kad Lietuvos rajonuose yra tiek daug šiuolaikinių technologijų įmonių, gaminančių aukštos kokybės produkciją. Su kolegomis ir verslo atstovais kalbėjome apie įvairias Lietuvos regionų ir Kazachstano verslininkų bendradarbiavimo formas –prekių eksportą, galimybes pasidalinti technologijomis, steigti bendras įmones Kazachstane, statyti naujas gamyklas Lietuvoje. Sutarėme, kad rudenį Kazachstano delegacijos, suformuotos pagal verslo sferas, apsilankys daugelyje Lietuvos regionų ir pradėti pokalbiai bus pratęsti“, - sakė R. Janickas.


Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas džiaugėsi, kad bene pirmą kartą visas dėmesys ekonominiame forume buvo nukreiptas į Lietuvos regionus. „Šis vizitas buvo išskirtinai darbinis. Per tris dienas turėjome galimybę pristatyti savo rajonus Kazachstano verslininkų asociacijai „Atameken“, prekybos ir pramonės rūmams, Kazachstano verslininkams ir žurnalistams, susitikome su Almatos miesto akimu B. Sagintajevu, jo pavaduotoju S. Tujakbajevu, įmonių „Kazinvest“, „Socialinės verslo korporacijos Almaty“ vadovais. Užmezgėme daug kontaktų, kurie ateityje be jokios abejonės virs investicijomis ir glaudžiu bendradarbiavimu“, - sakė N. Gusevas.Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas konstatavo, kad Kazachstano verslininkai aktyviai domisi turizmo bei poilsio galimybėmis Lietuvoje. „Dauguma kazachų ekonomikos forumo metu pirmą kartą išgirdo apie Biržus ir išreiškė norą apsilankyti mūsų rajone. Kalbėjome apie investicijas į turizmo bei poilsio sektorių, susitarėme, kad bus atsakomasis vizitas. Vietoje aptarsime bendradarbiavimą plačiau“, - teigia V. Eidukas.


Kaišiadorių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Darius Vilimas sulaukė daug klausimų apie Kaišiadorių mėsos perdirbimo įmones ir jų produkcijos eksporto į Kazachstaną galimybes. „Kazachstane trūksta šiuolaikinių mėsos perdirbimo technologijų, todėl šios šalies verslininkai pasiruošę steigti bendras įmones, užtikrinti naujų gamyklų statybos finansavimą bei pasikliauti lietuvių sukaupta patirtimi“, - sakė D. Vilimas.


Kauno rajono savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Nesteckis pastebėjo, kad didžiulį Kazachstano susidomėjimą Lietuvos regionais rodė tiek Almatos miesto valdžios, tiek verslininkų skirtas laikas. „Su Almatos akimu Lietuvos delegacija bendravo daugiau nei pusantros valandos, akimo pavaduotojas investicijų ir verslo klausimais skyrė mums daugiau nei 5 valandas, pats ekonomikos forumas truko 9 valandas. Jame dalyvavo keli šimtai Kazachstano verslininkų, investicinių fondų bei bankų vadovų. Džiaugiuosi, kad išnaudojome tokią puikią galimybę pristatyti mūsų kraštą, turėjome daug dalykinių susitikimų, pokalbiai buvo konkretūs, todėl rezultatas tikrai bus“, - konstatavo A. Nesteckis.


Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis mato didžiulį Lietuvos regionų ir Kazachstano bendradarbiavimo potencialą. „Šis forumas ne tik parodė, kad Kazachstane trūksta informacijos apie Lietuvos regionus bei investicinę aplinką juose, bet ir atskleidė aibę neišnaudotų galimybių pritraukti investuotojus iš Vidurio Azijos bei užtikrinti Lietuvos produkcijos bei „know how” eksportą. Kontaktais pasidalinsime su rajono verslininkais ir nutiesime tiesioginius bendradarbiavimo tiltus“, - įsitikinęs M. Petraitis.


Mažeikių rajono savivaldybės mero patarėjas Virgilijus Radvilas sakė, kad tokio formato vizitai į įvairias šalis turėtų būti rengiami pastoviai, kadangi tai unikali galimybė pristatyti savo kraštą ir jo potencialą bei užmegzti tiesioginius ryšius su investuotojais ir verslininkais. „Pirmiausia norėčiau padėkoti Baltijos šalių ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtros asociacijai ir Kazachstano ambasadai Lietuvoje už intensyvią darbinę programą. Susidomėjimas Lietuvos regionais Almatoje buvo milžiniškas. Tiek vietos valdžia, tiek verslininkai mūsų įdėmiai klausėsi, uždavė konkrečius klausimus, pasiekėme susitarimus, kad rudenį į Lietuvą atvyks kelios Kazachstano verslininkų delegacijos. Kalbėjome apie bendradarbiavimą chemijos pramonės, metalo bei medžio apdirbimo srityse“, - papasakojo V. Radvilas.Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas verslo plėtojimo ir tolimesnio bendradarbiavimo klausimais kalbėjosi su Almatos akimu Bakytzhanu Sagintajevu. Nikolajus Gusevas taip pat davė interviu Almatos televizijai. „Lietuvos Respublikos ir Kazachstano santykiai sėkmingai plėtojami jau daugelį metų. Mūsų šalys aktyviai bendradarbiauja tarptautinėse organizacijose, humanitarinių ir socialinių projektų misijų metu. Vystomas ir ekonominis bendradarbiavimas. Tačiau, mano nuomone, turime unikalias galimybes ir priemones ženkliai jį sustiprinti. Naujausi pasaulinės ekonomikos trendai skatina sutelkti dėmesį į regionus. Taigi Lietuvos bei Kazachstano regionų savivaldybės, verslininkai bei visuomeninės organizacijos turi ieškoti naujų bendradarbiavimo bei kooperacijos formų. Esu tikras, kad įvykęs Lietuvos regionų bei Kazachstano verslo forumas tapo tikru dviejų šalių ekonominio bendradarbiavimo katalizatoriumi“, - sako Kazachstano nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Viktoras Temirbajevas

 


Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtros asociacijos verslininkų tarybos pirmininkas Rostislavas Li pripažino, kad organizuoti Lietuvos regionų ir Kazachstano verslo forumą Almatoje buvo nutarta po apsilankymo 19 Lietuvos savivaldybių. „Jei atvirai, informacijos apie Lietuvą Kazachstane trūksta. Gyvenu Rygoje ir dažnai lankausi Lietuvoje, tačiau po vizitų į regionus atradau šią šalį iš naujo. Išaiškėjo, kad Lietuvos regionams įdomūs potencialūs investuotojai iš Kazachstano, savivaldybės sudaro verslui palankias sąlygas, vietos verslininkai įvaldę šiuolaikines technologijas, kurių taip trūksta Kazachstane, ir pateikė konkrečius bendradarbiavimo pasiūlymus. Verslo forumas padėjo Lietuvos regionams ir jų verslui rasti partnerių Kazachstane, o mūsų šalies verslininkams suteikė galimybę investuoti Lietuvoje“, - sakė Rostislavas Li. Bendrija „Baltijos šalių ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtros asociacija“ vienija 200 Kazachstano verslininkų, reziduojančių Baltijos šalyse. Jos tikslas stiprinti dviejų šalių ekonominį bendradarbiavimą.


Pagal Baltijos šalių ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtros asociacijos pranešimą parengė
Petras Ivanovas

Nuotraukos
Petras Ivanovas 2020-03-10 14:19:30
MERAS
Koronavirusas
Elektroninės paslaugos
Verta dėmesio
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
Teise
 
 
 
 
 
 

 

Apklausa
  • Ar rūšiuojate atliekas?